Acil çeyiz yardımı...Korkmaz mı,hisar mı,emsan mı,schafer mı,karaca mı,bernardo,aryıldız mı?

fascinatingjasminne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
276
83
Kızlar merhaba.Ben yılbaşından önce çeyiz için parçalar almak istiyorum.Şu anda yarı zamanlı çalışıyorum aynı zamanda diploma projemle uğraşıyorum.Annem vefat etti,babam ikinciye evlendi.Teyzem ise pazardan al diyor ve eski modeller öneriyor.Bir arkadaşım var fikir konusunda yardımcı olan.Ama siz de marka ve model olarak önerilerde bulunur musunuz,fikre gerçeketen çok ihyiyacım var,fikir verenim yok.Şimdi yılbaşından önce,bir avmde çeyiz setleri indirime girmiş.Tencere takımı,yemek takımı,çatal kaşık bıçak takımı masrafım konusunda ailem yardımcı olacak.Tekstil urunlerini ve elektronik eşyaları ise tam zamanlı çalışma sistemine geçince kendim kredi çekip taksitle alacağım.Şu an projemin yoğunluğundan dolayı zamanım yok ve set olarak almayı duşunuyorum tencere takımlarını vs.Marka olarak korkmaz,schafer,emsan,karaca,hisar,aryıldız,bernardo vs hangisini önerirsiniz?Set olarak korkmaza daha yakın gibiyim.Ama sizin de fikrinizi almak istiyorum.Alacağım setin içinde çelik ve granit tencere takımları,çaydanlık ve cezveler,yemek takımı,çatal kaşık bıçak takımı olacak.Korkmaz ,bu set için nasıl sizce...Dediğim gibi şu an indirim olduğu için ve zamanım olmadığı için set olarak duşunuyorum...26 yaşındayım bu arada...

Eltim korkmaz almıs çeyizini yep yeni duruyor ve cok kaliteli keske bende alsaymısım 🫠 bu arada istanbul da oturuyordan salı pazarının kurulduğu yerde cuma günü bi abi var cok gğzel tabaklar satıyor karaca emsan scheafer bernardo falan tanesi 50₺ büyük tabaklar küçükler 25₺ baya uygundu

Korkmaz celik kullaniyorum 9 yildir skinti yasamadim. Ama granit ne marka alirsan al zamanla soyulmalar oluyor. Tava konusunda tefal alabilirsin . Cok fazla granit urun almani tavsiye etmem bir plav tenceresi isini gorur. Asiri ceyiz almana gerek yok sonra koyacak yer bulunmuyor. Hep kullanacagin parcalar olsun.

Eltim korkmaz almıs çeyizini yep yeni duruyor ve cok kaliteli keske bende alsaymısım 🫠 bu arada istanbul da oturuyordan salı pazarının kurulduğu yerde cuma günü bi abi var cok gğzel tabaklar satıyor karaca emsan scheafer bernardo falan tanesi 50₺ büyük tabaklar küçükler 25₺ baya uygundu
Şehir olarak İstanbul'da değilim canım

Korkmaz celik kullaniyorum 9 yildir skinti yasamadim. Ama granit ne marka alirsan al zamanla soyulmalar oluyor. Tava konusunda tefal alabilirsin . Cok fazla granit urun almani tavsiye etmem bir plav tenceresi isini gorur. Asiri ceyiz almana gerek yok sonra koyacak yer bulunmuyor. Hep kullanacagin parcalar olsun.
Ben de gereksiz parçalar istemiyorum...

Scheafer'den uzak dur özellikle çatal bıçak takımları paslanıyor.

Emsan almıştım ben çok iyi çıktı hiçbir pas vs yok bir yıl oldu.

Ama bence de en iyisi özellikle tencerelerde korkmaz acayip kaliteli.

Korkmaz çelikte kendimi kanıtlamış bir marka. Tencere setlerini korkmaz al. Hatta bence çatal kaşık bile ordan al. Ben karacadan almıştım yemek takımıma uysun diye kaliteli çıkmadı. Şimdiki aklım olsa çelik olarak alınacak ne varsa hepsini korkmaz alırdım. Yemek takımlarını sonlara doğru almanı tavsiye ederim, 2 sene parça temini garantisi olduğu için.

X