Adıma hakaret davası açılmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu o kadar uzun ki olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Ben özel bir hastaneden doğum paketi almıştım. Her neyse 38.haftaya kadar herşey güzeldi kontrolde suyun geldi mi diye sordu benimde hiç öyle su gelme falan olmamıştı 2 gün sonra tekrar gel bakalım dedi gittim nst falan güzel çıkmadı yukarı çıkıp yatış yaptır bı serum verelim düzelirse bu şekilde biraz daha bekleyeceğini söyledi o serumdan sonra tekrar nst bakıldı ve sonuçlar güzel değildi bebek streste acil sezeryan dediler kabul ettik ben hastaneye sabah 8 buçukta girdim benim acil denilen sezeryan akşam 4 gibi oldu. Daha sonra ben hastaneden taburcu oldum ama bebeğim küveze alındığı için orada kaldi. Küvezden taburcu olurken bana verilen epkriz raporunda düzeltilmiş yaşı 36+2 yazıyordu. Bende aradan zaman geçti hastanenin Google yorumlarına doktorun ismini vererek biraz ağır konuştum. İşte ne kadar rezalet bı doktor ki çocuğum gelişimi durmuş fark etmemiş kesinlikle tavsiye etmiyorum hakkımı helal etmiyorum dedim. Daha sonra bu yorum üzerine hastanenin başhekimi doktoru çağırıyor sanırım orda dilekçe tarzı birşey mi doldurdu orayı tam bilmiyorum. Bunun üzerine bana whatsaptan mesaj attı. Bu yorumu yazan sen misin diye bende evet benim dedim. İşte neden böyle yazdın ben tam zamanında müdahale ettim görüyorum ki bebeğinde durumu iyi vs falan yazmış. Bende durumu nasıl iyi ben aylardır çocuğu hastaneye getirip götürüyorum dedim çünkü düşük doğum ağırlıklı olduğu için şehir hastanesi bı suru bölüm gezdirdi yani bı sorun mu var neden düşük ağırlıklı doğdu diye. Her neyse işte dedi benim adım geçtiği için şikayet edeceğim falan dedi bende o arada çocuğun gelişimi durmuş bunu nasıl fark etmediniz dedim bana dediği ben bebeğin gelişsin diye kan sulandırıcı başlattım dedi ama benim kullandığım ilaçların hiç biri kan sulandırıcı değil.. Tabi ben bu kan sulandırıcı verdim dediği mesajı üst bildirimlerden annemle beraber okurken mesajı hemen sildi. Daha sonra beni karakoldan aradılar işte ifade vermeniz gerekiyor vs falan. Komserle konuştum onun elinde delil var şuan o Google yorumumu çıkartıp delil olarak vermiş doktora. Ancak bende konuşmalar durmuyor yani o olaydan biraz zaman geçince telefonumu değiştirmiştim öyle olunca mesajlar falan hep gitmiş. Şuan sadece o mesajları okurken yanımda annem vardı gördü tek delilim bu. Bu sonuç ne olur sizce yani elimde delil yok ne yapabilirim
Bu arada hiç bir sabikam vs yok karakolun içine bile ilk defa girdim
Çok üzüldüm yaşadığın kötü tecrübe için 🙏🏻 bende bir hekim olarak sana tavsiyem arayı bulmanız canım ama bi anne olarak tavsiyem çok haklısın … eşim emniyet mensubu whatsap görüşmelerinin bi delil olmadığını yani msjlarım silinmese dahi işleme alınmayacağını söyledi.suç teşkil ediyor oluşuda halka açık bir yere yazıp bir nevi örgütlemeye sebebiyet vermendenmiş.istersen gir yorumunu sil. İfadeye gittiğinde çocugun yoğumbakımda kaldığı süreci gösteren tüm epikrizi al ve yaşadığın durumun bunalım anındayken yazdığını falan söyle yoksa çok üzgünüm ama karşı taraf haklı bulunabilir

Ben de size katılıyorum hiçbir cacık olmaz bu konudan ki doktor mahkeme süreci gibi şeylerle hiç uğraşmak istemez 1 tane Google yorumuyla

Google yorum yazıldığını kaç kişi biliyor acaba.
Hastaneyi arayacak google yorumlara girecek.
Doktor hakkında olumsuz intiba oluşacak.

Doktor hastaneden yediği kalaydan mı acaba sinirlenip dava açtı.

E ben doktor hatasından ölüyordum.
Laparoscopic ameliyatta karnınım 0.5 cm neresini deldiyse kanamadan beni öldürüyordu. Ameliyattan çıktığında korkudan titriyordu.
Yani eleştirmeyecekmiyiz doktorları…
Hatasız bir meslek mi?
Valla o zaman ben canımın derdine düşmüştüm.
Bağışıklığım düştü ameliyattan sonra neler çektim.
İyileştikten sonra gittiğim de hastaneye beni hüngür hüngür anlatmışlardı.
Arkadaş bir de insanları soktukları durumlar var.
Sonra bana neden yazdı yazar tabi.
O zamanlar ben yazmamıştım ki dava açsaydım keşke, açmadığıma pişman oldum … İsmi bile hala aklimda mıh gibi çakılı…

Son düzenleme:
Endişe etmeyin. Bazıları da artık bu şikayet olayını tehdit olarak kullanmaya başladı. Bizim sitede fahiş bir zam yapıldı. Herkes eleştirdi tabi. Site yönetimi gruba hemen şey yazdı. İşte itham ediyorsunuz, şikayetçi olacağız. İtham falan hiç bir şey yok. Hani doğrudan para yiyorsunuz diyen yok. Herkesin eleştiri hakkı var. Hatta onlardan saçma sapan cümleler kuran oldu. Örgütünüze başarılar, sokak ağzı falan gibi. Ama sitenin avukatı var diye avukatlarımızi devreye sokacağız diyip milleti korkutmaya çalıştılar. Şikayet etmesin kimse, kuzu kuzu aidatlar kabul edilsin diye. Siz de hiç endişe etmeyin. Yorumu sildirmek ve özür diletmek falan için yapıyor olabilir. Doğrudan hakaret etmediyseniz hiç dert etmeyin geri adım atmayın. İhmal etmiş mağdur olan sizsiniz.

Mune hanım, gerçekten herhangi kötü niyetle sormuyorum ama, alıntıladığım yorum “ tabi doğru bulmuyorum “ güzellemesi yapılarak alttan alttan hak ediyorlar iması içermiyor mu? Ya da tam ifade edemedim bilmiyorum ama, hanımefendinin yorumunu iyi niyetli bulamadım kesinlikle. Belli bir meslek grubunu, yani hekimleri hedef almış, artniyetli bir yorum olarak değerlendirdim , ve bir hekim olarak gücendim açıkçası. 😔 hekimler hatasızdır demiyorum asla, ama kişilerin bunun yargılamasını kendilerinin yapıp “ kendi yöntemleriyle yaptırım uygulamaları” , ve konu sahibinin de “ millet neler yapıyor doktorlara ben ne yapmışım ki” imasında bulunması beni rahatsız etti. Beni bilen bilir, sadece doktorları değil, bu zamana kadar öğretmenler, avukatlar ve birçok meslek grubu için de elimden geldiğince haksız bulduğum konularda tepkimi dile getirdim. Sizin yorumunuz vasıtasıyla düşüncemi dile getirmek istedim 🙏🏻
Bence üye o cümleyi sağlık çalışanları için değil hukuk sisteminin işleyişiyle alakalı kurmuş.

Tamam zaten bana vermedi kan sulandırıcı sadece whatsapta konuşurken verdim dedi ama öyle bı ilaç verilmedi e nabızda da yok zaten
Epikriz raporunuz yok mu? Hastaneye girdigim andan, ciktifim ana kadar verilen her agri kesici, ilac, kac doz anestezi aldigim vs yaziyor raporda. Kan sulandirici verjldiyse raporda yazar

Laparoscopic ameliyatta karnınım 0.5 cm neresini deldiyse kanamadan beni öldürüyordu. Ameliyattan çıktığında korkudan titriyordu.
Hatasız bir meslek mi?
O zamanlar ben yazmamıştım ki dava açsaydım keşke, açmadığıma pişman oldum … İsmi bile hala aklimda mıh givi çakılı…
Size de çok geçmiş olsun yani isme hakaret etmediği sürece yani memnun kalmadığını çektiği sıkıntıyı olumsuz durumu dillendirmesinden daha doğal ne olabilir

Bide bebegin gelisiminin durdugunu nasil anladiniz orayi anlayamadim. Gebeligin 38 haftalik gorunup bebegin 36 haftalik dogmasi direkt gelisimiminin durdugunu gostermez ki. Iki kontrol arasindaki muayenelerde bebeginiz kilo almamis mi, boyu uzamamis miydi?

Size de çok geçmiş olsun yani isme hakaret etmediği sürece yani memnun kalmadığını çektiği sıkıntıyı olumsuz durumu dillendirmesinden daha doğal ne olabilir

Saolasın❤️
Aynen, bir de bu davalar artık o bana bunu dedi aç dava…
Bu bana bunu dedi aç dava…
Adliyelerdeki çalışanlara da illallah geldi.

Doktor, hastane yorumlarında olay böyle yürümüyor sitede çok denk geldiğimiz için az çok şahit oluyorum, ticari itibarın ve meslek itibarının zedelenmesinden giriyorlar konuya.

Üye hastanenin Google yorumlarında yazdım demiş, olaya hastanenin itibarı da giriyor o yüzden hastane direkt karşı hamle yapılmasına karar verip yorumu şikayet et demiştir doktora.

Mesela doktor veya hastaneler olumlu olumsuz hiçbir şekilde, kendi sayfaları dışında hiçbir sitede isimleri geçmesin diye de karar çıkartabiliyor bize bununla alakalı da yazılı ihtar gelebiliyor.
İtibar kaybı olması için iftira atılmış olması gerekir. Yaşadığı durumu anlatması neden itibar kaybı olsun ki. Sadece özel hastanelerin maddi gücünden dolayı bu şekilde sonuçlar alınıyor bence. Yoksa iyi bir avukatla sonuç alınır.

Epikriz raporunuz yok mu? Hastaneye girdigim andan, ciktifim ana kadar verilen her agri kesici, ilac, kac doz anestezi aldigim vs yaziyor raporda. Kan sulandirici verjldiyse raporda yazar
Epikriz raporunda yok kan sulandırıcı falan reçete kısmında da yok sadece doğum sonrası verdiği oksapar iğne var ki zaten oda doğum sonrası dediğim gibj

İtibar kaybı olması için iftira atılmış olması gerekir. Yaşadığı durumu anlatması neden itibar kaybı olsun ki. Sadece özel hastanelerin maddi gücünden dolayı bu şekilde sonuçlar alınıyor bence. Yoksa iyi bir avukatla sonuç alınır.
Bilmiyorum artık bakalım dava açacak mı ona göre hareket edeceğim

Bide bebegin gelisiminin durdugunu nasil anladiniz orayi anlayamadim. Gebeligin 38 haftalik gorunup bebegin 36 haftalik dogmasi direkt gelisimiminin durdugunu gostermez ki. Iki kontrol arasindaki muayenelerde bebeginiz kilo almamis mi, boyu uzamamis miydi?
Gelişimi durmamış olmasaydı çocuk doğduğunda boyu kilosu uyumlu olurdu. Tamam ufak tefek farklılıklar olabilir ultrason sonuçta ama doğum raporunda 38+3 yazarken çocuk küvezden çıkarken verilen epikriz raporunda düzeltilmiş yaşı 36 2 yazıyor neden yani gelişmiş olsa öyle mi yazardi

Hatasız bir meslek mi?
O zamanlar ben yazmamıştım ki dava açsaydım keşke, açmadığıma pişman oldum … İsmi bile hala aklimda mıh gibi çakılı…
Çok şükür anlayan birileri de varmış. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum insan yaşadığı acıyı unutmuyor ki hakkım olarak da memnun olup olmadığımı söyleyeceğim. Ama işte bazı insanlar görmek istediği yerden görüyor sadece

Çok üzüldüm yaşadığın kötü tecrübe için 🙏🏻 bende bir hekim olarak sana tavsiyem arayı bulmanız canım ama bi anne olarak tavsiyem çok haklısın … eşim emniyet mensubu whatsap görüşmelerinin bi delil olmadığını yani msjlarım silinmese dahi işleme alınmayacağını söyledi.suç teşkil ediyor oluşuda halka açık bir yere yazıp bir nevi örgütlemeye sebebiyet vermendenmiş.istersen gir yorumunu sil. İfadeye gittiğinde çocugun yoğumbakımda kaldığı süreci gösteren tüm epikrizi al ve yaşadığın durumun bunalım anındayken yazdığını falan söyle yoksa çok üzgünüm ama karşı taraf haklı bulunabilir
Arayı nasıl bulacağım ki. Elimde whatsap konuşmaları olmadığı için delil yok diye şikayetçi değilim dedim ifademde yorumu da sildim ifadeden sonra. Keşke elimde bı delil olsaydı ben başlatsaydım sikayeti

Arayı nasıl bulacağım ki. Elimde whatsap konuşmaları olmadığı için delil yok diye şikayetçi değilim dedim ifademde yorumu da sildim ifadeden sonra. Keşke elimde bı delil olsaydı ben başlatsaydım sikayeti
Öyle düşünme sen başlatmış olsan dahi o yorumunla yine yapacağını yapardı emin ol.meslektaşımın yaptığını doğru bulmuyorum hemen şikayet etmek yerine sizinle konusup detaylı anlatıp sizden yorumunuzu kaldırmanızı isteyebilirdi.olan olmuş bence gidip başhekimle durumu konusun anlatın evladım yogun bakımda kaldı falan falan diye süreci başından sonuna anlatın ki hormonların etkisi çok büyük duygu durumumuzun değişmesinde başhekim azarladığı için sikayette bulunmuş gibi haklı cıkma cabası bundan dolayı başhekim çözer gibi geliyor

Öyle düşünme sen başlatmış olsan dahi o yorumunla yine yapacağını yapardı emin ol.meslektaşımın yaptığını doğru bulmuyorum hemen şikayet etmek yerine sizinle konusup detaylı anlatıp sizden yorumunuzu kaldırmanızı isteyebilirdi.olan olmuş bence gidip başhekimle durumu konusun anlatın evladım yogun bakımda kaldı falan falan diye süreci başından sonuna anlatın ki hormonların etkisi çok büyük duygu durumumuzun değişmesinde başhekim azarladığı için sikayette bulunmuş gibi haklı cıkma cabası bundan dolayı başhekim çözer gibi geliyor
Bilmiyorum başhekimle telefonda konuştuğumuzda doktora kağıt mı ne birşey doldurtmuş orayı hatırlamıyorum söylemişti ama çok umursamaz bı tavırla konuştu. İsterseniz kağıdı vereyim bu kağıtla cimere gidersiniz dedi

Bilmiyorum başhekimle telefonda konuştuğumuzda doktora kağıt mı ne birşey doldurtmuş orayı hatırlamıyorum söylemişti ama çok umursamaz bı tavırla konuştu. İsterseniz kağıdı vereyim bu kağıtla cimere gidersiniz dedi
Yüzyüze konus canım gidip söyle cimere yazmak istesem yazarım ben bi platformda buhran anında yazdım sonra sildim zaten de ama şuan yaşadığım şey fazla de bence anlarlar seni ve emin ol whatsap msjların olsa dahi kanıt sayılmıyormuş eşime sordum sadece normal majdan gelen msjlar delil sayılıyor dedi

Yüzyüze konus canım gidip söyle cimere yazmak istesem yazarım ben bi platformda buhran anında yazdım sonra sildim zaten de ama şuan yaşadığım şey fazla de bence anlarlar seni ve emin ol whatsap msjların olsa dahi kanıt sayılmıyormuş eşime sordum sadece normal majdan gelen msjlar delil sayılıyor dedi
Peki öyle mahkeme durumunda WhatsApptan böyle birşey yazdığını söylesem hakim ne tepki verir buna

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X