Akşama Ne Yemek Var ?

bende de bu akşam bi yere çıkmazsak nohut yemeği, pilav, salata, acılı domates sosu ve turşu var. cokacimcoook

bu akşam
tarhana çorbası
tavuk şnitzel
pirinç pilavı
barbunya plaki
salata

eşim arkadaşlarıyla balığa gitti gelsin yanına bi salata bide kola tamamdır... cokacimcoook

ben bunları yapmaktan vazgeçtim kumpir yapıcam:lepi:

kız bozo benide özendirdin bak...
bende kumpir yapıcamdelikafadulden
oysa nohut haşlamıştım yanıdada pilav falan yaparım dediydim ama iptaaaaalll akşama kumpiir vaaarrdelikafaduldendelikafadulden
kumpir.jpg

Son düzenleme:
kız bozo benide özendirdin bak...
bende kumpir yapıcamdelikafadulden
oysa nohut haşlamıştım yanıdada pilav falan yaparım dediydim ama iptaaaaalll akşama kumpiir vaaarrdelikafaduldendelikafadulden

yap yap cokacimcoook

benim yaptığım bitti bilekaydirigubbakcemile3

afiyet olsunnn

hemen mutfağa gidiyorum:eek: anca patatesler pişer
sen nasıl yapıyosun.. ben şöyle yapıyorum..
patatesleri yıkayıp fırın tespsisinde fırına atıyorum arada ters çeviriyorum.. pişince
büyük olanları ortadan bölüp kaşıkla içlerini çıkartıyorum. diğer küçüklerin şekilleri bozulsada olur.. onlarında içlerini kaşıkla çıkarıyorum (daha pratik oluyo kaşıkla). ben bunları fırın kaplarının içine çıkarıyorum.. sonra (tereyağ sevmiyoruz) normal kahvaltılık ekmek üstü margarini ve rendelenmiş kaşarı, tuzu güzelce ezerek karıştırıyorum.. bi miktar büyük patateslerin içine doldurup üzerini düzlüyorum.. kalanlar tesside kalıyo (tabi sonra oda bitiyo hemencik) üzerine evde ne varsa, o an canım ne isterse koyuyorum.. tabiki ketçep ve mayonez de.. aynı şeyi tepsiyede yapıyorum. tek fark tepside oluşu..
ben böyle yapıyorum ya sen

herkese iyi akşamlar...
buakşamki menümüz: :hulya:

islim kebabı
pirinç pilavı
turşu
yoğurt

bi aşkım bi ben yeter de artar bile böylece yarınki öğle yemeğimiz de çıkar kaydirigubbakcemile5

hemen mutfağa gidiyorum:eek: anca patatesler pişer
sen nasıl yapıyosun.. ben şöyle yapıyorum..
patatesleri yıkayıp fırın tespsisinde fırına atıyorum arada ters çeviriyorum.. pişince
büyük olanları ortadan bölüp kaşıkla içlerini çıkartıyorum. diğer küçüklerin şekilleri bozulsada olur.. onlarında içlerini kaşıkla çıkarıyorum (daha pratik oluyo kaşıkla). ben bunları fırın kaplarının içine çıkarıyorum.. sonra (tereyağ sevmiyoruz) normal kahvaltılık ekmek üstü margarini ve rendelenmiş kaşarı, tuzu güzelce ezerek karıştırıyorum.. bi miktar büyük patateslerin içine doldurup üzerini düzlüyorum.. kalanlar tesside kalıyo (tabi sonra oda bitiyo hemencik) üzerine evde ne varsa, o an canım ne isterse koyuyorum.. tabiki ketçep ve mayonez de.. aynı şeyi tepsiyede yapıyorum. tek fark tepside oluşu..
ben böyle yapıyorum ya sen

ben çakmasını yapıuyorum kaydirigubbakcemile3
ben haşlıyorum patatesi eziyorum bütün malzemleri karıştırıyrm borcama koyuyorum fırına veriyorum biraz fırında pişiriyorum çıkarmaya yakın kaşar rendesini döküyorum kaşarlar eriyene kadar fırında duruyor....bu kadar

benim bu akşam eşimde yok, yemeğimde yoktu... :sinifsinif:
bende kızımla ikimize karışık tost, salata, yoğurt yaptım... afiyetle yedik... yanına da meyva suyu... benneyaptımki eşim olmayınca bende hiç iştah olmuyor... :1no2: kızım olmasa açlıktan ölürdüm heralde... akannehir :ecrin_bebek:
ama yarın bunun acısını çıkarırız... :jeyyar: yerimseniben :dance: şimdiden menüyü düşünmeye başladım bile....
delikafadulden
a.s. a.s. a.s.

selamın hello kızlar:lepi:
bugün öğleden sonra babamlara geçiyorum orda kalıcaz bir kaç gece..
yemek olarak kardeşim hazırlayıp bırakmış;
etli yaprak dolması
domates çorbası
makarna..
bugübkü menümüz bu.

bende bugün yemek yapmıycam..
yemek vardı misafirlerden kalma dünde annemde olunca yemekler yenmedi tabi..bugüne kaldı..
öğlen yemeğine bi yere davetliyim eşimede kalan yeter..
bi oğlumun yemeğini düşünmek kaldı onada bebek köftesi yapıcam sanırım:)

Günaydın canlarım,
Dünkü menüm; salata,salçalı makarna,et kavurması,kola........
Bugünkü menüm; salata,salçalı makarna,hoşaf,tavuk sote...

Hepinize afiyet olsun....

bende dün yapmaktan vazgeçtiğim karışık kızartma ve pilav yapıcam

X