Aha/Bha iceren tonik kuru karma ciltler kullanabilir mi?

Evhamli123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
476
426
Arkadaslar merhaba. Cildim kuru karmaya dönük. Kışın fazla kuruyor. Kapalı komedonlarim mevcut. Cildim eskisine nazaran daha pütür pütür. Aha/ bha tonik almayı düşünüyorum ama hangisini alacağıma karar veremedim. Memnun kaldığınız bir urun var mı? Cildi soydugu için benim cildime zarar verir mi bilemedim. Cilt tipi kuru karmaya dönük olanlar bu tür bir tonik kullandınız mı?

Her cilt tipi bu ürünleri kullanabilir tabii ki. Şikayetiniz kapalı komedon ve ölü deri ise AHA içeren ürün kullanmalısınız. Siyah nokta ve gözenek şikayetiniz varsa BHA. Size AHA lazım, en sevdiğim iki ürünü önerebilirim:
By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water ve Jumiso - Yes I am Toner AHA 5%
İkisi de agresif değil, nazik ürünler. Cildiniz çok hassassa haftada 1 olarak başlarsınız, zamanla haftada 3-4'e kadar çıkarsınız.

Teşekkür ederim yanıtınız için. :) yaptığınız yorumu şimdi gördüm. Alisveris yapmamis olsaydim keşke..Ben cream co. Aha/bha toniği aldım. Pamukla değil de başlığını degistirdim sıkarak kullanıyorum. Ne kadar doğru kullanıyorum bilmiyorum. Pamuklar yüzü çiziyor. Umarım işe yarar. Yaramazsa sizin dediğiniz ürünlerden 1 tanesini deneyeceğim.

Son düzenleme:
Ne demek iyi yapmışsınız, hiçbir ürünü pamukla kullanmak zorunda değiliz zaten. Hem ürünler öyle ziyan oluyor hem de yüzümüzü çizebiliyor dediğiniz gibi. Ben her ürünü elime döküp kullanıyorum nazikçe masajla iyice yediriyorum. Öyle kullanmaya devam edin umarım memnun kalırsınız :)

Arkadaslar merhaba. Cildim kuru karmaya dönük. Kışın fazla kuruyor. Kapalı komedonlarim mevcut. Cildim eskisine nazaran daha pütür pütür. Aha/ bha tonik almayı düşünüyorum ama hangisini alacağıma karar veremedim. Memnun kaldığınız bir urun var mı? Cildi soydugu için benim cildime zarar verir mi bilemedim. Cilt tipi kuru karmaya dönük olanlar bu tür bir tonik kullandınız mı?
Evet kullanabilirsin ben kullanıyorum the purest solutions aha bha sını çok memnunum..ayrıca retinol retinal krem de kullanabilirsin..

Evet kullanabilirsin ben kullanıyorum the purest solutions aha bha sını çok memnunum..ayrıca retinol retinal krem de kullanabilirsin..
Retinol ile aha/bha tonik kullanılmıyor sanırım. Bir gün aha/bha tonik bir gün retinol kullanmam gerek sanırım. Ben yüzümdeki kapalı komedonlardan kurtulursam retinolu de denemeyi düşünüyorum. Ama ilk önce leke serumu mu denesem arbutin gibi. Nasıl sıralama yapacagimi bilemedim. C vitamini bende sivilce yapıyor onu kullanmayı düşünmüyorum mesela.

Retinol ile aha/bha tonik kullanılmıyor sanırım. Bir gün aha/bha tonik bir gün retinol kullanmam gerek sanırım. Ben yüzümdeki kapalı komedonlardan kurtulursam retinolu de denemeyi düşünüyorum. Ama ilk önce leke serumu mu denesem arbutin gibi. Nasıl sıralama yapacagimi bilemedim. C vitamini bende sivilce yapıyor onu kullanmayı düşünmüyorum mesela.
Zaten aynı gün kullanamayacağını yazmama bile gerek yok..mesela benim rutinim şöyle 5 gece retinal krem 1 gece aha bha gecesi 1 gece de ginseng peptit gecesi yapıyorum

X