Et Yemekleri Airfryer ile Tavuk Döner- Philips Airfryer Sposorluğunda

Oydar

Don't stop talking about palestine 🇵🇸
Pro Üye
3 Eylül 2018
8.433
42.960
Airfryer ne işe yarar?

Yemekleri az yağlı ya da yapmanızı sağlar.

Airfryerin içine su konur mu?

Yemek yaparken bazen su koyuyorum.

Airfryer için hangi kapları kullanıyorsunuz?

Silikon kap ve airfryer için olan tek kullanımlık kağıt kap kullanıyorum.

Airfryer ile hangi yemekler pişirilir? Siz en çok hangi yemekleri yapıyorsunuz?

Aslında fırında yapılan bir çok yemekle tavada yaptığımız yemekler yapılabilir. Ben en çok köfte, tavuk kanat, sebze kızartma ve muffin yapıyorum.

Airfryerda yemek ısıtılır mı?

Sanırım böyle bir fonksiyonu var ama ben hiç kullanmadım.

Airfryerda yiyceklerin buzu çözülür mü?

Evet doğru ayarda ve derecede çözülebilir .

Airfryer alırken nelere dikkat edilmelidir?

Büyüklüğe dikkat edilmeli. Mutfakta alanınız darsa sizi zorlayabilir. Ayrıca watt gücü de önemli bir kriter bence.

Airfryer kullanmanın avantajları nelerdir?

Etrafa sıçrayan yağ lekelerinden kurtuldum. Üstelik kızartmalar çok az yağla yapılıyor. Pratiklik açısından da avantajlı buluyorum.

Sizin airfryer hangi marka neden onu tercih ettiniz?

Philips xxl modeli. İç hacminin geniş olması ve watt gücünden dolayı tercih ettim.

Airfryer nasıl temizlenir?

Açıkçası temizlik konusunda pratik bulmuyorum. Çok yağlı şeylerden sonra bütün aparatları yıkıyorum. Rezidansı siliyorum.

Airfreyerla yemeklerinizi hangi derecelerde pişiriyorsunuz?

180 ve 200 derece çok kullanıyorum. İçini alarak pişmesini istediğim şeylerde 160 kullanıyorum.

Fırın ve airfryer arasındaki farklar neler?

Fırın daha fazla yemek ya da hamur işi için ideal.

Airfryer büyüklüğü önemli mi?

Kalabalıksanız iç hacmi geniş olmalı. Ama mutfağınız darsa daha küçük modeller tercih edebilirsiniz.

Airfryer gerçekten sağlıklı mı?

Bı konuda uzman değilim.

Airfryer çok elektrik harcar mı?

Hayır harcamıyor.

Airfryer almak isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Marka model araştırmasını iyi yapın. Temizlik konusunda pratik modelleri tercih edin. Mutfağınızda gerçekten yer varsa alın.

Herkese merhaba, sizlere airfryerda pratik bir şekilde yapabileceğiniz üstelik çok lezzetli bir Tavuk döner tarifim var.
}MALZEMELER{
500 gram kemiksiz tavuk but
2 kaşık yoğurt (katı yerinden)
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı nar ekşisi
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı bal
Tuz, karabiber, kırmızı biber, kimyon, kekik

Bütün malzemeleri karıştıralım. Tavukları üç dört parçaya keselim. Sosla buluşturduğumuz tavukları kapaklı bir kapta 2 saat buz dolabında bekletelim. İki saat sonra iki adet çöp şişe geçirelim. Araları birbirine çok yakın olmasın ki güzelce pişsin. Tavuk ayarında 160 derecede 20 dk bir yüzünü pişirelim. Arkasını çevirip 15 dk daha pişirelim.
Pişen tavukları airfryerdan alıp dik şekilde tutup küçük küçük keselim. Ben bugün pilavla servis ettim ama lavaşla dürüm şeklinde ya da ekmek arasında da çok güzel oluyor. Şimdiden afiyet olsun.
IMG_7919.jpeg
IMG_7925.jpeg
IMG_7930.jpeg
IMG_7934.jpeg
IMG_7937.jpeg
IMG_7947.jpeg
IMG_7949.jpeg
IMG_7948.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Airfryer ne işe yarar?

Yemekleri az yağlı ya da yapmanızı sağlar.

Airfryerin içine su konur mu?

Yemek yaparken bazen su koyuyorum.

Airfryer için hangi kapları kullanıyorsunuz?

Silikon kap ve airfryer için olan tek kullanımlık kağıt kap kullanıyorum.

Airfryer ile hangi yemekler pişirilir? Siz en çok hangi yemekleri yapıyorsunuz?

Aslında fırında yapılan bir çok yemekle tavada yaptığımız yemekler yapılabilir. Ben en çok köfte, tavuk kanat, sebze kızartma ve muffin yapıyorum.

Airfryerda yemek ısıtılır mı?

Sanırım böyle bir fonksiyonu var ama ben hiç kullanmadım.

Airfryerda yiyceklerin buzu çözülür mü?

Evet doğru ayarda ve derecede çözülebilir .

Airfryer alırken nelere dikkat edilmelidir?

Büyüklüğe dikkat edilmeli. Mutfakta alanınız darsa sizi zorlayabilir. Ayrıca watt gücü de önemli bir kriter bence.

Airfryer kullanmanın avantajları nelerdir?

Etrafa sıçrayan yağ lekelerinden kurtuldum. Üstelik kızartmalar çok az yağla yapılıyor. Pratiklik açısından da avantajlı buluyorum.

Sizin airfryer hangi marka neden onu tercih ettiniz?

Philips xxl modeli. İç hacminin geniş olması ve watt gücünden dolayı tercih ettim.

Airfryer nasıl temizlenir?

Açıkçası temizlik konusunda pratik bulmuyorum. Çok yağlı şeylerden sonra bütün aparatları yıkıyorum. Rezidansı siliyorum.

Airfreyerla yemeklerinizi hangi derecelerde pişiriyorsunuz?

180 ve 200 derece çok kullanıyorum. İçini alarak pişmesini istediğim şeylerde 160 kullanıyorum.

Fırın ve airfryer arasındaki farklar neler?

Fırın daha fazla yemek ya da hamur işi için ideal.

Airfryer büyüklüğü önemli mi?

Kalabalıksanız iç hacmi geniş olmalı. Ama mutfağınız darsa daha küçük modeller tercih edebilirsiniz.

Airfryer gerçekten sağlıklı mı?

Bı konuda uzman değilim.

Airfryer çok elektrik harcar mı?

Hayır harcamıyor.

Airfryer almak isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Marka model araştırmasını iyi yapın. Temizlik konusunda pratik modelleri tercih edin. Mutfağınızda gerçekten yer varsa alın.

Herkese merhaba, sizlere airfryerda pratik bir şekilde yapabileceğiniz üstelik çok lezzetli bir Tavuk döner tarifim var.
}MALZEMELER{
500 gram kemiksiz tavuk but
2 kaşık yoğurt (katı yerinden)
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı nar ekşisi
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı bal
Tuz, karabiber, kırmızı biber, kimyon, kekik

Bütün malzemeleri karıştıralım. Tavukları üç dört parçaya keselim. Sosla buluşturduğumuz tavukları kapaklı bir kapta 2 saat buz dolabında bekletelim. İki saat sonra iki adet çöp şişe geçirelim. Araları birbirine çok yakın olmasın ki güzelce pişsin. Tavuk ayarında 160 derecede 20 dk bir yüzünü pişirelim. Arkasını çevirip 15 dk daha pişirelim.
Pişen tavukları airfryerdan alıp dik şekilde tutup küçük küçük keselim. Ben bugün pilavla servis ettim ama lavaşla dürüm şeklinde ya da ekmek arasında da çok güzel oluyor. Şimdiden afiyet olsun.Eki Görüntüle 3371098 Eki Görüntüle 3371099 Eki Görüntüle 3371100 Eki Görüntüle 3371101 Eki Görüntüle 3371102 Eki Görüntüle 3371103 Eki Görüntüle 3371105 Eki Görüntüle 3371104

Ellerinize sağlık:) çok güzel gözüküyor:) philips ve xaoimi kullanıcıları yoğunlukta :KK70:

X