Ac kalma muhtac kalma issiz kalma korkulari

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.811
-126
40
Bu korkuları çok yoğun yaşıyorum.gecmiste isten çıkarıldım.isimi çok güzel yaparken hem de.biraz ortama uyum sorunlarım var.kabul görmüyorum vs.
Boşandım.sag olsun babam sokaklara düşeceksin ac kalacaksın kapıma gelme.almayacam seni diye çok hakaretler etti.
Ve bunlar kafamda defalarca dönüyor. Işsiz kalmaktan evsiz kalmaktan gelecekte hasta ve muhtaç olmaktan korkuyorum.
Ya isten atılırsam.borc alabileceğim biri bile yok.kimsem yok.saglik sorunum olur mu vs diye korkular yaşıyorum.bunu her an he gün yaşıyorum.
Aynısını yaşayan var mı nasıl yenebilirim

Korkmayın, dik durun. Boşanarak zaten güçlü olduğunuz kanıtlamışsınız. Siz çok güçlü bir kadınsınız.sanırım baskılardan dolayı uyum sorununuz var. Sosyalleşmeye çalışın. Kendinizi geliştirin. Bu hayat sizin bir daha gelmeeyceksiniz. Kuruntularla sadece kendibize zarar verirsiniz. Her sabah kalkın şükür edin. Sahip oldugunuz olmadığınız herşeye. Hobi edinin, korkmayın lütfen.

sag olsun babam sokaklara düşeceksin ac kalacaksın kapıma gelme.almayacam seni diye çok hakaretler etti.

Bir baba nasıl bunu diyebilir, pes doğrusu!!!

İnşallah hayat sana hep güzel şeyler getirir, kimseye muhtaç olmazsın.
İstanbul'da mı yaşıyorsun bilmiyorum ama İsmeb kurslarına fln yazıl. İşkur'a başvuru yap.
Kendini geliştir, özgüvenini arttır.

Birikim yapmaya bak bence.
Hepimizin işten atılma durumu var zaten ama sırf orası değil.
Bir kapı kapanır, bin kapı açılır.
Açılacak kapıyı beklerken de birikimin sana destek olur.

Babana da dünya yansa yine onların evine dönmeyeceğini söyle.

Bu korkuları çok yoğun yaşıyorum.gecmiste isten çıkarıldım.isimi çok güzel yaparken hem de.biraz ortama uyum sorunlarım var.kabul görmüyorum vs.
Boşandım.sag olsun babam sokaklara düşeceksin ac kalacaksın kapıma gelme.almayacam seni diye çok hakaretler etti.
Ve bunlar kafamda defalarca dönüyor. Işsiz kalmaktan evsiz kalmaktan gelecekte hasta ve muhtaç olmaktan korkuyorum.
Ya isten atılırsam.borc alabileceğim biri bile yok.kimsem yok.saglik sorunum olur mu vs diye korkular yaşıyorum.bunu her an he gün yaşıyorum.
Allah korusun öncelikle, ama Allahtan başka kimseden ve hiçbir şeyden korkmam. Sağlıklı olduğum sürece çalışır kazanır kendi başımın çaresine bakarım. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin/

korkmayın. herkesten büyük Allah var. o kimseyi kimseye muhtaç etmez. umarım babanızda size muhtaç duruma düşmez.

Bu ülkede yaşayıp benzer korkulara sahip milyonlarca insan var maalesef, üstelik bir çoğu aile geçindirmek zorunda. Mümkün olduğunca birikim yapmaya çalışın, yatırımdan anliyorsanız borsadan ek gelir elde edebilirsiniz mesela...Dik durun, olacakla öleceğe çare yok. Kaygılarınız aşırı boyutta ise mutlaka uzman desteği alın. Dilerim her şey gönlünüzce olsun..

Bir baba nasıl bunu diyebilir, pes doğrusu!!!

İnşallah hayat sana hep güzel şeyler getirir, kimseye muhtaç olmazsın.
İstanbul'da mı yaşıyorsun bilmiyorum ama İsmeb kurslarına fln yazıl. İşkur'a başvuru yap.
Kendini geliştir, özgüvenini arttır.
Konu sahibinin konusuna karışmak istemiyorum ama kendisi burada epey tanınıyor, kocasıyla haklı sebeplerden dolayı boşandıktan sonra geri dönmek istedi ve kocası babasını sokak ortasında dövdü. Babasının öyle kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum.

Bu korkulara sahip olmayan kim yok ki. Ama siz çalışmak isterseniz illa ki iyi kötü bir iş bulur aç kalmazsınız. Önce kendinize inanın

babam sokaklara düşeceksin ac kalacaksın kapıma gelme.almayacam seni diye çok hakaretler etti.
Üzgünüm ama buna katılmıyorum. Sen babanı kocan dövdüğünde bile gelip "ama babam kocamı sinirlendirdi" tarzında konuşmuştun, hatırlıyorum. Yani burada onları söylemeyip babanı kötü göstermeye çalışma. Baban kötü bir insan olsaydı ne oğluna bakardı ne senin git gelli zamanlarında sana evini açardı.
yaşıyorum.gecmiste isten çıkarıldım.isimi çok güzel yaparken hem de.biraz ortama uyum sorunlarım var.kabul görmüyorum vs
Hah işte geçen açtığın konuya geldik. Uyum sorununun olduğunun farkındasın, bunu terapi ile çözebilirsin bence. Sen biraz sonunu düşünmeden hareket ediyorsun, gidip faceden açıklama yapman işini her ne kadar iyi yaparsan yap kabul görülmez ve zaten doğru değil. Kabul görmeyecek kadar problemli olduğunu düşünmüyorum sadece bazı huylarını törpülemelisin. Sen memursun, kolay kolay işine son veremezler. Daha garantili bir işin var. Arkadaşların dediği gibi birikim yapıp ek bir iş daha öğrenebilirsin. Dikiş dikmek, kanaviçe işlemek, profesyonel pasta yapımı gibi gibi. Hem böylece kafandaki bu düşünceler seni ele geçirmemiş olur.

Ne yaparsan yap yasiyacagin şeylerin önüne geçemiyorsun herkeste olan kaygılar bunlar sadece şu hayatta paran olucak birikim en güzeli

Söz büyüdür derler. Babanızın söyledikleri, beyninizde yer etmiş. Boşanmak, dünyanın sonu değil. Dünyaca zor bir dönemden geçiyoruz, ve bu zor dönemden hepimiz payımıza düşeni aldık. İnanıyorum ki; sizin için güzel günler kapıda 🤗🤗🤗 Babanızın söylediklerine kulak asmayınız.

Baba olmak sadece evlenirken kırmızı kuşağı bağlayıp gelinliğinle git kefeninle gir demekle olmuyor. Sen onun söylediklerini kafanda büyütüp psikolojini bozma. Var işte işin ne diye bunları düşünüyorsun. Çıkarılırsanda cv hazırlar iş ararsın. Şu zamanda aç kalmak çok zor inan ki. İçinde varsa çalışmak didinmek çorap katlar yinede gelir elde edersin merak etme böyle düşüncelerle kafanı doldurma.

Ahh geçmişte bilinçaltımıza ilmek ilmek işlenen şeyler... İleri senaryo çalışın. Hayalinizde bu dedikleriniz olmuş olsun bunu canlandırın aklınızda. Bakalım asıl korkunuz ne, bu çıkacaktır ortaya.

X