!!!Adetiniz geçti ve negatif çıktıysa hemen adet söktürücü kullanmayın!!!

Benim de adetim 8 gun gecikmisti doktora gittim kese yok duvarin kalinlasmis dedi kan testi yapti 0.01 cikti hamile degilsin dedi ve progestan adli adet sokturucu verdi bunu bir hafta kullan 10 gun icinde adet gorursun dedi ben de dun basladim kullanmaya.ama yazdiklarini gorunce umutlandim acaba ben de hamilemiyimdir :KK43: cok istiyoruz bi bebisimiz olsun hala icimde bir umut var nedense kabullenemiyorum cunku adetim hic gecikmezdi ilk defa boyle bir sey oluyor bir hafta once baska bir doktora gitmistim doktor duvarin kalinlasmis bugunlerde adet olucaksin demisti ama olmadim aradan 8 gun gecti bu ilaci veren doktor da duvarin kalinlasmis bie adet olmadin diyerek bu ilaci verdi..

Canım seninle aynı durumu bende yaşıyorum. Adetlerim genelde ayın 8'inde olur. geçen ay yani mayısın 29'unda peçeteye silinince az bir leke geldi sonra 7 gün devam eden kahverengi leke oda peçeteye silindikçe çok bile değil. Adet olmadım,diye dr. gittim. Karnıma baktı. Duvarlar kalın bekleyelim belki hamilesindir dedi. Günün geçerse gel kan testi yapalım dedi. Neyse haziranın 8'i geldi hastalanmadım. Pazartesi ayın 9 idi. Bende bir gün daha bekleyeyim en azından 2 gün geçti derim diye düşündüm. Ertesi gün kan tahlili yapıldı negatif, Dr. karnıma gene baktı epey kalın belki geç döllenme vardır dedi. 10-15 bekleyelim. Adet olmazsan gel söktürücü verelim dedi. Şimdi bekliyorum adet olmadım ama adet olacakmışım gibi 2-3 gündür rahmimde ağrım var ama olmadım. Buradaki yazılarıda okuyunca belki bir ümit dedim. Sende sonuç ne oldu?

1hafta oldu ilac biteli hala gelmedi adetim adetlyken tahlil yaptrip ona gore klomene baslcak doktorum bayramda olmasindan korkuyorum yoksa 1 ay gene ileri atcaz tedaviyi daha fazla beklemek istemiyorum ilaç kullanıp bir hafta gelmemesi normalmi

Bende de aynı durum var. Delirecek gibiyim, adet olsam sevinecek hale geldim. Saat gibi olan adet bu ay sapıttı ama kan testi negatif. 10 gün geçmesini bekliyorum söktürücü için, inşallah geç döllenmedir. Hiiiiiiçbir adet belirtim yok, şaka gibi. Daha 2 hafta önce kontrolüm vardı, bir sorun olmadığını söyledi doktor. Bütün testlerim de normal. Ama insanın siniri bozuluyor kanda negatif çıkınca

Bende de aynı durum var. Delirecek gibiyim, adet olsam sevinecek hale geldim. Saat gibi olan adet bu ay sapıttı ama kan testi negatif. 10 gün geçmesini bekliyorum söktürücü için, inşallah geç döllenmedir. Hiiiiiiçbir adet belirtim yok, şaka gibi. Daha 2 hafta önce kontrolüm vardı, bir sorun olmadığını söyledi doktor. Bütün testlerim de normal. Ama insanın siniri bozuluyor kanda negatif çıkınca

durumun ne oldu merak ettim :KK43: aynı durumdayım da :KK43:

Merhaba arAniza yeni katildm kafayi yemek uzereyim yardmci olursaniz sevinirm en son adetm 21 eylul 26 ekimde olmam gerekiyodu olmadim 1 hafta sonra test ysptm negatif cikti daha sonra kan testi yaptirdm 1.20cikti gebe degildn dedi ama ben hala hasta olmadim biraz once tekrar test yaptm yine husran ne yapicagmi sasirdm tam 19 gun oldu sizce gec dollenme olabilirmi kasik agrilarm cok var ara ara geliyo hic boyle olmamistm

Merhaba bayanlar, kendi yaşadığım bir şeyi buraya yazmak istiyorum, belki birilerine faydalı olurum...
Adetimi bir hafta geçtikten sonraya kadar evde neredeyse her gün test yaptım ama hep negatifti. En sonunda doktora gittim, ultrasoda bişey göremedi ve kan verdim. Ancak kan sonucum Bhcg=0,23'tü yani negatif. Doktor stresten veya mevsim dönüşünden kaynaklanabileceğini söyleyerek tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi. Ben gene de emin olamadım ve kendiliğinden adet olurum nasılsa diye ilacı kullanmadım.
Kan verdiğimin üzerinden 13 gün daha geçmişti ama ne adet olmuştum ne de evde yaptığım testler pozitif çıkıştı. Acaba başka bir rahatsızlığım olabilir mi diye bile telaşlanmaya başlamıştım. Sat'ımın üzerinden 58, bat'ımın üzerinden ise 20 gün geçtiği gün tekrar evde test yaptım ve negatifi görünce artık başka türlü adet olamıcam diye tarlusalı kullanmaya başladım.
Gene de içim rahat değildi, acaba mı diye düşünmeden duramıyordum ve ertesi gün doktora gittim. Bu arada 2 gündür midem bulanmaya başlamıştı ama ben psikolojiktir diye üstünde durmadım, çünkü adetim geçtiğinden beri hamilelik belirtileri yaşadığımı sanıp test yapıyordum, tabi sonu hüsran :KK43:
Doktor, ilacın bitti mi dedi, hayır kendiliğinden adet görürüm diye hemen kullanmak istemedim, daha dün başladım ilaca dedim. Ultrasonla baktı, kist yok ama gebelik de yok ilacını kullanmaya devam et dedi. Ama midem bulanıyor ilacı içince dedim, önemli değil sen kullan, ilaç bittikten on gün sonra yine adet görmezsen gel dedi.
Eve dönüş yolunda kendi kendime ya hamileysem, ilaç bebeğe zararlı diye düşünüp içim içimi yiyordum. Doktor değilsin diyordu, testler negatif çıkıyordu ama ben içten içe "ya hamileysem" demekten geri duramıyordum. Son bir kararla yol üzerindeki devlet hatanesine uğrayıp kan verdim. O akşam ve ertesi sabah da ilacı kullanarak toplamda dört adet tarlusal hap içmiş oldum.
Ertesi gün öğleye doğru internetten kan sonucumu gördüğümde şok yaşadım resmen. Bhcg=17,6, sonuç pozitifti. Nasıl olabilir diye aklım almıyordu ama çok sevinmiştim. Tek endişem İlacın bebeğe zarar verip vermeyeceğiydi. Öğleden sonra devlet hastanesine gittim ve doktor değerimin düşük olduğunu, ancak geç döllenme olabileceğini söyledi. Sonucu alıp derhal ilk doktorun yanında aldım soluğu. Bana bu değerin çok düşük olduğunu, sağlıklı bi gebelik olmadığını söyledi. Nasıl yani sonuç pozitif, ilaçtan da 4 tane içmiş oldum deyince de, sen ilaca devam et onun gebeliğe zararı yok, muhtemelen kimyasal gebelik bu, düşük yapacaksın dedi. Ben ağzım açık bi iki laf daha ettim ve tamam ilaca ara ver o zaman cumartesi(3 gün sonra) tekrar kan testi yapalım, sağlıklı bi gebelik olması için değerin 100'ün üzerinde olması lazım, bu kimyasal gebelik zaten o zamana kadar adet görebilirsin, yani düşük yaparsın dedi.
Moralim yerlere indi tabi söylememe gerek yok. Aklımdaki tek düşünce ilacı kullanmıcaktım ve o doktora da birdaha asla gitmicektim. 2 gün önce yaptığım idrar testinin aynısından evde bi kutu daha vardı. Akşam yaptım testi ve ikinci çizgiyi gördüm. Yani idrarda 2 gün önce olmayan bebek ertesi gün kanda, sonraki gün ise idrarda çıkmıştı. Mucize gibi!
Bugün ise dün gördüğüm ikinci çizginin heyecanı ile uyandım. Sabah kan varmı, düşük yaptım mı diye kontrol ettim ama çamaşırım tertemizdi. Bebeğim hala benimle. Bugün kan vericem öğleden sonra, bakalım iki gün içinde değerim yükselmiş mi, ne kadar yükselmiş, bebeğim bana tutunacak mı? Hepsini yaşadıkça görücem tabi buraya da yazıcam.
Bu konuyu negatif çıkınca hemen ümitsizliğe kapılmayın, hemen ilaç kullanmayın ve moralinizi bozmayın diye yazıyorum. Belki sizin de mucizeniz içinizdedir dikkat edesiniz diye yazıyorum. Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler, hayırlı evlatlar versin. Her şey nasip kısmet tabi. Bebeğim benimle olacaksa da olmayacaksa da her şey Allah'tan...
3 gün önce hafif şekilde sadece peçeteye kan bulaşması olmuştu. umutlanmıştım acaba yerleşme kanaması mıdır diye. bugün 45. günüm hala adet yok, gebelik yok, tüm testler negatif :KK43: Şu yazdıklarınızı okumak öyle umutlandırdı ki şuan beni, acaba olabilir mi diye düşünmeye başladım. bugün tarlusal a da başlamıştım, karmakarışık oldum şuan :KK43:

hamile olabilirsin tabi ama geç döllenme sık rastlanan bi durum değil anladığım kadarıyla. Son iki yılda adeti geciken ve gebelik testleri negatif çıkan o kadar insanla konuştum ki inan sayısımı hatırlamıyorum bile. ama bunlardan sadece 1 ya da 2 tanesi geç döllenme olmuştu diğerleri adet oldular sonradan. inşallah gönlünden geçen olur..

3 gün önce hafif şekilde sadece peçeteye kan bulaşması olmuştu. umutlanmıştım acaba yerleşme kanaması mıdır diye. bugün 45. günüm hala adet yok, gebelik yok, tüm testler negatif :KK43: Şu yazdıklarınızı okumak öyle umutlandırdı ki şuan beni, acaba olabilir mi diye düşünmeye başladım. bugün tarlusal a da başlamıştım, karmakarışık oldum şuan :KK43:
tarlusal için gene de acele etme bence. adet olacaksan oluyorsun zaten ille de ilaca gerek yok. ama beklemek gerçekten çok sıkıntılı oluyor onu biliyorum. bi de hamileysen neden ilaç kullandım diye kendi kendine sıkıntı yaşıyorsun. zamana bırak ve bebek düşüncesini kafandan atmaya çalış. çünkü gerçekten saat gibi oaln adet düzeni bile çocuk fikri yüzünden şaşabiliyor. hepsi psikolojik, her şeyi olacağına bırakmakta fayda var..

bendede kist gördüm demişti ve gecikme oldu..bir kutu bitirdim..yine olmayınca..tekrar gittim..hamilesin dedi..şok oldum..doktor eğer bebekte sorun olduysa vücut kendiliğinden atar demişti..eğer sağlamsa vücut atmaz hamilelik devam eder demişti..düşünün bu doktor yurt dışında en yoğun hastası olan doktor..hanileliğimi bilemedi..bebeği kist olarak gördü..şimdi kızım 20 yaşında..:KK64:

tarlusal için gene de acele etme bence. adet olacaksan oluyorsun zaten ille de ilaca gerek yok. ama beklemek gerçekten çok sıkıntılı oluyor onu biliyorum. bi de hamileysen neden ilaç kullandım diye kendi kendine sıkıntı yaşıyorsun. zamana bırak ve bebek düşüncesini kafandan atmaya çalış. çünkü gerçekten saat gibi oaln adet düzeni bile çocuk fikri yüzünden şaşabiliyor. hepsi psikolojik, her şeyi olacağına bırakmakta fayda var..
evet beklemek çok sıkıntılı çok yıpratıcı. benim üzerime millet adet oldu bebiş çalışmalarına devam ediyorlar. yoksa yok negatifse negatif en azından adet olayım da yoluma devam edeyim :KK43: hem bebeğin olmaması hem de adetin bu kadar gecikmesi iyice geriyor insanı

Bugunde yszmstm adetm 20gun gecti ama bugun regl olmus gibi ksnamam oldu ama cok degil her zamankiden cok az sizce yerlesme kanamasi olabilirmi hemen doktora gittim kan testi istedi sonicu yarin alicam cok merak ediyorum neden 20 gun gecti ve neden bugun bukadar az kanamam oldu az az geliyo yardmci olun lutfen yoksa yine mi husran

Bugunde yszmstm adetm 20gun gecti ama bugun regl olmus gibi ksnamam oldu ama cok degil her zamankiden cok az sizce yerlesme kanamasi olabilirmi hemen doktora gittim kan testi istedi sonicu yarin alicam cok merak ediyorum neden 20 gun gecti ve neden bugun bukadar az kanamam oldu az az geliyo yardmci olun lutfen yoksa yine mi husran
bana senin gibi oldu canım. 16 gün geçti adetim. birkaç gün önce de biraz kan gelmişti ama sonra kesildi. o da çok azdı sadece peçeteye geliyordu. yerleşmemi acaba diye düşündüm, dr a gittim değilmiş. stresten sıkıntıdan olamıyormuşum, bir problem yokmuş. Gebelik de yok. Dün de tarlusala başladım :KK43:

iki gündür bu topiği tamamen okuyup bitirmeye çalışıyodum ki sonunda bitirdim. serap hanım bebişiniz (geç olcak biraz ama) analı babalı sağlıkla başarıyla huzurla büyüsün inşalla =) yazdıklarınız bana da umut oldu gerçi bendeki durum biraz farklı ben erken gebelik testinde ikinci çizgiyi hafif de olsa gördüm ama kanda negatif çıktı gerçi değerin kaç olduğunu doktor söylemedi benimde sormak aklıma gelmedi açıkçası =( negatif diince taam diip suratına kapatasım geldii için çok umutlanmştım çnk. fakat ben sanki bu ay hissediorm ya ne biliim daa adetime hesaplarıma göre ya 1 ya da 3 gün va (1-3 günlük gecikmeyi hesaba katarsak) adetim gecikirse en azından hemen heyecan yapmıcam ama umudumu da kesmicem. yaşadıklarınız gerçekten bir mucize gibi olmuş. bakalım. Hepimiz için hayırlısı olsun inşalla =)

Merhaba kizlar ...ben tup bebek denemem oldu iki kere ilk denememde hamile kaldim..8haftada kalbi durdu..hhaziran ayinda don.emb. denedik olmadi tutmadi ..adetlerim de her ay oluyorum ama gunulerim birbolmuyor gecikmeliydi...son adet tarim 6ekimdeydi adet olmadim henuz 23kasimda kanda testim negatif cikti.. ben de baya endiselendim..dun dr. gittim rahimde kucuk perde var dedi ben baska gittigim bir dr...soylemisdi ama bu hamile kaldiktan sonra bunun icin gerekli ilaclar igneler varmis...neyse konuyo donum yani neden adet olamadim diye sordum pko...dedi ben daha once gittigim dr..boyle biseyden bahsetmemisdi ..dedi tup bebek uzm. ilk once bebegin neden kalbi durdugunu ogrenelim testler yapalim dedi...en sonda tarlusal ve prolutan depot verdi adet olunca goruselim dedi...ama ben icmedim henuz neyapim nepmaliyim bilemiyorum icsemmi icmesemmi karar veremiyorum ilk defa boyle sokturucu verdi dr. Daha once hic sokturucu kullandim... Bana bi oneriniz varmi kizlar...hamilelik mi neden olamadim boyle adet.....serap bu basligi gordum ve yazinizi okudum oyle umutlandik mucize olsa banada...hamilegin nasil gecti serap...

X