Nakış adım adım kurdela nakışı yapılışı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
dsc00253l.jpg

dsc00

inan ben kurdelenin cinsini bile bilmiorum oyüzden resmini ekledim.iğnelerde resimdekiler üzerinde dediğim gibi 18-22 yazıo kurdeleler fln doğrumu? teşekürler sizedeeee

canım ben tuhafiyeye kurdele nakışı için dedim bana aşaıdaki iğnelerden verdi
ancak benimkiler bu marka diil
bi sitede kadın bulardan öneriiyo
beim aldıklarım bi garip oldular kaliteli diilmiş meğer şimdi yenileyecem
kurdele olarakta aşagıdakini öneriyo
bulabilirsen ne ala bulamazssanda boşver kurdele kurdeledirkaydirigubbakcemile3
hele bi acemiliği üzerinden at gerisi gelir inşyerimseniben

kurdele44.jpg

kurdele40.jpg

Sevgili kane elindeki urdele en kaliteli kurdeleden.Ama tijeenini yyaptığının aynısını yapmak istiyorsan organze kurdele alman lazım.Senin aldığın ipek kurdele.Ama ben organzedense ipek kurdeleyei tercih ediyorum..Daha kullanışlı çünkü.Ömrü daha uzun.

benim kullandığım kurdelenin cinsi ne oluyo bilen varmı?
Resimden pek seçemedim ama ipek kurdeleye benziyor.Ama en kalitelisi majestik.bence kullanıyorsan bundan bunu denemelisin.Ayrıca kullanmadan önce ufak bir deneme parçasına az birşey işleyip yıkayın.Bazen en kaliteli kurdeleler bile boya verebiliyor.En azından emek vermeden önce iyi iş çıkarmış olursunuz.

Resimden pek seçemedim ama ipek kurdeleye benziyor.Ama en kalitelisi majestik.bence kullanıyorsan bundan bunu denemelisin.Ayrıca kullanmadan önce ufak bir deneme parçasına az birşey işleyip yıkayın.Bazen en kaliteli kurdeleler bile boya verebiliyor.En azından emek vermeden önce iyi iş çıkarmış olursunuz.

anladım...ben zaten iğneyi kumaştan bi geçirebilsem neler yapıcam neler :1rolleyes:
kumaştan iğnenin geçmeyişinin sebebi kurdele olabilirmi acaba ondan dolayı cinsini sordum birde diğer sizin yazdığınız kurdeleleri alayım
bide yaprak fln yaparken tekrar kurdelenin üzerinden batıyoruz ya orada imkansız geçmior kumaştan ve kurdeleden :1no2:

ılk kez yapıyorsan iğneye kumaşı dikmeye benzemiyor tabii ki.Biraz zorlanacaksın ama alışırsın.

Sevgili kane elindeki urdele en kaliteli kurdeleden.Ama tijeenini yyaptığının aynısını yapmak istiyorsan organze kurdele alman lazım.Senin aldığın ipek kurdele.Ama ben organzedense ipek kurdeleyei tercih ediyorum..Daha kullanışlı çünkü.Ömrü daha uzun.

yok canım ben dah ipek kurdeleye geçemedim
alışma süreci olduğundan organzeyle yapıyorum şimdilik
bunu levrek kardeşim için iğne ararken buldum
ama bi alışayım elimdekiler bittikçe ipek kurdele alıcam:1rolleyes:

benim kullandığım kurdelenin cinsi ne oluyo bilern varmı?
organze olmadığı kesinde gerisinni bilmiyom:1no2:
bu arada iğneni değişsen belki iğneden dolayı kolay geçmiyodur
bide youtubeden kurdele nakışlarına bak sana bi fikir veriri

bunudamı görecektim kurdeledemi boya veriyo yaaaabenneyaptımki:gitme:

ya çok teşşekür ederim benimle ilgilendiğiniz için a.s.
birazdan organze ve ipek kurdele alıcam bide şu iğne olayını sorucam benimkinden incesi varmı die
umarım yapabilirim saolunn

ya çok teşşekür ederim benimle ilgilendiğiniz için a.s.
birazdan organze ve ipek kurdele alıcam bide şu iğne olayını sorucam benimkinden incesi varmı die
umarım yapabilirim saolunn

Kurdele iğneleri ince olduğu takdirde çabuk kırılır.Ben o beğenmediğiniz kalın iğneyi bile kırdım.Sanmıyorum ince iğne olabileceğini.Ama yine de bir bakın.İğnenin de kaliteli olması çok önemli.Daha çok hobi mağazalarında vardır, bu tür iğnenin kalitelileri.
Kolay gelsin.İlk başlarda gerçekten zor gelir.Ama ortaya çıkan eseri görünce çektiğiniz zorluğu unutuyorsunuz.

kızlar ne demek kızmak yaaa aşk olsun :KK43: heç kızarmıyım
burda bişiler öğrenmeye çalışıyoruz bende öğrenciyim, heleki ustalık kimmm ben kimmmmm

anlaşıldığı üzere tatilim bitti artık sitedeyim
görüşmek üzere canlarım fikir alış verişlerimize devam :))))

hepinize teşekkürlerrrrr benimde artık iğnem kumaşdan geçio sebebi kurdeleymişş
sizin yazdığınız gibi organze kurdele aldım oluyoooooo zemuszemus kaydirigubbakcemile5
organze kurdele ile benim evde ki kurdele arasında dağlar kadar fark var.
şimdi internette ve buralarda bulduğum çiçekleri dalları fln dandik bi kumaş üzerinde deniorummm :lepi:
ama şimdide şöyle bir sorum var kurdeleyi iğneye geçirdikten sonra ayarlamayı nasıl yapıosunuz yani göz kararı yetecek kadarını kesip kullanıomusunuz yada farklı nasıl bi yöntem fisfisfis ben o ayarlamayı yapamıorum kurdelenin yarısı kumaşın altında kalıo yarısı yukarı da fln bide o konu hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurummmm opuyorumnanaktan

kolay gesin canım :) çok hoş bir hobi edindin şimdiden söylemesi :)))

iğneni kumaş altına geçirip çekmeğe başladığında üst kısımdan da tutmalısın ki ne fazlalık kurdela kalsın ne de kumaşın altına geçip sıkışmasın
yanii sol el parmak yardımıyla işlediğin kısmı tutarken ,sağ elinlede kurdeleni aşağıya çekersin

şey bu arada ben hiç kasnak kullanmıyorum, sanki kumaşı zedeliyor gibime geliyo :)

bencede hem çok güzel bir iş çıkıyor emde yapması eğlenceliii =)
ama benim sormak istediğim örneğin elimizde 5 metre kurdele var biz sadece 1 tane balıksırtı ufak bi yaprak yapıcaz bunun için kurdeleyi yetebilecek kadarını kesipmi kullanıosunuz yoksa 5metre kurdeleyi o yaprak bitene kadar kullanıp geri kalanını sonramı kesiosunuz?
bana sanki baştan kesmek daha mantıklı geldi çünkü ilk denememde kesmedim 1 yaprak denemesinde 2 metre kurdele kumaşın bi altına bi üstüne gitti geldi hep yıprandı

bencede hem çok güzel bir iş çıkıyor emde yapması eğlenceliii =)
ama benim sormak istediğim örneğin elimizde 5 metre kurdele var biz sadece 1 tane balıksırtı ufak bi yaprak yapıcaz bunun için kurdeleyi yetebilecek kadarını kesipmi kullanıosunuz yoksa 5metre kurdeleyi o yaprak bitene kadar kullanıp geri kalanını sonramı kesiosunuz?
bana sanki baştan kesmek daha mantıklı geldi çünkü ilk denememde kesmedim 1 yaprak denemesinde 2 metre kurdele kumaşın bi altına bi üstüne gitti geldi hep yıprandı

tabbi kesmelisin tahmini 35 cm gibi kes ama yapacağın ,işede bağlı
sana bir öneri bu bölümü en başından bi incele derim(adım adım kurdela nakışını)
kumaşımızın altıda önemli temiz olmalı çok fazla atlamalar yapma derim

tabbi kesmelisin tahmini 35 cm gibi kes ama yapacağın ,işede bağlı
sana bir öneri bu bölümü en başından bi incele derim(adım adım kurdela nakışını)
kumaşımızın altıda önemli temiz olmalı çok fazla atlamalar yapma derim

çok teşşekkür ederim tekrar inceliycemm
bide böle durum var tabii dediğin gibi arkasıda önemli
buarada yaptıklarınız çok güzel ellerine sağlıııkkkk alkisalkisalkis umarım bende ileride böle şeyler başarabilirim :Saruboceq:

çok teşşekkür ederim tekrar inceliycemm
bide böle durum var tabii dediğin gibi arkasıda önemli
buarada yaptıklarınız çok güzel ellerine sağlıııkkkk alkisalkisalkis umarım bende ileride böle şeyler başarabilirim :Saruboceq:

beğenmene sevindim canım teşekkürler :)
sende güzel işler yaparsın eminim opuyorumnanaktan

kızlar bana bu sayfada yardım edip bu işe başlamama yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşşekür ederim öncelikleeeopuyorumnanaktan
tijencim bişi sormak istiorum zincir işinde kullandığın ipin bi ismi varmı yada nasıl bi iplik kullanmak gerek :uhm:

çok emek sarfedilmesi gereken bişi kurdela nakışı.bir ark da gidiyodu ondan biliyorum
ama ortaya harika ürünler çıkıyo sizinki gibi:)

X