!!!Adetiniz geçti ve negatif çıktıysa hemen adet söktürücü kullanmayın!!!

Buna bir şey yaşadım bende. adetim 2 gün gecikince test yaptırdım beta 5 çıktı. hamile değilsin dedi doktor sonra güvenemedim 5 gün daha geçti başka bir hastaneye gittim orda ki doktorda test yapma gereği duymadan hamile değilsin dedi ve alttan çok kötü bir şekilde muayene etti. hastaneden çıkmamla şiddetli karın ağrısı ve kanamam bir oldu. 8 gün süren bir adet çektim bu süre zarfında da verdiği adet söktürücüyü kullandım. adetim parça parça geldi ve korktum bir arkadaşa danıştım ve bana düşük yaptığımı söyledi. o gün bugün doktorlara pek inancım kalmadı. şimdi acaba belki diyerek aklıma geldikçe üzülüyorum.
ama canım 8 gün adet cektim diyorsun bebek olsaydı adet görürmüydün?

ama canım 8 gün adet cektim diyorsun bebek olsaydı adet görürmüydün?

Normalde 5 gün adet olurum o ay 1 hafta geçti ve doktor test yapmadan kötü bir şekilde muayene etti. bazı kadınlarda rahimde tutunma gerçekleşemezse adetle düşük yaşarlarmış bana arkadaşım böyle dedi tabi ne derece bunu yaşadım bilemem belki hepsi üst üste geldi bilemem ama tek bildiğim adet oldum olalı hiç bu kadar gecikmemişti o yüzden ister istemez böyle düşündüm. Geride kaldı zaten onlar hayırlısı. vardı ya da yoktu o dönem zaten hayal kırıklığı ve bol üzüntü yaşadım geçti şimdi.

arkadaşlar ben size birşey danışıcam.. benim geçen ay adet tarihim 19 aralıkdı ama benim adetim 14.gün geldi 44 günsonra oldum 02 ocak da yani benim şimdi yumurtlama tarihim kaç oluyor bilmiyorummm hesaplamalarda hesaplayamıyor..:KK43:

Biri bana yardım etsin en son 11 martta adet olmuştum 20 nisanda adet gecikmesi şikayetiyle doktora gittim bu arada evde ki testler negatif çıkıyordu doktor kan testi yapmadan adet sokturucu veremem dedi ve kan sonucum 1.25 çıktı gebelik yok dedi ve tarlusal verdi kullandım bitti 8 gün geçti adet olmayınca gebelik testi yaptım ve anında kıpkırmızı yi gördüm şok oldum hemen hastaneye gittik kan testi istedi yine 7600 çıktı vajinal den 5 mm lik kese gördü kesen normal ama değerin biraz yüksek çıktı falan bişeyler dedi anlamadım şimdi çok korkuyorum ilk Bebeğimi kürtaj la aldılar bunda da öyle olmasın yaa perşembe başka doktora gidicem ama çok korkuyorum fikri olanlar yardım etsin nolur bu kadar geç dollenme olur mu ki

değer yüksekse genelde çoğul gebelik oluyor canım. gönlünü ferah tut. hayırlı olsunn
Biri bana yardım etsin en son 11 martta adet olmuştum 20 nisanda adet gecikmesi şikayetiyle doktora gittim bu arada evde ki testler negatif çıkıyordu doktor kan testi yapmadan adet sokturucu veremem dedi ve kan sonucum 1.25 çıktı gebelik yok dedi ve tarlusal verdi kullandım bitti 8 gün geçti adet olmayınca gebelik testi yaptım ve anında kıpkırmızı yi gördüm şok oldum hemen hastaneye gittik kan testi istedi yine 7600 çıktı vajinal den 5 mm lik kese gördü kesen normal ama değerin biraz yüksek çıktı falan bişeyler dedi anlamadım şimdi çok korkuyorum ilk Bebeğimi kürtaj la aldılar bunda da öyle olmasın yaa perşembe başka doktora gidicem ama çok korkuyorum fikri olanlar yardım etsin nolur bu kadar geç dollenme olur mu ki
değer yüksekse genelde çoğul gebelik oluyor canım. gönlünü ferah tut. hayırlı olsunn :)

Merhaba arkadaşlar benimde adetim 10 gün geçti kan verdim değerim 0.10 cıktı..adet söktürücü verdi doktor ama ben kullanmak istemiyorum..sizce beklemelimiyim ? kendiliğinden adet olacaksam olayım diyorum..bu kadar değeri düşük olup hamile kalan oldumu???

Tahmini 13.04.2015 ve 16.04.2015 tarihlerinde yumurtlama dönemimdi. Adet 5 gün geciktikten sonra 2 gün süren çok açık ve damla şeklinde kanamam oldu. Bunun üzerine herhalde hiç almadığım kadar idrar testi aldım bir tanesinde ikinci çizgi silik çıkmıştı. Daha sonra 01.06.2015 tarihinde sağlık ocağında kanda gebelik testi yaptırdım. Sonuç 0.55 çıktı negatifti. Fakat ben ısrarla yine özel hastaneye 13.06.2015 tarihinde gittim. Doktor keseyi gördü ve tahmini 4 haftalık dedi. Eminsiniz değil mi kist mist değil diye sordum. Fakat bu kese yani kist kesinlikle böyle olmaz kan testi isteyeceğim dedi. Bunun üzerine kan testi yaptırdığımı ve negatif olduğunu söyledim. Küçüktür çıkmamıştır dedi. Kan testini yaptım. 15.06.2015 tarihinde tekrar doktora kontrole gittim. Kan testini görür görmez sanki dalga geçer gibi yok hamile değilsin dedi. Peki siz kese demiştiniz o neydi diye sorduğumda öyler şeyler görülebilir diye geçiştirmeye çalıştı ve bana söktürücü verecekti hayır dedim. Sinirlerim bozuldu. Şimdi bir başka doktora eşim göstermiş kesenin resmini kesinlikle kese demiş. Anca cumartesi gidebilirim. Bu hafta sonu gideceğiz. Sinirlerim laçka oldu artık. Böyle bir durum yaşayan var mı aranızda?? Çok merak ediyorum :KK43:

senınkıde benım mevzuya benzemış. 10 ocakta tam bır ay olmuş adetimin gelmesı lazımdı beklıyordum mıde bulantısı ve baş dönmesıyle acıle gıttım. dra bebek olabılır once test yapalım dedim kanda baktılar gebelık yok dedıler. ve ben o gunden sonra adetım gelsın dıye soğan kuru, adaçayı,nane hepsını ıçtım. mecbur kaldım 19 tl su şişesi kaldırdım. derkennnnnnn kandıl gunu kandıl hedıyesı verdı Rabbım bana ve bebek bekledığımı oğrendım 4 haftalıkmış hemde ben şok:KK53: nasılda tutunmuş annesıne. oysa yaptığım herşey düşük sebebıymış meğer. sadece ılaç almadım bu rıske gırmedım
ben sonunda guzel haberı aldım. umarım sende alırsın cnm. alamazsanda ınan bana bu tur hamılelıklerın arkası çabuk gelır yaşayan arkadaşlarımdan bılıyorum
ve bende adetı duzensız olan herkese aman dıyorum ılaç içmeyın testlere bıle guvenmeyın bekleyın
Benimde adetim geçikti hiç bir belirtiyor adetti. Geleceği yok test Yaptım 2 kere negatif 1 hafta 5 gün oldu hala yok SOĞAN kürü içtim tatlusal içtim of pazartesi doktora gideceğim tekrar Hayırlısı ooşsın işallah yoktur çünkü çok ilaç içtim kızlar off z

gülüm benim geç döllenme olduğundan sata göre hesap yapılamıo malesef yoksa 8+5 olmam gerekirdi :S valla heralde kese görüldüğünde doktor ölçüsüne göre söyler. ben de merakla bekliyorum. ama muhtemelen dört haftalık falandır. çünkü aşağı yukarı 4. haftada gebelik belli oluo, 5. haftada da karından ultrasonda görülüo. haftaya allah izin verirse öğrenirim heralde ne kadarlık olduğunu.
Bende aynı durumdayı kızlar günüm geçti 1 hafta 5 gün oldu test Yaptım iki kere ne negatif sonuç geçen hafta doktordaydım karnım şişiyor miydim bulanıyor çok değil öyle canım felaket karpuz çekiyor hamile Değilim korunduk Allah nasip olursa 3 ay sonra başlıyacaktık bebek çalışmasına kafam çok Karışık tekrar doktora gidecem çok ilaç içtim adet söktürücü yinede gelmedi

Benimde adetim geçikti hiç bir belirtiyor adetti. Geleceği yok test Yaptım 2 kere negatif 1 hafta 5 gün oldu hala yok SOĞAN kürü içtim tatlusal içtim of pazartesi doktora gideceğim tekrar Hayırlısı ooşsın işallah yoktur çünkü çok ilaç içtim kızlar off z

hakkında ne hayırlısıysa o olsun ınş

İçimi rahatlatın ya aklıma takılıyor hala adet olmadım araştırırken okudum sayfanın başını..
Benim döngüm 38 günde oluyor 9 ekimde adet olmam gerekiyordu üşütmüştüm ilaç kullanmadım gecikme yapar diye agrı kesici bile içmedim. Adetim bugün yarın olur diye de korunmadık öncesinde korunuyorduk. Doktora gittim kan testi verdim 0.9 cıktı ben de bişey yok diye antibiyotik kullanıyorum iki gündür ama aklıma takılıyor korkuyorum eger varsa vicdan azabı cekerim ilaç aldıgım için.

Kızlar merhaba...Doktor bana da tarlusal verdi bugün. Okuduklarımdan sonra ne yapacağımı şaşırdım. SAT'ım 23 Şubat ve reglim çok düzenlidir. İlk defa başıma böyle bir gecikme geliyor. Doktor ultrasonda baktı, kese yok dedi, dün kan testi yapıldı, sonuç negatif...İdrar hep negatifti zaten. Doktor da bugün tarlusal verdi.Ne yapiim şimdi? İçmezsem, bir sorun varsa daha da ilerler diye korkuyorum. İçersem ya gebelik varsa.? Belim ağıyor, göğüslerim de şiş ama gelmiyor bir türlü...Bu ayın başında üşütmüştüm, yüksek ateşim falan oldu, antibiyotik kullandım. Ama sonuçta ilk defa antibiyotik kullanmıyorum. Ne yapiim, bi akıl verin n'olur?
Acaba sızın gebelık varmıydıki. Yıllardır gıren olmamış buraya. Çok merak ettım

Canim bende senin yasadiklarina benzer seyler yasiyorum adete 3gun kala yumurtlama akintisi geldi benden ilk kez boyle bisey oldu bende hamileyim herhalde diye sevindim aradan 6gun adetim gecikti dr gittim negatif cikti kan sonucum adet söktürücü verin agrim var dedim gec dollenme olabilir ilac vermiyorum dedi bekle 10gun olmazsan yine gel dedi adetim 13gun gecti evde idrar testi yaptim bugün yine negatif cikti yarin kan vericem ins pozitiftir bu yaziyi paylastiktan sonra inş evladini almissindir kucagina

değer yüksekse genelde çoğul gebelik oluyor canım. gönlünü ferah tut. hayırlı olsunn :)
Merhaba serapbebekistiyo serapbebekistiyo adetim 6 gün gecikince bir umut aradım ve sizin yazınızı gördüm ve umut da oldunuz ilk bir kaç sayfayı okudum gebe cikmistiniz peki şuan ne durumdasiniz bebeginizi kucağınıza alabildiniz mı neler yasadiniz çok merak ediyorum lütfen cevap verin

Merhaba bayanlar, kendi yaşadığım bir şeyi buraya yazmak istiyorum, belki birilerine faydalı olurum...
Adetimi bir hafta geçtikten sonraya kadar evde neredeyse her gün test yaptım ama hep negatifti. En sonunda doktora gittim, ultrasoda bişey göremedi ve kan verdim. Ancak kan sonucum Bhcg=0,23'tü yani negatif. Doktor stresten veya mevsim dönüşünden kaynaklanabileceğini söyleyerek tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi. Ben gene de emin olamadım ve kendiliğinden adet olurum nasılsa diye ilacı kullanmadım.
Kan verdiğimin üzerinden 13 gün daha geçmişti ama ne adet olmuştum ne de evde yaptığım testler pozitif çıkıştı. Acaba başka bir rahatsızlığım olabilir mi diye bile telaşlanmaya başlamıştım. Sat'ımın üzerinden 58, bat'ımın üzerinden ise 20 gün geçtiği gün tekrar evde test yaptım ve negatifi görünce artık başka türlü adet olamıcam diye tarlusalı kullanmaya başladım.
Gene de içim rahat değildi, acaba mı diye düşünmeden duramıyordum ve ertesi gün doktora gittim. Bu arada 2 gündür midem bulanmaya başlamıştı ama ben psikolojiktir diye üstünde durmadım, çünkü adetim geçtiğinden beri hamilelik belirtileri yaşadığımı sanıp test yapıyordum, tabi sonu hüsran :KK43:
Doktor, ilacın bitti mi dedi, hayır kendiliğinden adet görürüm diye hemen kullanmak istemedim, daha dün başladım ilaca dedim. Ultrasonla baktı, kist yok ama gebelik de yok ilacını kullanmaya devam et dedi. Ama midem bulanıyor ilacı içince dedim, önemli değil sen kullan, ilaç bittikten on gün sonra yine adet görmezsen gel dedi.
Eve dönüş yolunda kendi kendime ya hamileysem, ilaç bebeğe zararlı diye düşünüp içim içimi yiyordum. Doktor değilsin diyordu, testler negatif çıkıyordu ama ben içten içe "ya hamileysem" demekten geri duramıyordum. Son bir kararla yol üzerindeki devlet hatanesine uğrayıp kan verdim. O akşam ve ertesi sabah da ilacı kullanarak toplamda dört adet tarlusal hap içmiş oldum.
Ertesi gün öğleye doğru internetten kan sonucumu gördüğümde şok yaşadım resmen. Bhcg=17,6, sonuç pozitifti. Nasıl olabilir diye aklım almıyordu ama çok sevinmiştim. Tek endişem İlacın bebeğe zarar verip vermeyeceğiydi. Öğleden sonra devlet hastanesine gittim ve doktor değerimin düşük olduğunu, ancak geç döllenme olabileceğini söyledi. Sonucu alıp derhal ilk doktorun yanında aldım soluğu. Bana bu değerin çok düşük olduğunu, sağlıklı bi gebelik olmadığını söyledi. Nasıl yani sonuç pozitif, ilaçtan da 4 tane içmiş oldum deyince de, sen ilaca devam et onun gebeliğe zararı yok, muhtemelen kimyasal gebelik bu, düşük yapacaksın dedi. Ben ağzım açık bi iki laf daha ettim ve tamam ilaca ara ver o zaman cumartesi(3 gün sonra) tekrar kan testi yapalım, sağlıklı bi gebelik olması için değerin 100'ün üzerinde olması lazım, bu kimyasal gebelik zaten o zamana kadar adet görebilirsin, yani düşük yaparsın dedi.
Moralim yerlere indi tabi söylememe gerek yok. Aklımdaki tek düşünce ilacı kullanmıcaktım ve o doktora da birdaha asla gitmicektim. 2 gün önce yaptığım idrar testinin aynısından evde bi kutu daha vardı. Akşam yaptım testi ve ikinci çizgiyi gördüm. Yani idrarda 2 gün önce olmayan bebek ertesi gün kanda, sonraki gün ise idrarda çıkmıştı. Mucize gibi!
Bugün ise dün gördüğüm ikinci çizginin heyecanı ile uyandım. Sabah kan varmı, düşük yaptım mı diye kontrol ettim ama çamaşırım tertemizdi. Bebeğim hala benimle. Bugün kan vericem öğleden sonra, bakalım iki gün içinde değerim yükselmiş mi, ne kadar yükselmiş, bebeğim bana tutunacak mı? Hepsini yaşadıkça görücem tabi buraya da yazıcam.
Bu konuyu negatif çıkınca hemen ümitsizliğe kapılmayın, hemen ilaç kullanmayın ve moralinizi bozmayın diye yazıyorum. Belki sizin de mucizeniz içinizdedir dikkat edesiniz diye yazıyorum. Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler, hayırlı evlatlar versin. Her şey nasip kısmet tabi. Bebeğim benimle olacaksa da olmayacaksa da her şey Allah'tan...
Okurken şok 😱 geçirdim ya .İnşallah bebeğin şenindedir .Bende tam bügün 41. Gün oldu adet olmadım .Test yaptım çıkmadı idrarda bu arada .Geçen sene bu zamanlarda kist oluşmuştu ama adet gecikmesi yapmamıştı bende .En son adet tarihim 16 şubat ve 32 günde bir adet olurum genel de bende hemen doktora koşmak istemedim .Biraz daha beklemeye karar verdim .Hiç belirtim yok hamileliğe dair .Sadece ilk tüp bebek denemesinde hamile kalmıştım çenemin altında her ay kıl çıkardıı ve o ay çıkmadı hamile ikrn .O zamanlar geçti düşük yaptım zaten ama bu sene yine çenemde kıl çıkmadı ve ilk defa adet gecikti .Karnım da şişkinlik sivilce vs yok ..Hemen doktora koşmam gerekir mi onu da bilmiyorum açıkçası .ya bazen imkansız diyorum sonra haşa diyorum Allah’ın yanında bir şey değil .Normalde eşimin sperm sayı hız Marfoloji sorunu var ve bu ay iltihap çıktığı için kondomla korunduk bulaşmasın diye ..
Neyse ki yumurtlama gününden bir hafta sonra ben ilişki yaşadım ve baktım kondom çıkmıştı .
Diyorum ki korunmadık tutmadı şimdi olasılıklara bakınca ;ya hem korundun hem yumurtlama gününe göre de değil umutlanma diyorum ama yine de beklemeye karar verdim 🙈

X