Çeyiz için fikirlerim

fascinatingjasminne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
276
83
Merhaba.Zamanım olmadığım için ve aşırı yoğun olduğum için çeyizimi parça parça değil de set olarak almayı duşundum.Bulunduğum şehrin avmsinde korkmaz markasının çeyiz seti indirimdeymiş.İçinde 14 parça çelik tencere takımı(perla hiper set),7 parça mia granit tencere takımı,60 parça mona coll yemek takımı,72 parça milena çatal kaşık bıçak seti varmış.Fiyatı ise 14500'muş.Diğer mağazaları gezmiştim 48 milyar fiyat biçen bile olmuştu.Bu nedenle bana mantıklı geliyor.Şubat ayından sonra yoğunluğum azalıyor.Sizce korkmaz ,bu setler için marka olarak nasıl?Ya da siz hangi markaları önerirsiniz?Ve ben model olarak zor beğenen birisiyim.Bu setin kataloğunu arkadaşım attı.Sizce istediğm modelleri bulabilir miyim?İnternetten alma şansım şu an için yok,çunku kredi kartımda sıkıntı var.Dolayısıyla mağazadan alacağım.Şu an bu seti sizce derhal alayım mı?Yoksa şubat ayından sonra yoğunluğum azalacağı için o zaman parça parça mı almaya başlarım...Bir de çorba kasesi gibi gereksiz parçalar istemiyorum.Siz hangi markaları önerirsiniz?Şimdiden teşekkur ederim...

Merhaba.Zamanım olmadığım için ve aşırı yoğun olduğum için çeyizimi parça parça değil de set olarak almayı duşundum.Bulunduğum şehrin avmsinde korkmaz markasının çeyiz seti indirimdeymiş.İçinde 14 parça çelik tencere takımı(perla hiper set),7 parça mia granit tencere takımı,60 parça mona coll yemek takımı,72 parça milena çatal kaşık bıçak seti varmış.Fiyatı ise 14500'muş.Diğer mağazaları gezmiştim 48 milyar fiyat biçen bile olmuştu.Bu nedenle bana mantıklı geliyor.Şubat ayından sonra yoğunluğum azalıyor.Sizce korkmaz ,bu setler için marka olarak nasıl?Ya da siz hangi markaları önerirsiniz?Ve ben model olarak zor beğenen birisiyim.Bu setin kataloğunu arkadaşım attı.Sizce istediğm modelleri bulabilir miyim?İnternetten alma şansım şu an için yok,çunku kredi kartımda sıkıntı var.Dolayısıyla mağazadan alacağım.Şu an bu seti sizce derhal alayım mı?Yoksa şubat ayından sonra yoğunluğum azalacağı için o zaman parça parça mı almaya başlarım...Bir de çorba kasesi gibi gereksiz parçalar istemiyorum.Siz hangi markaları önerirsiniz?Şimdiden teşekkur ederim...
48 milyara yaklaşık 1000 tane ev alınır. O parayı çeyize gömmeyin bence 😂

O kadar tencereyi ne yapacaksınız?

Çorbayı servis tabağında servis etmeyi mi planlıyorsunuz?

Korkmaz çeyiz konusunda bir dev zaten o konuda şüphe duymana gerek yok :) perla çelik tencere seti bende de var ve çok memnunum eğer setin içerisindeki tabakların rengini desenini beğendiysen sorun yok alınabilir

48 milyara yaklaşık 1000 tane ev alınır. O parayı çeyize gömmeyin bence 😂

O kadar tencereyi ne yapacaksınız?

Çorbayı servis tabağında servis etmeyi mi planlıyorsunuz?
O kadar tencere dediğiniz üç tane granit üç tane çelik hepsinin ayrı ayrı kullanım alanları var pilavlık vs :)

Ellerinde bulunan modellerden set yapmış da olabilirler. Istediğinizi bulamayabilirsiniz. Ben her şeyi internettrn tek tek aldım. Herkese de bu şekilde tavsiye ediyorum.
Oturacağınız ev belli mi? Benim tencere için o kadar yerim yok ki çelik tencere setim var bir tane de pilav tencerem var mesela. Bunları bile zor sığdırıyorum.

Bence tüm set 14.500 e iyi
Tek seferde alacaklarını alır geçersin kafan da rahat olur.
Korkmaz ,karaca ya oranla falan daha sağlam.
Marka olarak beğeniyorum ben korkmaz ı.
Modellerini sevdiysen alınır bence o fiyata.
Mağazadan da alabilirsin,görerek

Ben hisarın setini almıştım tencere-tava,kçb takımı,cezve takımı vs
Misafir Yemek takımlarımı ve kahvaltı takımlarını güral’den
Günlük yemek takımlarımı kütahya porselen den aldım
Günlük kçb takımlarını da hisar dan almıştım.
Model beğenip..

Modellerine baktım da güzelmiş , ama kçb takımı kullanıllı değil gibi. Kaşıkları çok yuvarlak kullanışsız geldi bana..başka modelle değiştirebilirsin belki fiyat farkı verip

İçine sinen modeller olsun, zevkle huzurla severek kullanacaklarından olsun 🙏🏻

Son düzenleme:
6 ay sonra evlenmeyecekseniz çeyiz almak çok mantıklı gelmiyor bana. Ben hep altın biriktirdim. Sonra en son model en mantıklı olanları bi anda aldım. Jumbo bile bazı serilerinde aşırı indirim yapıyor ama gelenler genelde hasarlı defolu oluyor. Bir yerde 48bin bir yerde 14.500 kafamı karıştırdı açıkcası.

X