Aile apartmanı konusu. Nişanı attım ve olanlar

Ya bunu demek istemem ama kesinlikle olmaz bunla aile apartmanı demek boşanma garantili evlilik demek

Herkese selam tekrardan. Daha önce nişanlımın aile apartmanında oturmakta aşırı ısrarcı olmasıyla ilgili bir konu açmıştım. Zaten nişanı atmakta çok kararlıydım biraz daha kendimden emin olduktan sonra nişanı attım. Şimdi eski nişanlım gerçekten yalvarma moduna geçti ama işin tuhaf tarafı halaaaaaa hala hala bana net bir şekilde aile apartmanı yok demiyor. 7-8 aydan önce evlenmeyi düşünmüyorduk zaten. O zamana kadar ailemle biraz vakit geçir, nasıl insanlar olduklarını anlayınca sen de sıkıntı etmeyeceksin birlikte oturmak isteyeceksin diyor. Benim ona anlatamadığım nokta ben kendi ailemle de aynı apartmanda oturmak istemiyorum onları çok sevmeme rağmen. Hala bana net bir çözüm sunmak yerine biraz onlarla vakit geçir belki ikna olacaksın ya da belki sen beni ikna edeceksin ve aile apartmanında oturmayalım diyeceğim diyor. Bana net bir çözüm sunmadıkça arama yazma diyorum ama bir türlü "peki aile apartmani konusu bir daha açılmayacak. başka bir yerde oturacağız" demiyor. Ben de zamana bırakıp birbirimizi ikna etme çabasına girmeyi mantıklı bulmuyorum. Sizce ne yapmam lazım?
Bence barışma.Seni istiyorsa düşüncesinden vazgeçmesi lazım.Benim annem yıllarca kayınvalide ile yaşadı.Bu yüzden dedemler küçük teyzem evlenirken ayrı ev istemişler.Enistem ailesi iyidir ama.6 ay ayrı evde yaşadılar.Sonra aldı teyzemi annesinin yanına oturttu.15 20 seneye yakın sonra ayrı eve çıktılar.

Zaten olması gereken bir şeye, normal olan bir şeye neden ikna etmeye çalışasın ki. Çok saçma. Bence doğru bir karar vermişsin seni seviyorsa niyeti gerçekten bir yuva kurmaksa kabul ederdi. Çünkü zaten olması gereken bu sen uçuk bişey istemiyorsun ki. Yani evlenseniz dahi ailesi hep senden önde olacak hep onların dediğine göre ilişkiniz şekillenecek bunu anladım ben.

Ben seni çok iyi anladım bu arada. Konu ailesi değil ailesi ne kadar iyi insanlar olursa olsun aynı apartmanda olmak başka. Gidenin gelenin olacak evine rahat rahat girip çıkamayacaksın vs bunun sevmemekle alakası yok. Bende seninle aynı düşünüyorum.

Çok istiyorsan son bi konuşma yap kararlı olduğunu göster kendince bi zaman belirle sonra duruma göre bakarsın. Ama dediğim gibi evlenseniz dahi bunlar yine önüne gelecek

Benim ailem öyle değil başkalarına benzemez laflarına kesinlikle inanma. Yarın öbür gün senin evinde ne olup bittiğini başkalarından duymaya başlarsın, evine çok kargo geliyor, eve geç geliyor, geç yatıyor geç kalkıyor ışığı hep açık televizyon sesi geliyor vs. Bunları da geçtim her an çatı kapı evine gelmeyecekleri ya da seni her planlarına davet etmeyecekleri ne malum nişanlın bunun garantisini sana veremez.

Her evlilikte ufak tefek tartışmalar illaki olur ufak bir tartışmanız olsa kapınıza gelecekler belki de bunu başkalarına anlatacaklar bu yüzden kabul etmeyerek kararlı olman ve sözünden dönmemen çok önemli bir adım olmuş.

Ama merak ettiğim maddi imkanlar yüzünden mi başka bir eve taşınmak istemiyor yoksa aile bağlarından dolayı mı?

Zaten olması gereken bir şeye, normal olan bir şeye neden ikna etmeye çalışasın ki. Çok saçma. Bence doğru bir karar vermişsin seni seviyorsa niyeti gerçekten bir yuva kurmaksa kabul ederdi. Çünkü zaten olması gereken bu sen uçuk bişey istemiyorsun ki. Yani evlenseniz dahi ailesi hep senden önde olacak hep onların dediğine göre ilişkiniz şekillenecek bunu anladım ben.

Ben seni çok iyi anladım bu arada. Konu ailesi değil ailesi ne kadar iyi insanlar olursa olsun aynı apartmanda olmak başka. Gidenin gelenin olacak evine rahat rahat girip çıkamayacaksın vs bunun sevmemekle alakası yok. Bende seninle aynı düşünüyorum.

Çok istiyorsan son bi konuşma yap kararlı olduğunu göster kendince bi zaman belirle sonra duruma göre bakarsın. Ama dediğim gibi evlenseniz dahi bunlar yine önüne gelecek
ya herkes cok guzel tavsiyeler vermis gercekten size de tesekkur ederim. bu sabah son kez konustuktan sonra engelledim. aslinda engellemek gibi bir fikir yoktu kafamda ama hem daha once bu konuda soz aldigim ve sozunde durmadigi icin hem de gunlerdir bu konuda ortak yol bulalim diye bir yalvarmadigim kaldigi icin. sorunu cozmek yerine kendini alkole verdi. ustelik maddi sıkıntımız olmadigi icin sorun o kadar buyuk bir sorun degildi. hatta bence cok da kolay cozulebilirdi. daha once birkac kez ben ailesine bagli bir adamim, bizim her seyimiz ortak, kasamiz ortak. kimse kimseye hesap sormaz gibi gibi ifadeler kullandigindan oturu de gercekten ikna olmus olsa da bunun hem kisa sureli oldugunu dusunecektim (olay bu seviyelere gelmeden once kendi istegiyle soyleseydi cok daha baska olurdu her sey) hem de biz ayri eve ciksak dahi ailesine bu kadar bagimli bir insanla anlasamayacagimi dusundum. yani gercekten normal bir baglilik degil biz gunlerdir bununla ugrasiyoruz. kac kere konustuk kac kere ikna etmeye calistim bilmiyorum. hayatimi karartmaya niyetim yok her yerden engelledim. hicbir sekilde ulasamaz artik

Benim ailem öyle değil başkalarına benzemez laflarına kesinlikle inanma. Yarın öbür gün senin evinde ne olup bittiğini başkalarından duymaya başlarsın, evine çok kargo geliyor, eve geç geliyor, geç yatıyor geç kalkıyor ışığı hep açık televizyon sesi geliyor vs. Bunları da geçtim her an çatı kapı evine gelmeyecekleri ya da seni her planlarına davet etmeyecekleri ne malum nişanlın bunun garantisini sana veremez.

Her evlilikte ufak tefek tartışmalar illaki olur ufak bir tartışmanız olsa kapınıza gelecekler belki de bunu başkalarına anlatacaklar bu yüzden kabul etmeyerek kararlı olman ve sözünden dönmemen çok önemli bir adım olmuş.

Ama merak ettiğim maddi imkanlar yüzünden mi başka bir eve taşınmak istemiyor yoksa aile bağlarından dolayı mı?
soyledikleriniz tumunde haklisiniz ben de hepsini dusundum daha once. kesinlikle kararimdan donecek degilim cunku bircok konuda taviz verebilirim ama bu konuda verecegim taviz hayatimin geri kalanina mal olacak yani gerek yok. son sorunuz icin de en sinirlendigim olay da bu. nisanlimin kazanci cok iyi hicbir maddi kaygimiz yok. benim ailem de destek olacakti yani istanbulda yeni bir ev alabilirdik rahatlikla. ki ben kiraya da raziyim ama aile apartmaninda maddi sıkıntı olmadan oturmaya razi degilim

işte bi de bunu o kadar normal bir şey gibi söyluyorki...biraz daha vakit geçirelim belki birbirimizi ikna ederiz filan diyor. ya diyorumki ya net bir şey söyle ya da ben yokum. seni sevmem yetmez mi netlik olarak diyor
Sizden sevginin bedelini isterken kendi sevgisinin bedelinden bahsetmiyor. Evlenince de seviyoz ki evlendik diyecek bu.

bitti artik tamamem konu sonsuza kadar kapandi diyebiliriz. cunku cok net istemedigimi ifade ettikten sonra bana hicbir yerden ulasamayacagi sekilde engelledim
İsteyen bir şekilde ulaşır tecrübeyle sabit. Ben de bir yılı geçiyo nişan atali hala kendince biseyler deniyo. Engelledim ama arada girip bakıyorum sayfasına yazılar yazıyor, defalarca ulaşmaya çalıştı sözler verdi kapı kapı gezdi yeminler etti ama bir insan kolay kolay nişan atma aşamasına gelmez . Bittiyse çok büyük nedenler vardır , sonradan verilen sözlerin de bir anlamı yok o saatten sonra. Çok doğru bir karar vermişsin sakın arkana bakma

X