Açık Yumurtalık Kisti Ameliyatı

gunes_0

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2022
65
10
24
Arkadaşlar merhaba,
Çarşamba günü hayirlisiyla sağ yumurtaligimda 6,5 cm dermoid kistim açık ameliyatla alınacak. Daha once böyle bir ameliyat geciren var mi? Tecrübeleriniz, şikayetleriniz, sonrasında hamile kalma süreniz nedir? Var mi boyle bir deneyim yaşayan?

Arkadaşlar merhaba,
Çarşamba günü hayirlisiyla sağ yumurtaligimda 6,5 cm dermoid kistim açık ameliyatla alınacak. Daha once böyle bir ameliyat geciren var mi? Tecrübeleriniz, şikayetleriniz, sonrasında hamile kalma süreniz nedir? Var mi boyle bir deneyim yaşayan?
Merhaba, üzgünüm yazdığınızı yeni gördüm. Ameliyatı oldunuz mu ?? Ben 3 sene önce soldan kapalı ameliyatla oldum ve 8 cmdi sizinkinden büyüktü yani. Açık ameliyat önerilmiyor dermoid kiste çok büyük değilse. Şubat ayındaki kontrolde sağ overde de görüldü malesef. Beni ameliyat eden doktora gideceğim şimdi sonuçları göstermeye 4 cm in üstüne çıkınca ameliyat diyorlar, benim operasyonunu yapan doktor diğer yumurtalıkta az da olsa tekrarlama ihtimali oluyor demişdi ki forumda zaten yıllar sonra diğer yumurtalığında tekrarlayan çok var gördüm. 6,5 cm için kapalı ameliyat demeleri gerçekten garip olmuş eski yöntem. Tekrarlarsa Ankara da Polat Dursun var benim yumurtalığımı koruyarak kapalı almıştı aklınızda olsun, çok geçmiş olsun.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Benim bu paylasimimdan sonra ameliyat olamadim bir hafta sonra oldum yani şuan ameliyatimin 5. Gunundeyim, sağ tarafimda 6,5 cm'di açık ameliyat yaptilar patlatmadan aldiklarini söylediler ve resmini gosterdi doktorumuz yumurtaliklarimin gayet iyi olduğunu 1 ay sonra emar çekeceğini herseyin yolunda olduğunu soyledi, açık ameliyat yapmak istedi kapali ameliyat da patlatma olasılıği oldugunu ve acik ameliyatla daha iyi temizleyeceğini soyledi ve suan kendimi toparlama asamasindayim, bir kac gün sonra kontrole gidecegim bakalim ne diyecek, :))

• Beğen
Reactions: ED2
Öncelikle çok teşekkür ederim. Benim bu paylasimimdan sonra ameliyat olamadim bir hafta sonra oldum yani şuan ameliyatimin 5. Gunundeyim, sağ tarafimda 6,5 cm'di açık ameliyat yaptilar patlatmadan aldiklarini söylediler ve resmini gosterdi doktorumuz yumurtaliklarimin gayet iyi olduğunu 1 ay sonra emar çekeceğini herseyin yolunda olduğunu soyledi, açık ameliyat yapmak istedi kapali ameliyat da patlatma olasılıği oldugunu ve acik ameliyatla daha iyi temizleyeceğini soyledi ve suan kendimi toparlama asamasindayim, bir kac gün sonra kontrole gidecegim bakalim ne diyecek, :))

Geçmiş olsun 🙏 toparlarsınız hızlıca.
Tüm dermoidlerde patlama riski var. Aklınızda olsun bir daha tekrar ederse kapalısını yapan birini bulun derim. Herkes kapalı oluyor nerdeyse bu ameliyatı. Bence doktorun kapalı amilyat tecrübesi az olduğu için risk almamış. Neyse sonuç güzel çok riskli ve büyük ameliyatlar değil bunlar. Yumurtalıları genelde koruyorlar zaten bende 8 cm kapalıya rağmen korudular. Sadece yumurtalığın etrafını çok sararsa yumurtalık kaybedilebiliniyor.

X