Acil yardımcı olur musunuz bebeğimle ilgili

pinkkd

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2021
68
-10
31
Ben 4 ekimde normal doğum yaptım. Bebeğim doğduğundan beri gazlı. 3 kez antibiyotik kullandı 2si enfeksiyondan idarar yolu. Bir kezde rsv virüsü kaptı. Babamızdan. Hastanede yatarken kullandı. 3. Ayın son haftasından beri çocuğum hep kıvranıyor. Pazartesi günü 5 aylık olduk. Ben anlıyamıyorum. Böbreğinde bebeklik taşı vardı. Ne yapmalıyım. Uyuyamıyor. Emmerken çok zorlanıyor gazdan. Hep sancılı. Şuan sadece biogai kullanıyorum. Birde iki gündür kimyon çayı veriyorum . Zeytinyağıda veriyorum. İki gündür. Böyle olan var mı yoksa bebeğim çok antibiyotik kullandığı için mi çözemedim. Doktorlarda normal bakıyor. Bir fikri olan varmı. Ve bebeğim saat başı emmek istiyor ağrısından dolayı. Yardımcı olabilir misiniz. Kakasıda mukuslu. Doktoe kan olmadığı sürece sıkıntı yok diyoe ama ben yinede süt ürünleri tüketmemeye çalışıyorum kahvaltı yapmıyorum zaten badem sütlü Granola yiyorum.

Bu arada kakasıda mukuslu alerjik bebekmdiuoe doktorumuz ama kan olmadığı için sorun yok diyor

Başka bir doktora daha götürün mukuslu kaka alerji olabilir diye biliyorum. Bir de antibiyotiklerden sonra probiyotik kullanmamızı önermişti bizim doktorumuz ama sizin bebiş daha küçükmüş onu da bir sorun.

Benim bebeğimde 2 aylık aynı sorunu yaşıyorum ama normal benim bebeklerimde 6 aylık olana kadar oluyor ben nane çayı içiyorum bebegimede veriyorum birde 4 veya 5 gün de bir şırıngayla zeytinyagı fitil gibi yapıyorum ertesi gün tuvaletini yapıyor ve rahatlıyor

Benim bebeğimde 2 aylık aynı sorunu yaşıyorum ama normal benim bebeklerimde 6 aylık olana kadar oluyor ben nane çayı içiyorum bebegimede veriyorum birde 4 veya 5 gün de bir şırıngayla zeytinyagı fitil gibi yapıyorum ertesi gün tuvaletini yapıyor ve rahatlıyor
Nanae çayı iyi mi geliyoe peki

Başka bir doktora daha götürün mukuslu kaka alerji olabilir diye biliyorum. Bir de antibiyotiklerden sonra probiyotik kullanmamızı önermişti bizim doktorumuz ama sizin bebiş daha küçükmüş onu da bir sorun.
Öyle mi tam tersi değil mi probiyotik daha iyi değil mi

Merhaba! Bebeğiniz gazlı bir bebek siz de yediklerinize dikkat edebilirsiniz. Mesela çiğ süt gibi laktoz içeren gıdalar tüketmeyin. Granola yı yoğurt ile tüketin ya da activia. Yemeklerinize hep kimyon atın ve günde bir defa kimyon çayı için.
Bebek için antibiyotik bağırsak florasını bozmuş olabilir. Bence Bebeğe kimyon ha da zeytinyağ verme. Ben forbiome kullandım günde 6 damla iyi geldi. Böbrek taşı derken ? Kontrolde misiniz bu durum için?

Bir de saat başı emmek istemesi gaz da olabilir ama doymuyor süt yeterli gelmiyor da olabilir. Mukuslu kaka alerji belirtisi olmayabiliyor. Arada mukuslu kaka normaldir. Her kaka da yoğun mukus kan varsa alerji denebilir doktor tanı koyar. Bebeğim kilo aşımı nasıl ? Eğer kilo aşımı düşükse sütünüz yetmediği için ağlama krizleri yaşıyor olabilir

alerji sadecs mukuslu kakayla olmaz içiniz rahat olsun suratında bazen vücudunda benekler olur kan olur bezinde vs
Bunun dışında bendr hayvansal gıda tüketmiyorum emzirirken hakiki zeytinyağını sabahları sizde için bir iki çay kaşığı kadar süte geçsin…
Maflor tavsiye ederim içeriği temiz probiyotik günde sadece 6 damla yeterli oluyor

Benim bebeğinde gazliydi masaj yapmayı deneyin rahatlatıyor benimki suan 6 buçuk aylık ve hala bazen gazi olduğunda zorlanıyor rezene kimyon cayi ictim zeytinyağı verdim biogaia birde symbiosys kullandım 4 buçuk 5 aylıkken ek gıdaya geçtik yavas yavas azaldi gaz sorunu sizinde ek gıdaya az kalmış baslayinca yoğurt verin bolbol ozaman probiyotik vermenize gerek kalmaz birde bizimde arada mukuslu kaka oluyordu hala oluyor bazen ben önrmsemedim çünkü eğer burnunu serum fizyolojikle falan temizliyorsanız yutuyorsa burun sivisida çıkıyor olabilir kakasindan

Bir de saat başı emmek istemesi gaz da olabilir ama doymuyor süt yeterli gelmiyor da olabilir. Mukuslu kaka alerji belirtisi olmayabiliyor. Arada mukuslu kaka normaldir. Her kaka da yoğun mukus kan varsa alerji denebilir doktor tanı koyar. Bebeğim kilo aşımı nasıl ? Eğer kilo aşımı düşükse sütünüz yetmediği için ağlama krizleri yaşıyor olabilir
Açıkçası 5 aylık 8 kilo. 3.90 doğmuştu. Her ay 1 kiloya yakın alıyor kilo

Benim bebeğinde gazliydi masaj yapmayı deneyin rahatlatıyor benimki suan 6 buçuk aylık ve hala bazen gazi olduğunda zorlanıyor rezene kimyon cayi ictim zeytinyağı verdim biogaia birde symbiosys kullandım 4 buçuk 5 aylıkken ek gıdaya geçtik yavas yavas azaldi gaz sorunu sizinde ek gıdaya az kalmış baslayinca yoğurt verin bolbol ozaman probiyotik vermenize gerek kalmaz birde bizimde arada mukuslu kaka oluyordu hala oluyor bazen ben önrmsemedim çünkü eğer burnunu serum fizyolojikle falan temizliyorsanız yutuyorsa burun sivisida çıkıyor olabilir kakasindan
Benim 4.ayla daha çoğaldı bu durum 2. Ayda gazı neredeyse yoktu çok mutluyduk

Merhaba! Bebeğiniz gazlı bir bebek siz de yediklerinize dikkat edebilirsiniz. Mesela çiğ süt gibi laktoz içeren gıdalar tüketmeyin. Granola yı yoğurt ile tüketin ya da activia. Yemeklerinize hep kimyon atın ve günde bir defa kimyon çayı için.
Bebek için antibiyotik bağırsak florasını bozmuş olabilir. Bence Bebeğe kimyon ha da zeytinyağ verme. Ben forbiome kullandım günde 6 damla iyi geldi. Böbrek taşı derken ? Kontrolde misiniz bu durum için?
Evet geçen ay böyle bir durum çıktı ortaya.

Benim 4.ayla daha çoğaldı bu durum 2. Ayda gazı neredeyse yoktu çok mutluyduk
Bi donem bizimde artmisti birde emerek uyuyan bir bebek o yüzden hep gazi vardi masaj biraz ise yariyor ilik suya oturtabilirsiniz denemediyseniz oda iyi geliyor birde bobrek tasi demissiniz bizimkininde var kontrollere gidiyoruz nasil ilerliyorsunuz neler yapildi bu konuda acaba

Antibiyotik kullanımından sonra prebiyotikle destek verdiniz mi? Aşırı antibiyotik kullanımı olmuş bağırsak mikrobiyatası bozulmuş olabilir. Önceliğiniz bunu düzenlemek olsun takip ettiğim bir hesap var hastalanmayancocuk diye instagram da bu tarz bilgileri bulabilir bayana yazabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Bi donem bizimde artmisti birde emerek uyuyan bir bebek o yüzden hep gazi vardi masaj biraz ise yariyor ilik suya oturtabilirsiniz denemediyseniz oda iyi geliyor birde bobrek tasi demissiniz bizimkininde var kontrollere gidiyoruz nasil ilerliyorsunuz neler yapildi bu konuda acaba
Biz geçen ay öğrendik tekrar kontrol edilicek. Sizin nasıl oldu kaç aylık. Neden olduğu söylendimi

X