Acill yardımmm

berna1993

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
7
1
30
Arkadaşlar nolur yardımınıza fikrinize ihtiyacım var 8 aylık hamileyim vücudumda aşırı gece uykudan uyandıran kaşıntılarım var iki kere acile gittim alerji dediler cildiyeye gittim uyuz dedi vazelin kükürt karışımı krem yazdı kullandım fakat hâlâ geçmiyo nasıl arınıcm nasıl arındınız atlatamıycam sanırım çok üzülüyorum siz nasıl kurtuldunuz yardımcı olur musunuz

Uyuz sadece kremlerle geçmez bütün eşyalarınızı yıkayıp hava almayacak sekilde 3-5gün poşetlemeniz lazım. Tüm koltukları yatakları derin temizlik yapılması lazım. Zor bir süreç. Evde yaşayan başa biri var mı ona da geçti mi?

Evet hepsini günlük 60 derecede yıkayıp nevresimleri günlük değiştirip evi sirkeli sularla yıkadım desem yeri var ütüyü söylemiyorum bile ama bu halimle artık çok zorlanıyorum çok üzülüyorum evde eşim ve kızımda var onlarda kwell losyonuyla ilaçlandı kükürtlü sabunlarla yıkanıyoruz ama onlarda hala herangi bi belirti yok çok şükür

Uyuz olsaydı diğer aile üyelerine de geçerdi uyuz olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ne kadar dikkat edilsede aynı evde bulunan kişilerin korunması imkansız çok çabuk bulaşan bir hastalık

Uyuz olsaydı diğer aile üyelerine de geçerdi uyuz olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ne kadar dikkat edilsede aynı evde bulunan kişilerin korunması imkansız çok çabuk bulaşan bir hastalık
Aynı şekilde doktora söyledim hamilelik kaşıntısı vs olabilirmi benden başka kimsede yok diye hayır bi 10 20 gün sonra onlarda çıkmaya başlar dedi ama bana geçtiği günden itibaren zaten eşimede geçmesi lazm en fazla 1 2 gün oynar diye düşündüm ve devamlı annemlerlede beraberim her gün gidip geldim onlardada bişey yok her gün soruyorum sizde yok değilmi diye çok şükür yok ama benimde böyle olup arınamamak korkutuyo doğum hazırlığına bile başlıyamıyorum 😔

Aynı şekilde doktora söyledim hamilelik kaşıntısı vs olabilirmi benden başka kimsede yok diye hayır bi 10 20 gün sonra onlarda çıkmaya başlar dedi ama bana geçtiği günden itibaren zaten eşimede geçmesi lazm en fazla 1 2 gün oynar diye düşündüm ve devamlı annemlerlede beraberim her gün gidip geldim onlardada bişey yok her gün soruyorum sizde yok değilmi diye çok şükür yok ama benimde böyle olup arınamamak korkutuyo doğum hazırlığına bile başlıyamıyorum 😔
Çok kötü olmuş sizin için ama üzülüp stres olmayın temizliğe havalandırmaya herşeye dikkat edin bir süre sonra geçer elbet buraya konu açanlarda vardı atlatanlar falan o konulara bakın bi faydası olur inşallah. Ama dediğim gibi ben alerji falan olabileceğini düşünüyorum bazen doktorlarında bir şey anladığı olmuyor. Ben gül hastalığı oldum geçen sene bana uyuz dedi başka bir doktora gittim güldü uyuz olsa mutlaka diğer aile bireylerine de geçer geçmemesinin imkanı yok tuvaletten dokunduğu yerlerden herşeyden geçer dedi bariz gül hastalığı dedi ve kaşıntıdan karşımda duramazsın demişti. Arkadaşımda geçirdi önce eşinde başladı 1gün içinde bebeğede kendisinede geçti odaları ayırdıkları halde bu yüzden sizinki bana uyuz gibi gelmedi. Bide onlar da herşeyi kaldırdı her yeri temizlediler ve buharla temizlediler atlattılar inşallah sizde hemen atlatırsınız geçmiş olsun🙏🏻

İnşaallah çok teşekkür ediyorum umarım değildir konu açanların hepsine ayrı ayrı baktım defalarca okudum ama hamilelikten dolayı kullanamıyorum da anca temizlik kükürtlü sabun ve vazelinli karışım kullanabildim fakat yine kaşınmaya fevam ediyorum belkide dediğiniz gibi değilimdirde çünkü parmak arasnda başlar deniyo benim parmak aralarımda bişey yok ve doktor göz muaynesiyle bu teşhisi koydu

X