Ailelerin yaninda esinize nasil hitap edersiniz?

basbasayken askım maskım oluruz ama aılelerımızın yanında ısmımızle cagırırz bırbırımızı.

annemin yanında rahat oluyoruz çünkü biz 1 yıl niaşnlı kaldık ve eşim hergün evimze gelirdi akşamları yemeğe (ikimizde memlektimizin dışında görev yapıyoruz)
oyüzden annemin yannıda rahatız
ama onun ailesinin anında ismiyle hitap ederim (o aşkım der) benim akrabalarımn yanında da (dayı amca hala yetze falan)
aşkım deme derim...
ama dilinin kemiği yok benim kocişimin mutlaka der... ben de kıp kırmızı olurum

Normalde o bana gülüm, selvi boylum, balım, aşkım der...

Normalde ben ona aşkım derim...

Onun ailesinin yanında yukarıdakiler aynen uygulanır...

Benim ailemin yanında ismimizle hitap ederiz, niye bilmiyorum CADIARZU

isimlerimizle hitap ederiz çnkü kimsenin bizim özelimizi bilmeye ihtyacı yok bide herkes o tarz hitapları hoş karşılamaz tekken zatn diyecegimizi diyoruz....

biz nisanlilik döneminden baslamisdik askim diye hitap etmeye birbirimize ailelerimiz daha rahatlar bu konuda sanirim özellikle esimin yani kayinvalidem demiimde yengesi amcasi vs cok rahatlar onlarin gelinleride firlamadir bu kouda hele onlarlayken resmen ilani ask ederiz birbirimize

YANIMIZDA KİM OLURSA OLSUN İSTER AİLEM İSTER BAŞKASI O BENİM HAYATIM AŞKIM BU İKİ KELİMEYLE HİTAP EDERİM DURUMA GÖRE O DA AŞKIM DER GENELDE BİZ BÖLEYİZ BAŞKALARI BİZİ ENGELLEYEMEZ :KK66:

biri bizi durdursun kızlar :pPP

valla ben kuşum böcegim kedim köpegim gibi hitap şekillerinden pek hoşlanmıyorum genelde....adını söylemek daha anlamlı geliyor....telefonumda nefesim diye kayıtlı,evde ve ailelerin yanındada ya ismi yada hayatım diyorum...

cogu zaman canım dıye hıtap ederım..
yerıne gore ısmını de kullandıgım olur..:kahve:

kimse kusura bakmasın biz çok aşığız eşimle:)evde nasılsak heryerde aynıyız..

:KK19:

kaynanam kızmıştı Bi kere "neden sen Benim oğluma aşkım demiyorsun" diye, sözlüm de Başbaşayken diyor anne dedi.. Ben demem diyemem aşkım falan ailesinin yanında.. ama kendi annemin yanında derim.. amaaaa abimin yanında asla diyemem =) genelde adıyla da hitap etmem canım derim.. o her yerde aşkım da der canım da Bitanem de der.. geçen Babasıyla kendisine kahve yaptım götürdüm " Benim canım yapmış zehir olsa içerim" dedi.. önceden çok utanıyodum, elimi tutuyodu sarılıyodu ailesinin içinde.. şimdi aliştim, o sülalesinin içinde aşkım der , hoşuma gitmiyor değil valla =)

heryerde farketmiyor ya isimlerimizin sonuna -im takısını takarak söyleriz mesela elifim der yada aşkım,canım,bitanem de deriz ama genelde ben eşime bebeğim derim eşimde bana yavrum der..

X