Ailem ve eşim kavga etti ben ne yapayım?

Kocanızın bir çeşit kişilik bozukluğu teşhisi var mı? Yaptığı davranışların hiç biri normal değil. Öfke kontrolsüzlüğü, ağlaması, geçmiş yılları size söyleyip durması, şimdi hastalanıp yatması vs... Bunların hepsi bir belirti olabilir. Bence bir hekimle görüşmeye yönlendirin.
Bu tür adamlar eşini, çocuklarını da hasta eder. Aynı zamanda anneniz haklı çocuk yapmayın.

2 aylık evliyken yatıya gelmişler ev çok mu küçük? Kv gelse herkes kızardı...

Neyse eşin hasta orası kesin
Türkiye’den gelmişler yatıya kalmayacaklar da otelde mi kalacaklar anlamadım. Kocası ruh hastası ailede bi sorun göremedim yazık anlayışlı bile davranmışlar. Kıza evlenmeyecektim ben zaten sen dedin dediğini falan duymuşlar yuh yani

Ay okurken utandım resmen.
Ben olsam ailemle giderdim çünkü eşin gerçekten hasta diğer üyelerinde dediği gibi,
Senin etrafındaki insanlarla kavga edip seni tek bırakacak sonra yalnız kalıp sevgi olarak ona mecbur kaldığında senin sevginden emin olduğunda senin yüzüne bakmayacak

Aynisini yasadik yillar once. Ablami Turkiye'ye dondururuz diye tribe girmisti enistem... hala evliler ama biz bi daha gitmedik yanlarina. Enistem de bizim eve 1 kere geldi ananemin hatrina. 20 sene oldu bu arada.

Merhaba herkese, ben yurtdışında yaşıyorum 2 ay önce evlendim ailem de türkiyeden bizi ziyarete gelmişti bu hafta 5 günlüğüne. Eşim ben çok mutlu bekliyoduk falan bi sorun yoktu ama ailem geldikten sonra eşime bi haller oldu. Annem bize benim de beğendiğim bi yemek takımı getirmişti ilk onu sorun etti neden ailen bu eve eşya getiriyor ben istemiyorum diye başladı. Sonra hiç bi nasıldı yolculuk naptınız nasıl geçti sormadı. Babam ufak bi operasyon geçirmişti bi geçmiş olsun bile demedi. İlk dedim tamam hani bilememiştir ilk gün sonra ki gün de aynı dışarı yemeğe çıktık önden önden yürüyo yine bi sohbet yok. Ailem bana soruyor nesi var onlar diken üstünde kaldı zaten ufacık ev biz gidelim o zaman muhabbetleri başladı. Ben de delirdim en son gittim odasına tartıştık sesler yükseldi bizi duydular tabi. Neyse ertesi gün oldu dedim hadi kalk da kahvaltı hazırlayalım uzamasın yok dedi kalkmam artık o noktada tamamen koptu bende ipler. Sesler yükseldi bağır çağır. Bana diyo sen ailenin tarafındasın onlar geldi beni unuttun onlar daha 15 sene daha yanında olcak ben hep varım. Ben de senin 15 sene daha olacağın ne malum dedim. Vay efendim sen beni tehdit mi ediyosun. Zaten sen istedin diye seninle evlendim, bana kalsa böyle evlenmeden yasardim, her istedigini yaptim sen beni tehdit ediyosun falan filan. Sonra sustu ben annemle babamla konusuyorum mutfakta. Bana dediler e hadi o zaman kalk gidelim turkiye'ye madem seninle zorla evlendi neden duruyosun burda. Sonra dediler git bi cagir esini konusalim ne yapacagimizi. Sonra gittim yanina, dedim bi konusucaz gel. Gelmem onlar seni benden ayirma plani yapiyo, ben sana bu zamana kadar ne kötülük ettim, ne istediysen yaptim 10 senedir yanindayim onlar yoktu ben vardim. Gelirim konusurum ama onlara da iki cift laf ederim dedi. Tabi o sira butun her sey duyuluyor icerden. Geldi neyse iste basladi, ben kiziniza bu zamana kadar hep cok iyi davrandim ne istediyse yaptim siz gelene kadar cok mutluyduk simdi benden ayirmaya calisiyosunuz, siz once kendi problemlerinizi cozun gidin siz bosanacaksaniz bosanin bize karismayin. bu sefer babam basladi aglamaya sen ne diyosun diye, esim basladi aglamaya. En sonunda tabi ailem dedi biz gidelim. Dedim olmaz burasi benim de evim, kalacaksiniz. Kaldilar ama tatillerini bir gün kisaltmak zorunda kaldilar. Cok cok moralleri bozuldu, hic boyle bi sey beklemiyoduk nasil yapar bunu vs vs. Esim kendi annesiyle de gorusmuyor, simdi benim ailemle de boyle oldu. Annem sakin bize getirme artik falan dedi, babam hala bi umut duzelir diye dusunuyor, Annem bi de sakin cocuk yapma dedi, ailesine bize boyle yapan cocugunu da evden atar sen yine arada kalirsin dedi ve bu dedigi cok koydu. Hakli cikabilecegini biliyorum.
Esim ise cok kötü kac gundur kalkmiyor yataktan. Seni her seyden sakinirken bunlari yasattim seni cok uzdum ne yapsan haklisin, git dersen giderim, surekli bu olay aklina gelecek artik falan diye agliyor. Ben ise ne yapacagimi bilmiyorum. Ailemin akli burda kaldi, bizi hep böyle bilecekler ve de duzelmeyecek muhtemelen hic bi sey artik. Sizce ben ne yapayim, cikmazdayim.
Eşiniz deli galiba

Türkiye’den gelmişler yatıya kalmayacaklar da otelde mi kalacaklar anlamadım. Kocası ruh hastası ailede bi sorun göremedim yazık anlayışlı bile davranmışlar. Kıza evlenmeyecektim ben zaten sen dedin dediğini falan duymuşlar yuh yani

Bu hareketleri yapan kadında olsa normal karşılanmazdı.
Hasta gibi davranmış çünkü.
Adam belki bilerek yaptı. Karısı ailesi ile mutlu. Bunun ailesi bile yok kıskanç... Gelmesini istemediği için sorun çıkarttı... Hasta olduğu konusunda hemfikiriz zaten

peki siz bu durumda ailesini arayip bu yasananlari anlatir miydiniz? bunlari benim ailem yasadiysa onlar da huzursuz olsun istiyorum. bosanma olayi olursa mutlaka haberleri olacak gerci ama.

Bu nasıl bir olay. Ailem benim yanıma ilk defa gelecek ve benim kocam olarak herif onlara böyle bir olay yaşatacak. G*tüne tekmeyi basar, ailemle ülkeme dönerdim. Ne işiniz var o adamın yanında daha? Ne olması gerekiyordu? Resmen kovmuş anne babanızı. Rahatsız olmuş olabilir, herkes evde anne baba vs ağırlamak zorunda değil ama idare etmek zorundaydı birkaç gün. Evlilik böyle bir şey.

Eşinizin bu davranışları katlanarak artacak ve daha kötü olacak. Eşiniz narsist bencil biri. Asla düzelmez. Ailesiyle yaşadığı şeyleri sizde ailenizle yaşayın istiyor. Ailesi ona ilgi göstermedi o yüzden sizin ailenizin getirdiği ufacık hediyeyi bile kıskandı. Eşler arasında böyle şeyler olmaz. Ailesi ile de hiç muhatap olmayın. Onlar zaten umursamıyor huzursuz olacaklarını hiç sanmayın.

peki siz bu durumda ailesini arayip bu yasananlari anlatir miydiniz? bunlari benim ailem yasadiysa onlar da huzursuz olsun istiyorum. bosanma olayi olursa mutlaka haberleri olacak gerci ama.
Adamın ailesi: biz ne alaka?
Kendiniz dediniz adam konuşmuyor diye.. Ben anlamdım, sizde de bir gariplik var galiba.

Esinizde iki ihtimal görüyorum: 1. Kendi ailesiyle sorunlari oldugu icin sizin aile iliskilerinizi kiskanip sabote ediyor. 2. Narsist kisilik bozuklugu var. O zaman bütün davranislari manipulasyon. Aglamasi dahil. Ikisinden birisi. Ama öyle veya böyle psikolojik destek almasi lazim. Sakın ailenizi ezdirmeyin. Babami aglatani nefessiz birakirdim da. Ama simdi ayrilin desek de hop diye ayrilacak haliniz yok

Ailesi ne alaka ki? Boşandıktan sonra sen huzurlu ol ailen huzurlu olsun milletin huzurunu ne yapcan
Klasik kendi evlenince ailelerin evlendiğini düşünen zihniyet sanırsam. Pek anlamıyorum ben, bizim toplumda bayılıyorlar evliliklerine aileleri karıştırmaya. Oysa iki yetişkin arasında kalmalı.

Aklıma kendi yaşadığım bı olay geldi.yillar önce yeğenim evlendi bende aldım altinimi kucuk çocuğumu sirf yeğenime değer verdiğim için taa Türkiye nin diğer ucuna gittim.eşi bana bı hoşgeldiniz bile demedi,önce utaniyo falan sandim ama yok yani bı tek benimle konuşmuyor.iki gün kaldım benimle tek kelime etmedi,o kadar üzüldüm ki.ilk defa görüştüğüm konuştuğum biriydi hala niye öyle davrandı hiçbir fikrim yok.aradan kaç yıl geçti bı daha oraya adımımı atmadım.ailenize çok üzüldüm ben olsam bı daha eşinizi ne arar ne sorardım evine adımımı bile atmazdim.

X