Afp (alfa feto protein) yüksekliği

Kendi doktoruma pazartesi gideceğim. İkinci bi doktora gittik. Sıkıntı yok dedi o da. Kime inanayım bilemedim.

Yoktur insallah tabi belki arayi kapatmaya baslamistir kendi doktorun takibini daha yakindan biliyorsa o daha guvenilirdir heralde olcum hatasi ultrasonda oluyormus benmde ilk doktorum hic sorun yok demisti yeni gittigimde kollari biraz uzun ve karin cevresi 4 5 gun geri dedi bide sanirim buyudukce suyuda daha berraklasiyomud ve daha iyi goruntuler alinabiliyrmus

Merhaba arkadaşlar. bizim gibi sıkıntı çekip internetten araştırmaya koyulanlar için yazıyorum. Bu sayfaya kesin yolları düşecek. Benim de AFP değerim 2.91 cıkmıstı ve Ntd riski vardı. Ayrıntıkıda sıkıntı çıkmadı. Buna rağmen ben kötü senaryolar yazarak hamileliğimi burnumdan getirdim. Hep ağladım. Sonuç olarak bebeğim sağ salim doğdu.
Sürekli bebeğimde gerilik vardı. Olduğu haftadan geri idi. Bundan kaynaklanmış olabilir. Bebeğimi besleyen damarlarda yine Bi ara direnc vardı bundan kaybaklanıyor olabilir. Ha bunları neden yazıyorum. Kafanıza takmayın. Bunlar sadece tarama testleri. S Seldatuncblk M Mjdmjd arkadaslarım da sağ salim bebişlerine kavuştu.
Rabbim herkese sağ salim evlatlarına kavuşmayı nasip etsin.

Son düzenleme:
gullllac123 gullllac123 çok iyi düşünmüşsün canım bilgilendirme yaparak.bende genelde konulara baktığımda sorun yazılmış konuşulmuş ama sonuç yazılmamış olarak okuyordum hep.bu afp sorununu yaşayan arkadaşlar için bilgilendirme olmuş olur.çok şükür sorun yaşamadık bebeklerimiz sağlıklı.

Benim AFP mom değerim 3.25 yüksek riskli çıktı bu türlü sakin olamıyorum. Detaylı ultrason 10 mayısta o zamana kadar nasıl rahatlayacağım nasıl zaman geçer bilmiyorum. Keşke hiç yaptırmasaydık şu testi.

Benim AFP mom değerim 3.25 yüksek riskli çıktı bu türlü sakin olamıyorum. Detaylı ultrason 10 mayısta o zamana kadar nasıl rahatlayacağım nasıl zaman geçer bilmiyorum. Keşke hiç yaptırmasaydık şu testi.
İmkanın varsa iyi bir oerinatolog a git hemen. O incelesin. Allah'ın izni ile bişey çıkmayacak.

Merhabalar benimde bugünden itibaren 17+4 haftamdayım. Aldığım bilgiye göre bugünkü üçlü tarama test sonucuna göre AFP değer 15.32 çıktı. Normalin çok çok üzerinde. Yarın ayrıntılı ultrasona gireceğim. Bunun anlamınne demek

Merhaba actiginiznkonubicin tesekkurederim oncelikle cevpalarsaniz sevinirim ... benim ikili tetslerim ultrasyon goruntum temiz ckti.. ama 26. Haftamin bitimine yakin gastroya karacigerime baktrmaknicin gtmek zorundabkaldim ordaki dr bu afp yi istemis sonuc ne olaki dye baktim ki okudugum seylerle karsilastim 26. Hfat bitiminde degerim 138 kusur ckti mom degeribyazmiyor gastro sonucunoldugunicin sanirim biraz panikteyim yardimci olurmisnz

Merhaba actiginiznkonubicin tesekkurederim oncelikle cevpalarsaniz sevinirim ... benim ikili tetslerim ultrasyon goruntum temiz ckti.. ama 26. Haftamin bitimine yakin gastroya karacigerime baktrmaknicin gtmek zorundabkaldim ordaki dr bu afp yi istemis sonuc ne olaki dye baktim ki okudugum seylerle karsilastim 26. Hfat bitiminde degerim 138 kusur ckti mom degeribyazmiyor gastro sonucunoldugunicin sanirim biraz panikteyim yardimci olurmisnz
Hiç sıkıntı edip hamileliğinizi burnunuzdan getirmeyin zaten doktorun bana dediği varsa bir sıkıntı ultrasonda belli olurdu ama ultrasondan görülemeyecek kadar küçükse sukıntı da olmaz.
Ayrıntılıyı yaptırdı iseniz korkmayın bebeğinizi de üzmeyin 🥰

Hiç sıkıntı edip hamileliğinizi burnunuzdan getirmeyin zaten doktorun bana dediği varsa bir sıkıntı ultrasonda belli olurdu ama ultrasondan görülemeyecek kadar küçükse sukıntı da olmaz.
Ayrıntılıyı yaptırdı iseniz korkmayın bebeğinizi de üzmeyin 🥰
Testlerim ve ultrasyonumda hic bisey ckmadi sanirim.buda cok gec bir vakitte yapildigi icin boyle ..gelde uzme tum.gece uyuyamadim sizin adinizada cok sevindim Allah bagislasin tesekkurlwr cevap icin

X