Ağır hasarlı araba alınır mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.079
1.065
31
Merhaba arkadaşlar. Ben 1 2 ay sonra araba almayı düsünüyorum. Biraz bakındım fakat benim alabileceğim parayla baktığım arabaların çoğunun ağır hasar kaydı var. Zaten fiyatlar uctu. Şöyle bir sey de var. Ehliyetimi aldım fakat hiç araba kullanmadım. Yani biraz da acemi şöför olacağım. 75-85 bin arası araba bakıyorum. Manuel de olur otomatik de fakat otomatik alırsam model olarak daha düşük bir araba almış olacağım. Tabi bu parayla da ağır hasarlı araba alabileceğim ancak. Çevremdekiler ilk defa kullanacaksın en azından öğrenmek için düsük bir model al diyorlar. Kaza yapma riskine karşı. Sizce ne yapmalıyım. Ağır hasarlı araba alınır mı.Alınırsa da otomatik mi manuel mi alayım. Bu paraya da acıyorum ama araba almayı çok istiyorum. Cevap verenlere teşekkürler.

80bine de araçlar var kmsi 150 170 binlerde olan.
Yani 80 bine ağır hasarlı araç neden alasın?
Geçen arkadaşım eski model bi honda sattı 75bine
Hasarı da yoktu tek tük boyası vardı
Bence iyice araştır öyle al.
80 bin de az para değil sonuçta.
Arabadan anlayan bi tanıdık varsa fikrini al derim.

Ben olsam almazdım . Elinizdeki paraya dolar veya altın alın . Bir yıl kadar para biriktirip daha iyi bir araba alırsınız . Araba güvenlikli olmalı . İçinde canını taşıyacaksın . Acele etme. Nakitte kalıp , fırsat kovala . Zaten kriz derinleşirse , insanlar borçlarını ödeyebilmek için nakit ihtiyacı olacak . En kolay ev ve araba satıldığı için de elinden onları çıkarmaya çalışacak .

Merhaba arkadaşlar. Ben 1 2 ay sonra araba almayı düsünüyorum. Biraz bakındım fakat benim alabileceğim parayla baktığım arabaların çoğunun ağır hasar kaydı var. Zaten fiyatlar uctu. Şöyle bir sey de var. Ehliyetimi aldım fakat hiç araba kullanmadım. Yani biraz da acemi şöför olacağım. 75-85 bin arası araba bakıyorum. Manuel de olur otomatik de fakat otomatik alırsam model olarak daha düşük bir araba almış olacağım. Tabi bu parayla da ağır hasarlı araba alabileceğim ancak. Çevremdekiler ilk defa kullanacaksın en azından öğrenmek için düsük bir model al diyorlar. Kaza yapma riskine karşı. Sizce ne yapmalıyım. Ağır hasarlı araba alınır mı.Alınırsa da otomatik mi manuel mi alayım. Bu paraya da acıyorum ama araba almayı çok istiyorum. Cevap verenlere teşekkürler.
75 80 bin ağır hasarlı için çok fazla fiyat, biz de yeni araba aldık bütçemiz sizinkinden daha azdı ama hasar kayıtlı km düşük olmaktansa hasar kayıtsız km yüksek olan araç aldık, ağır hasar kayıtlıyı sonrasında satarken çok zorlanırsınız, satsanız bile baya zarar edersiniz

75 80 bin ağır hasarlı için çok fazla fiyat, biz de yeni araba aldık bütçemiz sizinkinden daha azdı ama hasar kayıtlı km düşük olmaktansa hasar kayıtsız km yüksek olan araç aldık, ağır hasar kayıtlıyı sonrasında satarken çok zorlanırsınız, satsanız bile baya zarar edersiniz
Evet benim baktıklarım genel olarak km düsük. Km yüksek olunca da arabada sorun cıkmıyor mu acaba ?

Evet benim baktıklarım genel olarak km düsük. Km yüksek olunca da arabada sorun cıkmıyor mu acaba ?
Km yüksek olursa mesela 200-250 bin üstü onları da satmak zor olabilir ama hasar kayıtlı olanı her türlü daha zor satarsınız, km si yüksek bizimkinin 200 bin falan ama 0 hasar var, hasarsız olması daha önemli

bu fiyata ağır hasarlı araba alınmaz satarken inanılmaz zarar edersiniz ve ikinci el alırken otomatik vites riskli çok iyi inceletmeniz lazım aracı otomatik aksamda herhangi bi arızada en az 5 bin tl ye açıyorlar vites kutusunu ağır hasarlı araçta otomatik olayına girmeyin derim

80bine de araçlar var kmsi 150 170 binlerde olan.
Yani 80 bine ağır hasarlı araç neden alasın?
Geçen arkadaşım eski model bi honda sattı 75bine
Hasarı da yoktu tek tük boyası vardı
Bence iyice araştır öyle al.
80 bin de az para değil sonuçta.
Arabadan anlayan bi tanıdık varsa fikrini al derim.
Anlamadığım icin herhalde :KK70: ben en iyisi bilen birinden yardım alayım. İnanın uykularım kactı. İçim rahatladı sağolun

o paraya genelde taksiden bozma, km si 200binlere dayanmış arabalar oluyor. başınıza iş alırsınız, tamirciden çıkamazsınız.
trafiğe çıkılacak gibi araçlar min 130binden başlıyor. paranızı döviz ve altın ile büyütüp ondan sonra alın derim.

O paraya araba var mı artık? Doğan şahin bile 100 binlere çıktıydı en son.

Bence ağır hasarlıya girmeyin. Çok zor satılıyor sonra.

Ben de acemiyim. İkinci el ufak tefek çiziklerden dolayı tramer kaydı olan bir araç aldım. Ciddi hasarlı araç asla tercih etmem sonuçta içinde can taşıyacak. Bir de acemiyiz, kaza yapma riskimiz yüksekse sağlam bir şey tercih edilmeli.

Ağır hasarli araba satarken sorun olur sadece , o da fiyati düşük tutarsınız. Sonucta siz de fiyatı piyasadan düşük alacaksınız. Alırken güvendiğiniz bir serviste motoruna yuruyenine baktirin nerelerinden hasar almış bilin. Hasar kaydı sigortadan arac yaptirilinca çıkıyor. Ama arac sahibi hasar kaydi cikmasin diye cebinden de yaptırmış olabilir bu da aklinizda bulunsun.
Sonuc olarak ben alırdım ekspertiz sonucuna göre tabi...

Biz agir hasar kayitli aldik 5 yil kullandik hic bir sorun cikarmadi cok sukur.satarken de sorun yasamadik.ama 80 bin agir hasar kayitli arac icin cok yuksek ve eğer agir hasar kayitli arac alacaksiniz mutlaka yaninizda bilen biri olmali.

Bence tam tersi yeni kullanacağınız için iyi araba almanız lazım. Araba sürekli arıza çıkarırsa kullanirken zorlanırsın, hata yaptığını zannedersin. Kibar , küçük bir araç alırsan ilk başlarda park ederken de daha kolay olur.
Onlar da yüksek :KK43: ne yapacağımı bilmiyorum bilen birinden yardım almalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X