Acıll!!! Bebegım cok hasta :(

kkbr

Bebisimi bekliyorum...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2012
106
2
Herkese ıyı aksamlar. 6 aylık bebegım cok fena grıp oldu. Burnu cok akıyo. Gozlerı yasarıyo. Sureklı hapsuruyo. Ve ınanılmaz oksuruyo. Bazen bogulucak zannedıyorum. Gecelerıde uyuyamıyo tabıkı. Cok ıstahsız. Cok korkuyorum. Once esımın doktor arkadasının tavsıyesı uzerıne pedıtus ve okyanus suyu kullandım. Ama pedıtus kucuk bebeklerde 3 gun kullanılıyomus. Bugunde doktora goturdum. Doktor bogazı kızarmıs falan dedı. Pedıtusu bırakın sadece calpol ve okyanus suyu verın dedı. Baska doktora gıtsenız hemen antıbıyotık tedavısıne baslar ama bız bekleyelım bırkac gun dedı. Bende korkuyorum beklerken ya bronsıt olursa oglum dıye. Sızce ne yapmalıyım. Baska bır doktora gıdıp antıbıyotık tedavısıne mı baslamalıyım yoksa beklemelı mıyım? Yada cabuk gecırecek sızın doktor tavsıyesı uzerıne uyguladıgınız ve faydasını gordugunuz bı yontem var mı? Sımdıden cok tesekkur ederım.

geçmiş olsun canım bitkisel bi ilaç verdi dr hiç bi yan etkisi yok eczaneye sorabilirsin strohcool gibi bişeydi ismi öksürük için yazıyo üzerinde 2 günde kesti bebegimin öksürügünü bence antibiyotik eninde sonunda vercekler zaten zaman kaybetmeden kullan derim ben en azından bebişinde eziyet çekmemiş olsun

gecmiş olsun Allah acil şifalar versin butun şifa bekleyen yavrulara inşallah!
hic dusunme ve başka doktora git,bogazı kızardıysa mecburen antibiyotik verecekler zaten,cigerine inerse sadece antibiyotik de yeterli olmayacak cunku.5 aylık bebegim 40 gunlukten beri hasta gribi bronşite cevirdi ve surekli tekrar ediyor,sadece antibiyotik degil kortizonlu buhar da solutuyoruz :KK43: şu sıra ateşini surekli kontrol et,yukselebilir Allah korusun.
bu arada elbette ben de antibiyotigin zırt pırt kullanılmasına karşıyım ama anlattıklarına bakılırsa sizde gerekli ve kucuk bebeklerde dur bakalım ne olacak diye beklemek riskli olabiliyor,dualarım hepimizin evlatları icin saglıcakla

Cok tesekkur ederim. Bugun esim doktor arkadaslarini aramis onlarda bekle demisler. Bronsite cevirse nolucak ilac veririz gecer demisler. Ama istersek yazacaklar antibiyotik. O yuzden beklemeye karar vermistik ama sizin yorumlariniza bakinca yine yazdirsammi diye dusunuyorum. Tekrar tesekkur ederim. Acaba bildiginiz dogal yontemler varmi??

20 aylık oğlum şu an 15 gündür grip ve ilaca başlamadım en başta daha da ilerledi geçen kış yine olmuştu klamoks verdi doktor bi doktora bu ilacı da danışabilirsin çünkü virüs varsa antibiyotik olmadan geçmiyor. Doktorlarda su içirin meyve vitamin verin falan diyolar ama çocuk burun akıntısından salya sümük gezio uyuyamıo ateşi çıkıo yemekyemio ki oğlumdan bana da bulaştı boğaz ağrısından yutkunamıorum o çocuk nası yemek yesin huysuzluk yapmasın bu ağrıyla

Canim bencede antibiyotige basla.grip hafiflerse birakirsin.iyilestiginde bol bol c vitamini meyve ver.mandalina ve kivi cok iyi.birde bebegin bulundugu odaya icine biraz viks katarak buharli su kaynat.odada dursun.sogudukca kaynat odaya koy.allah sifa versin

Herkese ıyı aksamlar. 6 aylık bebegım cok fena grıp oldu. Burnu cok akıyo. Gozlerı yasarıyo. Sureklı hapsuruyo. Ve ınanılmaz oksuruyo. Bazen bogulucak zannedıyorum. Gecelerıde uyuyamıyo tabıkı. Cok ıstahsız. Cok korkuyorum. Once esımın doktor arkadasının tavsıyesı uzerıne pedıtus ve okyanus suyu kullandım. Ama pedıtus kucuk bebeklerde 3 gun kullanılıyomus. Bugunde doktora goturdum. Doktor bogazı kızarmıs falan dedı. Pedıtusu bırakın sadece calpol ve okyanus suyu verın dedı. Baska doktora gıtsenız hemen antıbıyotık tedavısıne baslar ama bız bekleyelım bırkac gun dedı. Bende korkuyorum beklerken ya bronsıt olursa oglum dıye. Sızce ne yapmalıyım. Baska bır doktora gıdıp antıbıyotık tedavısıne mı baslamalıyım yoksa beklemelı mıyım? Yada cabuk gecırecek sızın doktor tavsıyesı uzerıne uyguladıgınız ve faydasını gordugunuz bı yontem var mı? Sımdıden cok tesekkur ederım.

çok geçmiş olsun, umarım bebeğin şimdi daha iyidir. genelde biz de antibiyotik için bir kaç gün bekliyoruz. burun akıntısının rengi yeşile dönünce başlamalıyız diyor doktor. buna göre karar verebilirsin.
bu arada, benim de 3,5 yaşında kızım var. bu sene burun akıntısından da ilaçtan da başımızı kaldıramadık. doktor antibiyotik olarak kuru toz veriyor su ile karıştırılıp hazırlanıyor. fakat bunu da buzdolabında saklamamız gerekiyor. kızıma dolaptan çıkardığım buz gibi ve kıvamlı şurubu içirince de boğazı şişecek diye korkuyorum. sizin bildiğiniz bebek-çocuklar için bu şekilde dolapta saklanmaya ihtiyaç duyulmayan bir antibiyotik var mı, önerilerinizi bekliyorum.

X