akciğerden 2 lob alınmsı

deraay

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2013
115
33
34
merhabalar babama 1.5 ay önce küçük hücreli dışı akciğer kanseri teşhisi kondu sağ üst lobta 5cm büyüklükte 1 tane lenf nodunda tuutulum vardı ama sumax değeri düşüktü yani ciğer dışımda sıçrama yoktu dr cerraha uygun dedi ve 6 gün önce amaliyat oldu kapalı diye amaliyata girdi ancak kitle 2.loba sarkmış ve sınırdaymış dr rikse atamazdım ve bu. lobuda aldım dedi ve 9 tanede lenf almış temizledim dedi babam da aynı zamanda koah ve anfizem varmış biz onları da yeni öğremdik ama amaliyata engel seviyede değilmiş ki dr amaliyata karar verdi şuan çok halsiz hemen yoruluyo solunum sıkıntısı var dr bunlar normal dedi zamanla düzelecek dedi ama babam çok moralsiz böyle kalacağını düşünüyo bizde çok üzülüyoruz bu haline bu süreci geçirip atlatanlar varmı iyileşme süreci ne kadar sürer bilgsi olanlar yazarsa sevimirim

Geçmiş olsun. Benim babam da akciğer kanseriydi. Şuan ki durumu normal tabi. Babam da hemen yorulup soluk soluğa kalıyordu. Vücut kendini toplayana kadar öyle oluyor. Sonrasında geçti. Beslenme, moral önemli. Moralini bozmasın boşuna. Geçecek o durumlar.

Geçmiş olsun. Benim babam da akciğer kanseriydi. Şuan ki durumu normal tabi. Babam da hemen yorulup soluk soluğa kalıyordu. Vücut kendini toplayana kadar öyle oluyor. Sonrasında geçti. Beslenme, moral önemli. Moralini bozmasın boşuna. Geçecek o durumlar.
çok teşekkür ederim cevabınız için nereye kime soracağımı şaşırdım dr da normal dedi ama işte ağrıları olunca bizde çok üzülüyoruz... sizede geçmiş olsun babanızın son durumu nedir iyidir inşallah

çok teşekkür ederim cevabınız için nereye kime soracağımı şaşırdım dr da normal dedi ama işte ağrıları olunca bizde çok üzülüyoruz... sizede geçmiş olsun babanızın son durumu nedir iyidir inşallah
Sıkıntıları Geçecek inş. Hepsi normal. Dr unuza güvenin. Dr lar, normal olmayan birşey olunca zaten söylüyorlar. Benim babamı yıllar sonrasında böbrek kanserinden kaybettik😔

Sıkıntıları Geçecek inş. Hepsi normal. Dr unuza güvenin. Dr lar, normal olmayan birşey olunca zaten söylüyorlar. Benim babamı yıllar sonrasında böbrek kanserinden kaybettik😔
başınız sağolsun 😔 metestazmıydı böbrek kanseri.. kaç yıl yaşadı amaliyattan sonra çok soru soruyorum kusura bakmayın bide amaliyattan sonra kemo aldımı yada nasıl bir tedavi gördü acaba

Teşekkür ediyorum. Kemo aldı. O zor bir süreçti babam için. Kemo kişiye göre değişiyor. Ameliyattan 1 yıl sonra normal yaşamına döndü. Ameliyattan sonra 7 yıl yaşadı. Böbrek kanseri metastaz değildi. Onda maalesef kurtulamadı.

Teşekkür ediyorum. Kemo aldı. O zor bir süreçti babam için. Kemo kişiye göre değişiyor. Ameliyattan 1 yıl sonra normal yaşamına döndü. Ameliyattan sonra 7 yıl yaşadı. Böbrek kanseri metastaz değildi. Onda maalesef kurtulamadı.
anladım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için çok zor süreç bakalım bizi neler bekliyor allah herkesin yardımcıda olsun

X