(ACİL)Arkadaşlar ertesi gün hapı içtiğimi doktor anlar mı

theforest

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
13
-1
23
Ben bundan önce bilinçsiz bir şekilde aptalca kısa süre zarfı içinde 3 hap içtim hani max 3 hafta arayla 18 yaşından küçüğüm ve adet olmadığım için doktor randevusu aldık annem ile testler negatif çıktı zaten ve sonuncuyu içeli 3 ay kadar oldu doktor anlar mı sizce ne yapmalıyım azarlamayı bir yana bırakıp bana ciddi bir şekilde söyler misiniz salı günü randevum var hapları doktor anlar mı yada ne demeliyim ailem muhafazakar ve bu durum sonum olabilir yardımınıza ihtiyacım var

belki kan degerleriniz ve isterse hormon degerleri anormal cikabilir. 6 haftada 3 tane ertesi günü hapı içmek için herhalde zırcahil, bedene sıfır saygı ve çok zengin olmak lazım herhalde

Ard arda 3 tane ertesi gün hapı mı içtin yani?
Mutlaka soracaktır kullandığın ilaç var mı vs diye.

Ard arda değil ama aralarında 2 hafta 3 hafta var yani ozaman bilincinde değildim ve hayır diyeceğim muhtemelen ilaçlara annem yanımda olacak çünkü aynı şekilde ben ilk başta çok riskli bir şey yaşanmadığı halde korktum ve 4-5 defa hapdan sonra test yaptım negatif sence doğrudue değil mi zaten 3 ay oldu yani ama adet olmayışım beni strese sokuyo artık sabah akşam aklımda (17 yaşındayım)

belki kan degerleriniz ve isterse hormon degerleri anormal cikabilir. 6 haftada 3 tane ertesi günü hapı içmek için herhalde zırcahil, bedene sıfır saygı ve çok zengin olmak lazım herhalde
Sadece cahil olmak yetiyo emin ol .hormon anormal çıkacak o kesin zaten de hani ilaçtan olduğunu anlamaması benim derdim

Hormon degerlerine bakar bakmaz anlar, zira tepetaklak cikacaklar. O zaman sorscsk ilac aldon mi diye. Almadim dersende bir hastalik olabilir diye envai cesit test yapacaktir.

Yalniz daha kotusu kisa zamanda 3 ilac ictigin icin regl olmuyorsun ve hormonlari mahvettigin icin bu kalici bir sorun yarattmis olabilir sende

Hormon degerlerine bakar bakmaz anlar, zira tepetaklak cikacaklar. O zaman sorscsk ilac aldon mi diye. Almadim dersende bir hastalik olabilir diye envai cesit test yapacaktir.

Yalniz daha kotusu kisa zamanda 3 ilac ictigin icin regl olmuyorsun ve hormonlari mahvettigin icin bu kalici bir sorun yarattmis olabilir sende
Ne tür bir sorun cahillliğimin başıma dert açacağı belliydi yani ne olabilir ki

Eminsin değil mi tesekkür ederim bu arada peki bundan önce açtığım konuya da bakarsan yani benim tek korkum bu değil :KK43:
Bir doktor değilim ama ultrason ile bakarak anlamaz. Adet olamıyorsan yaptığın şeylerde bir hata olduğunu düşünüyorum. Ertesi günü hapı öyle alınmaz. Çok güçlü bir hormon. Lütfen artık biraz akıllıca davran. Başka korkunu bilmiyorum

Sadece cahil olmak yetiyo emin ol .hormon anormal çıkacak o kesin zaten de hani ilaçtan olduğunu anlamaması benim derdim
anlamasa da bu sefer hormonları dengelemek için başka ilaç verecek.

haha diğerlerini de ekledim zaten. bu bildiğin doğmamış çocuğun rızkını ilaca vermek :KK70:

Cahillik filan hafif kalıyor bebeğin oluşmasını engelleyen senede en fazla iki defa alinmasi gereken bir ilaci siz 3 hafta içinde her hafta içmişsiniz vucudnuza hormonlariniza neler yaptınız. Kalıcı birşey olmasin inşallah

Ne tür bir sorun cahillliğimin başıma dert açacağı belliydi yani ne olabilir ki
Regl olamaman demek, yumurtlamiyorsun demek. Ya yumurtlama eylemin tamamen durdu. Veya kistlesiyor pcos oldun. Ikisi de cozulmez ise uzun vadede hic cocuk sahibi olamayabilirsin.

X