ADETE 8 GÜN KALA OVULASYON TESTİ POZİTİF

Ayysssko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2023
40
9
23
Kızlar merhaba. Ben 4 5 aydır korunmuyorum çocuk istediğim için fakat henüz olumlu bir sonuç alamadım. Bu ay ovulasyon testi kullanmaya karar verdim. Son adet bitiminden itibaren yapmaya başladım düzenli olarak. Beklediğim gibi 13 ve 14.günlerde Yumurtlamayı gördüm. Daha sonra devam edeyim dedim elimde test olduğu için. 2 günün ardından testim baya silikleşti her gün silik çıkıyorken bugün tekrar koyulaştı. Tamamen pozitif olmasa da neredeyse yaklaştı. Adetime henüz 8 gün var. neden olur bilgisi olan var mı acaba?

Canım yumurta günün gelmiş onu 10 gün boyunca degerlderi 2 günde bir ilişki yap altına yastık kat sağa sola doğru uzan

Ama zaten yumurtlama günüm geçti ayda 2 kez yumurtlama olabiliyor demek ki teşekkür ederim değerlendircem

Peki 2 kez yumurtlama olmasına rağmen adetlerim düzenli olmasına rağmen 4 5 ayda neden gebelik oluşmamış olabilir sizce normal mi yoksa artık doktora gitmeli miyim bunu yaşayan var mı

Peki 2 kez yumurtlama olmasına rağmen adetlerim düzenli olmasına rağmen 4 5 ayda neden gebelik oluşmamış olabilir sizce normal mi yoksa artık doktora gitmeli miyim bunu yaşayan var mı
bence git. ben çocuk sahibi olmaya karar verdiğimde eşim de ben de gittik ve genel duruma baktırdık. benim de 10 ay oldu hala gebelik yok ama benim yumurtlama sorunum var düzenli regl olmama rağmen. sen de git bence kafan rahat olur hem sağlıklı bir gebelik gecirmen için de gebelik öncesi doktor kontrolü gerekli bence.

bence git. ben çocuk sahibi olmaya karar verdiğimde eşim de ben de gittik ve genel duruma baktırdık. benim de 10 ay oldu hala gebelik yok ama benim yumurtlama sorunum var düzenli regl olmama rağmen. sen de git bence kafan rahat olur hem sağlıklı bir gebelik gecirmen için de gebelik öncesi doktor kontrolü gerekli bence.
Teşekkür ederim bu ay da geçsin adetime 8 gün var eğer yine olumsuz olursa ramazandan sonra gideceğim. Bu ay galiba 2 kez yumurtlamam oldu hem adetten 13.gun sonra hem de bugün yani önümüzdeki adetime 8 gün kala ovulasyon testim pozitif çıktı.

Teşekkür ederim bu ay da geçsin adetime 8 gün var eğer yine olumsuz olursa ramazandan sonra gideceğim. Bu ay galiba 2 kez yumurtlamam oldu hem adetten 13.gun sonra hem de bugün yani önümüzdeki adetime 8 gün kala ovulasyon testim pozitif çıktı.
Hamilelikte olabilir hamileliği ovulasyon testiyle ögrenenleri de okumuştum burdan

bir ayda iki kez yumurtlama çok nadir olur ve benim bildiğim 2-3 gün arayla oluyor yumurtlamalar. gebelik de olabilir ama okuduğuma göre erken gebelik testin negatif çıkmış. ama idrarda gebelik en erken döllenmeden 14 gün sonra görülebiliyor.. belki de vardır 🙏🏻🐣 inşallah güzel sonuçlanır senin için her sey.

Evet 14 gün olmadı daha ama ovulasyondaki değer hamilelikten yükselse beta da yükselir diye düşündüm ondan çok umudum kalmadı yine de hayırlısı olsun inşallah vardır daha fazla yolunu gözletmez♥️

klişe olacak ama bebek nasip işi canım kendi istediği zaman geliyor, bir sorun olmak zorunda değil. ben evlenmeden önce doktora gidip kontrol olmuştum her şey yolunda görünüyordu, düşündüğümüz zamandan önce kan tahlili vs verip vitamin başladım 3 ayımız geçti daha tık yok. 6 ayı geçerse eğer daha ciddi tetkikler yaptırmayı düşünürüm hem eşim hem kendim

klişe olacak ama bebek nasip işi canım kendi istediği zaman geliyor, bir sorun olmak zorunda değil. ben evlenmeden önce doktora gidip kontrol olmuştum her şey yolunda görünüyordu, düşündüğümüz zamandan önce kan tahlili vs verip vitamin başladım 3 ayımız geçti daha tık yok. 6 ayı geçerse eğer daha ciddi tetkikler yaptırmayı düşünürüm hem eşim hem kendim
Galiba cidden öyle ya ciddi sorunları olup ilk ay hamile kalan takınıdıklarımda var hiç bir sorun olmadığı halde aylarca kalamayan veya 1.senesinde kalan da var bekleyelim bakalım bizim bebişimiz ne zaman gelmek isteyecek :)

Galiba cidden öyle ya ciddi sorunları olup ilk ay hamile kalan takınıdıklarımda var hiç bir sorun olmadığı halde aylarca kalamayan veya 1.senesinde kalan da var bekleyelim bakalım bizim bebişimiz ne zaman gelmek isteyecek :)
hayırlısı diyorum yani çok aşırı sorumluluk kaldırabilen bir insan da değilim, evet çok güzel bir şey ama çok da zor kabul etmek lazım. biz ne zaman hazır olursak o zaman gelecek diye düşünüyorum. çok zor bu kararı verdim :) başlarda aşırı korkuyordum

rkadaşlar merhaba bu konuda bana da yardımcı olursanız sevinirim bugun adet günümdü hasta olmadım gün içinde hafif kramplar yaşadım ama gelen bişey yok az önce lh testini yaptım ve böyle çıktı elimde gebelik testi yok bu konudaki tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim sizce gebelik olabilir mi birde yumurtlama dönemim geçti yumurtlamaya dair de bir belirtim yok 7 yıldır çocuğumuz olmuyor lütfen yorumlayın 😊

test bu

Eklentiler

• IMG_0695.jpeg
    IMG_0695.jpeg
    51,1 KB · Görüntüleme: 169
  • IMG_0695.jpeg
    IMG_0695.jpeg
    51,1 KB · Görüntüleme: 167
X