Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Egecell hanım evet belli bir meslek grubunun tamamını yandaş olarak ilan etmek hoş değil ama Hakim ve savciliktaki atamalarsa liyakat esası kalmadı, kararların kalitesi düştü filan demek hangi suç kapsamında olabilir? Gerçekten bilmediğim için soruyorum. 2012de hukuk fakültesinden mezun oldum 2013te stajımı yaptım bir daha alana donmedim insan hakları alanında uzmanlaştim bu yüzden TCK filan bilmiyorum ama cidden mantigim pek almiyor. Öğrenciyken güncel hukuk dergisinde "Hakim vasati" diye bir terim okudum mesela bu da mı hakaret olacak o zaman? Halkı kin ve düşmanlığa tahrik midir bu veya kamu görevlisine hakaret midir? İfade özgürlüğümüzün sınırları bu kadar mı dar olmuş? Ne demiş ki kudra bütün mesajları okudum diyor ki savcılık mesleğinin saygınlığı kalmadı çünkü yargı artık bağımsız değil diyor. Bir vatandaşın adalete inancımız sarsıldı demesinin savcıların her birine hakaret oldugunu da düşünmüyorum. Avukatlık da robotik bir şeye döndü ben avukatım üzülmüyorum böyle denince. Annem doktor diyor ki tip fakültelerinde verilen eğitim çok bozuldu hasta olan artık doktora gitmesin diyor bu bütün genç doktorları at çöpe mi demek? Ben dünyanın en bilinen ve en çok kufredilen en ise yaramaz bulunan ve eleştirilen kurumunun calisaniyim ve her gün "senin kurumun bu dünyada ne ise yarıyor??" Sözünü duyuyorum hiç de hakaret ettiklerini düşünmüyorum. Kanun ve uygulayıcılarin hakaret ve ifade özgürlüğü yorumlamalari gercekten çok çok geniş. Yorumları tekrar tekrar okudum. Zan altında bırakmak her savcının torpilli olduğunu düşünmek doğru mu, bence de aşırı yanlış ve genelleyici. Peki suç mudur? Bunu elbette bir asliye hakimi olarak siz daha iyi bilirsiniz. Ama yaklasiminiz bana doğru gelmiyor.

Pardon TCK 301mis. Şimdi neden mantigima uymadığını anladım. İfade özgürlüğü ve Türkiye tartışmalarının gözde maddesi 😅

Pardon TCK 301mis. Şimdi neden mantigima uymadığını anladım. İfade özgürlüğü ve Türkiye tartışmalarının gözde maddesi 😅
ortadoğu ülkelerinde olsa öldülür, avrupada olsa umursanmazdık. Türkiye'de de adliye adliye gezip belki hapis yatıp ceza dedikleri şeyi çekiyoruz işte. Coğrafyanın kader olduğu olaylardan biri maalesef.

Yok abla burada amaçları farklı bak anlatayım;

Kadının ne olduğunun ne önemi var ki? Bir meslek grubu burada çok ciddi zan altında bırakılmış. Aynı şikayeti her hangi biri de yapabilir. Sade vatandaş olarak bu şikayeti sizde yapabiliriz. Son sayfalarda yapılan asla üyeyi korumak fikir özgürlüğü saçmalığı değil tam tersine " E egecell isimli üyeyi gaza getirip hadi yap ta görelim" modudur. Kimsenin kimsenin hakkını koruduğu filan yok, yapılan; yapamaz ki yapamaz ki, tabi tabi tabi bende şuyum mesajı veriliyor.

Madem fikir özgürlüğünden bahsediliyor bu konuda doğruluğa inanmayan arkadaşları "aynı mesajı yazmaya davet ediyorum." Fikir özgürlüğünü savunuyorlar ya hadi hadi .... O mesajın suç olmadığını düşünen cesur bireyler arıyoruz.

Var mı içinizde o mesajı yazabilecek delikanlı... bakın gaza böyle getirilir, sizin ki laf olsun torba dolsun. E egecell hakim olsa ne olur olmasa ne olur. Yapılan fikir özgürlüğü değil ciddi ciddi suçtur. Sizler yazılanların ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.

Böyle atıp tutup 3 gün sonra Kazen abi ben bilmem ne sınavına girdim bu soruşturma karşıma çıkabilir, kazen abi kocama şunu yazdım böyle bir soruşturma olursa bu yazdıklarımda çıkar ne olur şunu da sil bunu da sil diye gelirsiniz. Hey gidi hey mangalda kül bırakmayanlar ordusu...

Kazen abi ben bu yorumların dar bir yorumlama ile suc kategorisine girebilecegini ama suç olmaması gerektiğini düşünüyorum. Insani yardım alanına yoneleli çok oldu ifade özgürlüğü ile ilgili bir şey okumayali ceza hukuku nedir bilmeyeli yıllar oluyor. Ama benim 10 sene önceki hukuk egitimimden hatırladığım en net şey kanundaki bu tarz maddelerin uygulanması uluslararasi insan hakları sözleşmeleri ve üyesi olduğumuz aihs içtihadı ile uyumlu değil. Tabi ceza alabilir ama iç hukuk yollarını tüketip aihme başvuru yapabilir belki bilemedim 😅

Kudra ile aynı mesajı yazmak istemeyiz çünkü bence zaten haksız ve üslubunu da beğenmedim kudranin ama begenmedigimiz, şok edici, tiksindirici bulduğumuz fikirleri de tolere edebilmeliyiz diye düşünüyorum demokratik bir platformda. Ben kudranin hiç hakaret veya kurfettugini görmedim (ben görmedim etmişse bilemem). Yorumları hep sinir bozucu bazen biraz zorbalık sınırında ama saygılı. Yani benim hiç aklıma gelmez kudra bir kere bana şarkıların çok dandik bu ne minvalinden bir yorum yapmıştı ve gerçekten çok üzülmüştüm ama aklıma bile gelmedi bu kadın bana hakaret etti dava mı açsam diye düşünmek bilmiyorum ben mi acaba başka bir dünyadan yazıyorum?

Kazen abi ben bu yorumların dar bir yorumlama ile suc kategorisine girebilecegini ama suç olmaması gerektiğini düşünüyorum. Insani yardım alanına yoneleli çok oldu ifade özgürlüğü ile ilgili bir şey okumayali ceza hukuku nedir bilmeyeli yıllar oluyor. Ama benim 10 sene önceki hukuk egitimimden hatırladığım en net şey kanundaki bu tarz maddelerin uygulanması uluslararasi insan hakları sözleşmeleri ve üyesi olduğumuz aihs içtihadı ile uyumlu değil. Tabi ceza alabilir ama iç hukuk yollarını tüketip aihme başvuru yapabilir belki bilemedim 😅

Kudra ile aynı mesajı yazmak istemeyiz çünkü bence zaten haksız ve üslubunu da beğenmedim kudranin ama begenmedigimiz, şok edici, tiksindirici bulduğumuz fikirleri de tolere edebilmeliyiz diye düşünüyorum demokratik bir platformda. Ben kudranin hiç hakaret veya kurfettugini görmedim (ben görmedim etmişse bilemem). Yorumları hep sinir bozucu bazen biraz zorbalık sınırında ama saygılı. Yani benim hiç aklıma gelmez kudra bir kere bana şarkıların çok dandik bu ne minvalinden bir yorum yapmıştı ve gerçekten çok üzülmüştüm ama aklıma bile gelmedi bu kadın bana hakaret etti dava mı açsam diye düşünmek bilmiyorum ben mi acaba başka bir dünyadan yazıyorum?
Kanuni haklarımızı kullanırken kıstasımız sizin neleri tolere edip neleri tolere etmediğiniz değil. Hukuk şayet benim kişilik haklarımı, onur ve gururumu, manevi değerlerimi koruyorsa ve söz konusu üyenin yorumları benim bu haklarıma zarar veriyorsa şikayet hakkımı kullanırım ki kullandım da. Adli yargı sınavında ilk 100 içerisindeydi sıralamam. Hiç kimse bana tarikatların hakimi, hepinizi 5 sene sonra kürsünün öbür tarafında göreceğiz diyemez. Siz size yapılan hakaretleri sindirebilirsiniz ben bunu kabul etmiyorum. Bildiklerinizin üstünden geçmenizde biraz daha fayda var. Söz konusu iğrenç yorumların kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Hukuk evrenseldir ve dünyanın her yerinde ait olduğumuz zümre nedeniyle hakarete uğramama hakkımız güvence altına alınmıştır. Hakaret ve nefret suçlarının unsurlarına biraz daha çalışmanızı tavsiye ederim nacizane. Şarkılarını beğenmiyorum demekle, tarikat şarkıcısı 5 sene sonra şarkıların yüzünden senin halini göreceğiz arasındaki bariz farkı eminim kısa bir tekrarla görebilir hale geleceksiniz. İfade özgürlüğünün sınırlarını da böylece anlayabilmiş olursunuz. Ben suçtan zarar gören sıfatıyla bir vatandaş olarak gerekli şikayetimi yaptım. K Kazen size de söylediğim gibi gerekli şikayeti yaptım. Valla size de geçmiş olsun mu desem Allah sabır versin mi desem kadınlar buluşsun dertleşsin diye Gül gibi platform kuruyorsunuz zorbanın biri gece gündüz burada üyelerinizi azarlıyor. Ben olsam süresiz ban ile siteden kovarım sizler çok iyi sabrediyorsunuz

Katılıyorum. Bir de aslında kamuda genel geçer tartışılan konularda fikir beyan etmek dışında burda gerçekten suç işleyip bunu açıkça anlatan (bebeğimi dövüyorum, çocuğumu beslemiyorum, eşimden şiddet görüyorum, abimin tecavüzüne uğradım.... vs gibi hatirlayabildiklerim) üyeler hakkında çok üzülsek de bazen bizim elimizden birşey gelmiyor mesela..onlara yetkileri dahilinde aynı hassasiyeti gosteriyorsa alnından öpmek isterim , samimi olarak, bunu bilmek bile beni çok rahatlatır şahsen...Ayrica mesleğine olan sadakatini ve koruma güdüsünü de çok iyi anlıyorum ve destekliyorum ama takıldığı söylem içinde bulunduğumuz platformun doğasına uygun olarak sadece amacını aşan bir yorum mudur yoksa gerçekten ceza gerektirecek bir durum var mıdır, bilemiyorum...
Hocam biliyorsunuz :) elimin uzanabileceği her kadına nasıl yardımcı olmaya çalıştığımı konuşmuştuk sizinle :)

Kanuni haklarımızı kullanırken kıstasımız sizin neleri tolere edip neleri tolere etmediğiniz değil. Hukuk şayet benim kişilik haklarımı, onur ve gururumu, manevi değerlerimi koruyorsa ve söz konusu üyenin yorumları benim bu haklarıma zarar veriyorsa şikayet hakkımı kullanırım ki kullandım da. Adli yargı sınavında ilk 100 içerisindeydi sıralamam. Hiç kimse bana tarikatların hakimi, hepinizi 5 sene sonra kürsünün öbür tarafında göreceğiz diyemez. Siz size yapılan hakaretleri sindirebilirsiniz ben bunu kabul etmiyorum. Bildiklerinizin üstünden geçmenizde biraz daha fayda var. Söz konusu iğrenç yorumların kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Hukuk evrenseldir ve dünyanın her yerinde ait olduğumuz zümre nedeniyle hakarete uğramama hakkımız güvence altına alınmıştır. Hakaret ve nefret suçlarının unsurlarına biraz daha çalışmanızı tavsiye ederim nacizane. Şarkılarını beğenmiyorum demekle, tarikat şarkıcısı 5 sene sonra şarkıların yüzünden senin halini göreceğiz arasındaki bariz farkı eminim kısa bir tekrarla görebilir hale geleceksiniz. İfade özgürlüğünün sınırlarını da böylece anlayabilmiş olursunuz. Ben suçtan zarar gören sıfatıyla bir vatandaş olarak gerekli şikayetimi yaptım. K Kazen size de söylediğim gibi gerekli şikayeti yaptım. Valla size de geçmiş olsun mu desem Allah sabır versin mi desem kadınlar buluşsun dertleşsin diye Gül gibi platform kuruyorsunuz zorbanın biri gece gündüz burada üyelerinizi azarlıyor. Ben olsam süresiz ban ile siteden kovarım sizler çok iyi sabrediyorsunuz
Davanızda size hak versem de zorba kısmına katılmıyorum. Kudra öyle satır satır yazan biri değil, hakaret ettiğine, üslupsuz konuştuğuna da nadiren denk geldim, gerçekten insanlık sınırlarını zorlayan bir şey görmeli böyle şeyler yapması için. Ben kendisini burda yazdıkları kadar biliyorum, başka yerde tanımam. Zorba demeniz için hiç zorba görmemiş olmanız lazım. Gerilerde de bi tanenize sataşırsa burda istenmediğini yüzüne vurun yazmışsınız, eğer gerçekten yönetimce istenmiyorsa zaten buna gerek kalmaz, istemeyen yönetim engelini açmaz, burda kimse ile münakaşası olmaz, dolayısıyla kimsenin ona istenmediğini yüzüne vurmasına gerek de kalmaz. Ama davanızda size gerçekten katılıyorum, hükumeti sevmemek tercihtir ama devleti sevmek zorundayız, kimse hükumete yönelik nefretini devletten çıkartamaz, böyle yaparak sevmedikleri hükumeti istemeden yücelttiklerinin de farkında değiller aslında.

Insallah kavuşmuştur.Butun sevenler kavuşsun..

Ama şöyle de bisey var bizlerin tanısmasına da vesile oldu kendisi.kaaac sene oldu bak hala görüşüyoruz

Insallah kavuşmuştur.Butun sevenler kavuşsun..

Ama şöyle de bisey var bizlerin tanısmasına da vesile oldu kendisi.kaaac sene oldu bak hala görüşüyoruz🥰
Inşallah

Ve iyiki o gun o konuda denk gelmisim sana

Abowww Dark dizisi gibi konu. Bir yerde tamamen koptum. Bir tane savcı vardı konu sahibinin hoşlandığı, oradan birbirini fake hesaptan takip edenler, hakim olup olmadığına karar verilemeyen bir üye… Okuduğumu anlama konusunda genelde iyiyimdir ama bu sefer gerçekten özet geçebilecek var mı?
Konu sahibi sana tavsiyem okullar açıldı açılacak, aynı yerde görev yapmıyorsanız iş soğur gider. Yok aynı yerdeyseniz arada kendini hatırlatacak şeyler yap ama asla gidip daireye gelinlik kız gibi oturup süzülme.

Davanızda size hak versem de zorba kısmına katılmıyorum. Kudra öyle satır satır yazan biri değil, hakaret ettiğine, üslupsuz konuştuğuna da nadiren denk geldim, gerçekten insanlık sınırlarını zorlayan bir şey görmeli böyle şeyler yapması için. Ben kendisini burda yazdıkları kadar biliyorum, başka yerde tanımam. Zorba demeniz için hiç zorba görmemiş olmanız lazım. Gerilerde de bi tanenize sataşırsa burda istenmediğini yüzüne vurun yazmışsınız, eğer gerçekten yönetimce istenmiyorsa zaten buna gerek kalmaz, istemeyen yönetim engelini açmaz, burda kimse ile münakaşası olmaz, dolayısıyla kimsenin ona istenmediğini yüzüne vurmasına gerek de kalmaz. Ama davanızda size gerçekten katılıyorum, hükumeti sevmemek tercihtir ama devleti sevmek zorundayız, kimse hükumete yönelik nefretini devletten çıkartamaz, böyle yaparak sevmedikleri hükumeti istemeden yücelttiklerinin de farkında değiller aslında.
Detaylarını hatırlamıyorum ama boş yere beni de ezmeye küçümsemeye çalışmıştı. Ben bu şekilde uğraşmaya değer görmedim ama o gün bu gündür gözardı edilmiş şekilde bende. Bazen sınırlarını bilmediği aşikar.

Yok abla burada amaçları farklı bak anlatayım;

Kadının ne olduğunun ne önemi var ki? Bir meslek grubu burada çok ciddi zan altında bırakılmış. Aynı şikayeti her hangi biri de yapabilir. Sade vatandaş olarak bu şikayeti sizde yapabiliriz. Son sayfalarda yapılan asla üyeyi korumak fikir özgürlüğü saçmalığı değil tam tersine " E egecell isimli üyeyi gaza getirip hadi yap ta görelim" modudur. Kimsenin kimsenin hakkını koruduğu filan yok, yapılan; yapamaz ki yapamaz ki, tabi tabi tabi bende şuyum mesajı veriliyor.

Madem fikir özgürlüğünden bahsediliyor bu konuda doğruluğa inanmayan arkadaşları "aynı mesajı yazmaya davet ediyorum." Fikir özgürlüğünü savunuyorlar ya hadi hadi .... O mesajın suç olmadığını düşünen cesur bireyler arıyoruz.

Var mı içinizde o mesajı yazabilecek delikanlı... bakın gaza böyle getirilir, sizin ki laf olsun torba dolsun. E egecell hakim olsa ne olur olmasa ne olur. Yapılan fikir özgürlüğü değil ciddi ciddi suçtur. Sizler yazılanların ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.

Böyle atıp tutup 3 gün sonra Kazen abi ben bilmem ne sınavına girdim bu soruşturma karşıma çıkabilir, kazen abi kocama şunu yazdım böyle bir soruşturma olursa bu yazdıklarımda çıkar ne olur şunu da sil bunu da sil diye gelirsiniz. Hey gidi hey mangalda kül bırakmayanlar ordusu...
Bu sitenin çok eski bir üyesiyim.
Bu bölümde de çok takılırdık eskiden ama artık bdv bir derdim var olmaktan çıkıp şişik egolu insanların derdini söyle seni daha da dert sahibi yapıp yerin dibine sokalım olmuş. Haddi ve insanlığı aşan çok hadsiz var. Tavsiye ve dert dinlemek yok, verip veriştirmek, kınamak, yargılamak ve gizli hakaretle tenkit etmek, dalga geçmek var. Bir ara cinsellik bölümü kısıtlanmıştı hala öyle mi bilmiyorum buraya da öyle bir kısıt olsa her önüne gelen, psikolojiden bi haber, insanca konuşmayı bilmeyen yazamasa.. fikir özgürlüğü falan hikaye artık burda özgürlük olan en büyük şey aşağılama özgürlüğü olmuş.
Üzülüyorum gerçekten..

Son düzenleme:

Bu içeriğe sahip mesaj KudrAlobar KudrAlobar üyesine ait değil. Ancak sizin KudrAlobar KudrAlobar üyesiyle, nereden geldiğini tam olarak bilemediğimiz bir sorununuz var belli ki.

Yıllar öncesinde mevcut olduğunu söylediğiniz diğer üyeliğinizle bir çatışması mı olmuştu ? Sorun bu mu ?

KudrAlobar KudrAlobar ın daha önceki uzun süreli ceza aldığı dönemde de yönetimin profilinde , rahatsız olduğunuz üye olarak sadece KudrAlobar KudrAlobar ı yazmıştınız.

Herkes aynı görüşte olmak zorunda mı ? Siz de kendisi için , kadın banlı iken "instagramdan alışveriş yapıp, ürünü gelmeyen üyenin konusunda" KudrAlobar KudrAlobar için hoş olmayan ve kendisinin sitede yaptığı yorumlarla orgazm olduğunu iddia ettiğiniz bir mesaj yazmıştınız. Kendisinden bu kadar rahatsızsanız , neden gözardı etmiyorsunuz ?

Kazen Beyi bu yorumunuza etiketlemenizin nedenini anlayamadım. Yasal yollardan bir şikayette bulundu iseniz; yönetime durumu mesajla da iletebilirdiniz.

Bu bölümde de çok takılırdık eskiden ama artık bdv bir derdim var olmaktan çıkıp şişik egolu insanların derdini söyle seni daha da dert sahibi yapıp yerin dibine sokalım olmuş. Haddi ve insanlığı aşan çok hadsiz var. Tavsiye ve dert dinlemek yok, verip veriştirmek, kınamak. Yargılamak ve gizli hakaretle tenkit etmek var. Bir ara cinsellik bölümü kısıtlanmıştı hala öyle mi bilmiyorum buraya da öyle bir kısıt olsa her önüne gelen, psikolojiden bi haber, insanca konuşmayı bilmeyen yazamasa.. fikir özgürlüğü falan hikaye artık burda özgürlük olan en büyük şey aşağılama özgürlüğü olmuş.
Üzülüyorum gerçekten..
Cinsellik bölümü kısıtlı değil şu an.. Orda da var bahsettiğiniz durum.. Çoğu tespitiniz de çok haklısınız..

Bu bölümde de çok takılırdık eskiden ama artık bdv bir derdim var olmaktan çıkıp şişik egolu insanların derdini söyle seni daha da dert sahibi yapıp yerin dibine sokalım olmuş. Haddi ve insanlığı aşan çok hadsiz var. Tavsiye ve dert dinlemek yok, verip veriştirmek, kınamak, yargılamak ve gizli hakaretle tenkit etmek, dalga geçmek var. Bir ara cinsellik bölümü kısıtlanmıştı hala öyle mi bilmiyorum buraya da öyle bir kısıt olsa her önüne gelen, psikolojiden bi haber, insanca konuşmayı bilmeyen yazamasa.. fikir özgürlüğü falan hikaye artık burda özgürlük olan en büyük şey aşağılama özgürlüğü olmuş.
Üzülüyorum gerçekten..

Peki konulardaki yorumları beğenmediğinizde , konuya kendi yorumlarınızı yazıyor musunuz yoksa okuyup geçiyor musunuz ?, bu da önemli bir detay.

Bir konuda oldukça sert bir yorum varsa , içerik yeniden düzenlenmiş mi ve ilk hali alıntılanmış mı ? diye bakıyorum mesela ben.

Cinsellik bölümünde yakın zamanda olan bir durumu paylaşayım izninizle. Konu sahibi , konusunu paylaştıktan sonra gelen yorumlarla içeriği tamamen değiştirdi. Alıntılardaki halini okumayan üyeler , neden konu sahibine tepki verildi diye şaşırmışlardı.

Bdv kısmına geri dönecek olursak : üye aynı durumu daha önce 10 farklı konusunda anlatmış ve üyelerin bir kısmı , konu sahibini ve sorunlarını bir yakınlarıymışçasına öğrenmiş olabiliyorlar. Bu noktada her insan kendi üslubuna göre,konu sahibine gördüğü hatasını fark ettirmeye veya olası bir hataya düşmesini engellemeye çalışıyor da olabiliyorlar.

Konu sahibi ortaya bir laf atmış gitmiş. Sonra neler dönmüş😱
Gelmemiş de geri çok umursamıyor yorumları sanırım ya da uzaktan okuyup kendince eğleniyor.
Biz öncelikle insanız ya bu kadar abartmayalım her şeyi.
Normal bir insanın kendine göre olan düşüncelerini görmezden gelip geçmek de gerek.

Detaylarını hatırlamıyorum ama boş yere beni de ezmeye küçümsemeye çalışmıştı. Ben bu şekilde uğraşmaya değer görmedim ama o gün bu gündür gözardı edilmiş şekilde bende. Bazen sınırlarını bilmediği aşikar.
Bu ufak bir münakaşa. Zorbalık deniyor, o çok başka bir şey oysa.

Peki konulardaki yorumları beğenmediğinizde , konuya kendi yorumlarınızı yazıyor musunuz yoksa okuyup geçiyor musunuz ?, bu da önemli bir detay.

Bir konuda oldukça sert bir yorum varsa , içerik yeniden düzenlenmiş mi ve ilk hali alıntılanmış mı ? diye bakıyorum mesela ben.

Cinsellik bölümünde yakın zamanda olan bir durumu paylaşayım izninizle. Konu sahibi , konusunu paylaştıktan sonra gelen yorumlarla içeriği tamamen değiştirdi. Alıntılardaki halini okumayan üyeler , neden konu sahibine tepki verildi diye şaşırmışlardı.

Bdv kısmına geri dönecek olursak : üye aynı durumu daha önce 10 farklı konusunda anlatmış ve üyelerin bir kısmı , konu sahibini ve sorunlarını bir yakınlarıymışçasına öğrenmiş olabiliyorlar. Bu noktada her insan kendi üslubuna göre,konu sahibine gördüğü hatasını fark ettirmeye veya olası bir hataya düşmesini engellemeye çalışıyor da olabiliyorlar.
Çoğunlukla okuduğum konulara yorum yazıyorum. Belli başlı üyelerin ki burda mevzu bahis olan kişi bunun en bariz örneği hep iğneleyici ve aşağılayıcı yorum yazıyor. Bir derdim var bölümünde her çeşit insan var. Bir insanın sosyal, ekonomik şartlarını bilmeden, nasıl bir ailede çevrede yetiştiğine bakmadan, o andaki psikolojik durumunu önemsemeden, yerin dibine sokmak adet haline gelmiş. Derdi olan bir kişinin yanlış yaptığını düşündüğünüz bir konuda aşağılamadan yanlışını düzgün kelimelerle ifade etmek çok zor değil. Aşağılamak, rencide etmek, alay etmek bir yardım biçimi değildir dolayısıyla bir derdim var platformunda da tamamen işlevsiz bir davranış şeklidir. İyi şekişde yönlendirmeye, doğruyu göstermeye fikrimiz yetmiyorsa susmak en güzeli bana göre. Ya bazılarının öyle yorumları var ki karşıdakini o anki psikolojiyle intihara bile sürükler. Yakın zamanda (1 sene kadar önceydi sanırım) buraya eşim ile ciddi bir ayrılık yaşadığımız süreçte sadece duygusal olarak çöktüğümü ifade ettiğim bir konu açtım bir tanesi gelip drama yaptığımdan, kanserli komşusundan ve bu dünyada tek dertli benim olmadığımdan dem vuran aşırı sert ve itici bir yorum yazdı. Ama o kişi bilmiyorduki ben bu hayatta kardeşim başta olmak üzere kanserden çok ciddi kayıplar verdim. Belkide o ruh haline bürünmem o kayıpların beni getirdiği psikolojik yetersizlikti. Konu açtım zira o an sadece çok yalnız hissedip paylaşmaktı niyetim ama günün sonunda insanların cehaletinin, egosunun acımasızlığı ile birleşmesinin sonucu canım daha da çok yandı. Velhasılı kelam kırıp döküp laf sokmak ne dert sahibini ne de söz sahibini bir yere getirmez, sinir harbi yaşatmaktan öteye geçmez. Uslup bilmiyorsak susmayı yeğlemek daha erdemlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X