Acil yardım bebeğimin kalp damarları ters

ekin4334

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2024
6
1
31
Merhabalar 23+5 ikiz bebeklere hamileyim. Detaylı ultrasonda bebeklerimden birinin kalp damarlarının ters olduğu TGA transpozisyon teşhisi konuldu. Perinotolojiye gittim doğum sonrası ameliyat olması gerekiyor dedi. yarın başka bir perinotolojiye daha gideceğim. Bayramdan sonra Çapa da kardiyoloji kuruluna gireceğim.Ayrıca amniyosentez testi yaptırmamızı önerdiler testi yaptırmayı düşünmüyorum, gebeliğimi sonlandırmak istemiyorum bu testi yaptıran var mı Bu şekilde bir durum yaşayan varsa yazabilir mi süreç nasıl işliyor bizi neler bekliyor tecrübelerinize ve dualarınıza ihtiyacım var

Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Benim kuzenime de gebeliğinde aynı tanı konmuştu. Nitekim çocuk öyle de doğdu. Ama şimdi çocuk 10 yaşında. Ameliyat falan da olmadı. Sadece top falan oynarken daha çabuk yoruluyor, aralarda mola vermesi gerekiyor. O kadar… gündelikte etkilemiyor onu. Sadece dediğim gibi yoğun koşturma içindeyse , onda mola vermesi gerekiyor. Birkaç dk dinleniyor sonra gene oynuyor. Aman asla yorulmasın vs diyerekten bir hayat da yaşamıyor çocuk. Çocukluğunu gene yaşıyor yani. En kötüsünü düşünme sen de hemen. İnşallah bir sıkıntı olmaz

Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Benim kuzenime de gebeliğinde aynı tanı konmuştu. Nitekim çocuk öyle de doğdu. Ama şimdi çocuk 10 yaşında. Ameliyat falan da olmadı. Sadece top falan oynarken daha çabuk yoruluyor, aralarda mola vermesi gerekiyor. O kadar… gündelikte etkilemiyor onu. Sadece dediğim gibi yoğun koşturma içindeyse , onda mola vermesi gerekiyor. Birkaç dk dinleniyor sonra gene oynuyor. Aman asla yorulmasın vs diyerekten bir hayat da yaşamıyor çocuk. Çocukluğunu gene yaşıyor yani. En kötüsünü düşünme sen de hemen. İnşallah bir sıkıntı olmaz
Çok teşekkür ederim İnşallah ben de her türlü sonuna kadar gitmek istiyorum İnşallah sizinde sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirsin Rabbim tüm şifa bekleyenlere şifalar versin

Teyzemin üç çocuğu da bu şekilde doğdu bi sıkıntıları yok ameliyatta olmadılar inşallah sende sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın amniyosentez önermem

Çok teşekkür ederim İnşallah ben de her türlü sonuna kadar gitmek istiyorum İnşallah sizinde sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirsin Rabbim tüm şifa bekleyenlere şifalar versin
Amin canım amin. İnşallah yoktur öyle bir şeyi. Ama gene varsa da inşallah ameliyat vs gerekmeden uzun uzun yaşar miniğin.. sen stres yapma kendine. Üzülme. O şekilde olan ama gayet normal bir hayat süren binlerce çocuk var. Yüreğine korku bindirme. Hissetmesin kuzucuklar ☺️

Merhabalar 23+5 ikiz bebeklere hamileyim. Detaylı ultrasonda bebeklerimden birinin kalp damarlarının ters olduğu TGA transpozisyon teşhisi konuldu. Perinotolojiye gittim doğum sonrası ameliyat olması gerekiyor dedi. yarın başka bir perinotolojiye daha gideceğim. Bayramdan sonra Çapa da kardiyoloji kuruluna gireceğim.Ayrıca amniyosentez testi yaptırmamızı önerdiler testi yaptırmayı düşünmüyorum, gebeliğimi sonlandırmak istemiyorum bu testi yaptıran var mı Bu şekilde bir durum yaşayan varsa yazabilir mi süreç nasıl işliyor bizi neler bekliyor tecrübelerinize ve dualarınıza ihtiyacım var
Merhaba, benim oglumada aynı teşhis kondu aynı şekilde amniyosentez istendi yaptırdım doğduktan sonra 2 ameliyat geçirdi şuan 3 yaşında. Şükür şuan ki durumu gayet iyi, kontrollerine devam ediyoruz

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun size de.amniyosentez sonucu ne gibi bir faydası oldu gerekli mi sizce, siz de hamile iken mi öğrendiniz, doğum sonrası mı aldılar ameliyata , hangi hastanede yaptırdınız önerebileceğiniz şeyler neler yazabilirseniz çok sevinirim🙏

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun size de.amniyosentez sonucu ne gibi bir faydası oldu gerekli mi sizce, siz de hamile iken mi öğrendiniz, doğum sonrası mı aldılar ameliyata , hangi hastanede yaptırdınız önerebileceğiniz şeyler neler yazabilirseniz çok sevinirim🙏
Bu tarz kalp hastalıkları down sedromlu çocuklarda genellikle görüldüğü için amniyo yaptırmam gerektigini söylediler o yüzden yaptırdım açıkçası ama çokta gerekli. değil. Detaylı ultrasonda öğrendim İstanbul Mehmet Akif kalp Hastanesi'nde ameliyat oldu ilk ameliyatı 15 günlükken oldu ikinci kalıcı ameliyati 7 aylıkken yapıldı. Aklınıza takılan sormak istediğiniz şeyler olursa yazın cevaplarım

2 nisanda doğumum oldu taburcu olacagımız zaman son alınan kandan dolayı sevk verdiler teşhis büyük arter tranpozisyonu suan mehmet akif kalp hastanesinde ameliyat gününü bekliyoruz bayram araya girdiği için Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun zor bir süreç

Bu teşhisle ameliyata nasıl karar vermediler şükürler olsun normalde 2 haftayı kesinlikle geçmemesi gerekli diyor doktorlar çünkü pis kan vücuda pompalanıyormuş

22 yaşındayım doğduktan sonra beyin kanaması geçirmişim hidrosefali hastasıyım 22 yıl sonra tekrar şant ameliyatti olmak için testlere girdim EKG de terslik çıktı kardolojiye gittim bir takimtestler tahliler derken doğuştan kalp hastası olduğumu öğrendim kalp damarlarim tersmiş bide kalbim delikmiş başina gelen varmı ameliyat süreci nasıl şimdi beyinden ameliyat oldum iyileştikten sonra kalpten olacam

X