Cilt Bakımı Ürünleri Akneli ciltler için makyaj temizleyici

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

CocoParisien

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
1.136
2.505
27
Merhaba hanımlar,

Yaşım 21. Yaklaşık üç yıldır ciddi akne problemi yaşıyorum. Roaccutane türevi ağır ilaçlar kullanacak düzeyde değil çok şükür ama yine de rahatsız ediyor beni. Zaman zaman çoğalıyor (özellikle stresli olduğumda kistik akneler oluşuyor yüzümde), zaman zaman duruluyor. Akne konusunda başarılı bir markanın/firmanın medikal ürünlerini lokal olarak kullanıyorum. Buraya kadarını cilt tipimi anlayabilmeniz için yazdım.

Şu sıralar akneli ciltler için ten makyajı ürünleri arayışına girmiş bulunmaktayım. Makyaj bazından pudrasına kadar her ürünü buldum fakat uygun makyaj temizleyiciyi bulamadım bir türlü. Daha doğrusu hangisi uygun olur bilemiyorum.

Bana akneli ciltlere yönelik, non-comedogenic, parabensiz, sülfatsız, yağsız ve hatta parfümsüz, kısaca temiz içerikli makyaj temizleyicileri önerebilir misiniz?

Yalnız burada şunu belirtmek istiyorum. Jel formunda, yüze sürülüp suyla arındırılan bir şey istemiyorum ben. Zaten kullandığım markanın yüz yıkama jeli var. Sadece makyajı derinlemesine çıkarma amaçlı (hani şu pamuğa döküp yüzümüzü sildiğimiz, durulama gerektirmeyen) su veya süt formundaki ürünlerden arıyorum.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler! :KK52:

Ben miselyar su kullanıyorum. Yıkamakda gerekmiyor sonra. Akneli cilde ne etkisi olur bilmiyorum. Sadece cilde iyi geldiğini okumuşdum. Yani sadece makyajı temizlemekle kalmıyormuş. Bi araştırın isterseniz.

X