Adil Gür'ün 1 Kasım araştırmasından şaşırtıcı sonuçlar: AK Parti yüzde 47...

Ezik hissetmedigin belli canim ezici cogunluk diyerek zaten direkt %60 i kucumsuyorsun. %60in tamami tek bir yerde birlesmiyor tabiki ama AKP'ye bir yonetim hakki vermiyorlar neticede bu degismez bir gercek. %60 birlesemiyor diye ulke %40 in yonetimine birakilmamali diye dusunuyorum.
bu sistemde böyle yüzde 5 fazla alınca iktidar olmuyomu ne değişiyo ayno şey herpartının bırıncılığınde bu böyle

bu sistemde böyle yüzde 5 fazla alınca iktidar olmuyomu ne değişiyo ayno şey herpartının bırıncılığınde bu böyle
iste bende diorum ki bu boyle olmamali ulkeyi neden %40-%60 % bilmem kac diye boluyoruz ki %100 e de soz hakki taninsa bundan ulke zarar mi gorur karli mi cikar sence. Ayrica %40 a da bu kadar guvenmesin %30-35 lere de dusecegi zamanlar gelebilir. Kimler geldi kimler gecti. Hic bir parti hic bir lider kalici degil. AKP dagilma surecinde kendi icinde bile ne kadar ayristilar farkinda degil misin?

öyle bi dünya yok yani türkiye tahmin edemiyorum bak koalisyon ihtimalinde neler oldu chp akp nin olmadığo bir k. için çabaladı çağrı yaptı yüzde 41 yok saydı ne demek bu ..
işte türkiyede şimdilik hayal dediğin ama en sağduyulı akp burada başka alternatif yok .akp bölünse ihtimali zayıf yüzde 40 gibi kemik kitlenin mutlaka yeni bir tercihi olacak ama bu tabıkı chp olmayacak olmz.

Ya hayyal enteresandır, okuyorlar da aslında. Kafada kod parçası şu şekilde işliyor herhalde;

if(haber.kaynak = Ahaber, Sabah, Akit, Star)
{
kabul = true;
guven= true;
savunma mode on;
}
else()
{
inkar = true;
yalanlama = true;
geciniz bunları, milli irade, küresel guc, dış mihraklar, çatlayın da patlayın = true;
savunme mode on;
}
:KK9::KK9:

Adil Gür'e göre 7 haziranda Akp rahat bir şekilde tek başına iktidar olmuyor muydu? Maksat belli seçimi manipüle etmek,muhalif seçmeni sandığa göndermemek.

İyisi mi AKP'yi tek başına iktidar ,Rte'yi Başkan yapana kadar tekrar seçim yapalım.var ya bir fıkra ölene kadar mokoko diye o misal işte:)

öyle bi dünya yok yani türkiye tahmin edemiyorum bak koalisyon ihtimalinde neler oldu chp akp nin olmadığo bir k. için çabaladı çağrı yaptı yüzde 41 yok saydı ne demek bu ..
işte türkiyede şimdilik hayal dediğin ama en sağduyulı akp burada başka alternatif yok .akp bölünse ihtimali zayıf yüzde 40 gibi kemik kitlenin mutlaka yeni bir tercihi olacak ama bu tabıkı chp olmayacak olmz.
Evet chp akpnin olmadigi bir koalisyon icin cabaladi ve dedigin gibi %40 yoksaydi peki ya AKP kimse ile koalisyon kurmaya yanastimi? %40 i cok mu onemsedi. İsterlerse bu ulkede koalisyon kurulur cok da iyi olurdu. Ayrica akp hic bir zaman kualisyon onerisiyle gitmedi chp ye. madem millet ne derse o olur millet koalisyon diyor akp niye tek basina iktidar diyor inatla?

Evet chp akpnin olmadigi bir koalisyon icin cabaladi ve dedigin gibi %40 yoksaydi peki ya AKP kimse ile koalisyon kurmaya yanastimi? %40 i cok mu onemsedi. İsterlerse bu ulkede koalisyon kurulur cok da iyi olurdu. Ayrica akp hic bir zaman kualisyon onerisiyle gitmedi chp ye. madem millet ne derse o olur millet koalisyon diyor akp niye tek basina iktidar diyor inatla?
çünki yürümeyecek .chp nin bu çağrısndan sonra akp ne yapacaktı ayrıca .neyse çıkıyorum

Ben bu seçimde katılımın çok yüksek olmasını istiyorum. Batıda okuyup nüfus kaydı doğuda olan akp'li bir arkadaş(!)ım "ben oy kullansam da akp'ye gidecek kullanmasam da. Gitmeme gerek yok" dedi geçenlerde.

pelin iyi gcler :) şöyle iyi bir chp li gibisin bakalım sen beni ne zaman şaşırtcan.

İyi birşey dedi:-)
Ben de oyle dusundum ama arkasindan da bakalim sen beni ne zaman sasirticaksin diyince emin olamadim :-) brn suncuyum buncuyum diye kendimi siniflandirmaktan nefret ediyorum. Sandiga gittigimde secenekler belli kendimce en uygun partiye oyumu atiyorum. Ama bu demek degil oy attigim parti herseyi ile mukemmel.Boyle bir parti yok al birini vur otekine.Ben bu ulkede yasayan siradan bir vatandasim sadece butun etiketlerden uzak.

Katilim orani yuksek olacagina eminim. %47 alamasak dahi tek basimiza iktidar olacak sekilde oy olacagimizdan eminim . Allahin izniyle ins .
şu soruyu çok ciddi soruyorum sana: şu an Ak parti giderse ülkede kötü doğru ne gelişeceğini düşünüyorsunuz da ısrarla kalmasını istiyorsunuz? Kaç dönemdir tek partili iktidar.
Gerçekten insanların bu kadar derin uyuyabilmesi akıl alır gibi değil.
Özellikle son seçimlerden sonra uzlaşamamaları menfaatlerin bireysel olduğunu yeterince gösterdi.
Ben ekranda artık Davutoğlunu görmek istemiyorum şahsen.

Bende cok merak ediyorum, bakalim yürekli birisi cikacakmi ?
ya her şeyi bir kenara bıraktım bir kere cidden yüzlerin eskimesi diye bir şey var.
yediği yemekten sıkılmak gibi bir şey belki de..
bırakın bir de başkaları bir şeyler yapsın ya da uzlaşın da birlikte yapın.
Tek partide ısrarcı olmaları cidden ülke çıkarlarına paralel olduğuna artık kimse inanmıyor. Menfaatlere daha paralel..

Bunlar hep algı oyunu. Tek olmazsak gençler işsiz kalır gibi bir sürü söylem reklamlarında tek başına sloganı. Neyseki kendi aklım var da böyle algı operasyonlarına inanmıyorum. Zaten artık tek başına yeter kimse babasının çiftliği gibi at koşturmaz böylece

X