Akşama Ne Yemek Var ?

ay kızcaksınız ama patlıcanda sevmem ben kocamda bana kızıyor sen ne seversin:sinifsinif:

cnm bnmmmmŞenizyaptınmı şehriye salatasını en son...

ben onu yapıcaktım dimi ozamn kocam dışardan yemek getirmişti sanırım bişey olmuştu yapmamıştım kaydirigubbakcemile3

ama yapıcam ya şehriye salatasını yada şehriye pilavını şehriye pilavıda çok güzel oluyr dene

kıymalı çalı fasulye ,şehriyeli pirinç pilavı ,cacıkcokacimcoookbu gün sebze takılıcam.

şehriye salatası nasıl oluyor anlamadım ben

ben onu yapıcaktım dimi ozamn kocam dışardan yemek getirmişti sanırım bişey olmuştu yapmamıştım kaydirigubbakcemile3

ama yapıcam ya şehriye salatasını yada şehriye pilavını şehriye pilavıda çok güzel oluyr dene

bende şehriye pilavını yapçaktım ramazanda ama sonra noldu da yapmadım hatırlamıyorum fisfisfis

evet pilavınıda duydum deniycem onu muhakkak bu hafta içinde denerim olmazsacokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

şehriye pilavı nasıl oluyor kızlar bire bir ölçüyle anlatırmısınız?

Malzemeler
1 su bardağı arpa şehriye
2 yemek kaşığı tereyağ
sıcak su
tuz
tavuk bulyon(isteğe bağlı)

Hazırlanışı

Pilav tenceresine tereyağını koyarak eritin. Şehriyeleri ekleyin ve biraz kırmızılaşana kadar yani rengini alana kadar kavurun. Üzerini bir parmak geçecek kadar sıcak su ekleyin. İsteğe bağlı olarak bu aşamada bulyonu ekleyebilirsiniz. Son olarak tuzunu da ekleyerek kapağını kapatın. Şehriyeler suyu çekince altını kapatabilirsiniz. Afiyet olsun
alıntıdır....

tşk ederim canım nazik daavetin için ne var menünde

çalıştığım için, misafir geleceğinde hem kendimize yemek hem misafire pasta,börek yapacak kadar vaktim olmuyor. zaten 7-7,30gibi gidiyorum. yaparsam öncesinde kendimiz için bi çorba, aparatif bişeyler yapıyorum. misafirlerle de diğer hazırladıklarımı yiyoruz. bu akşam için, kremalı incirli kek, gül böreği ve makarna salatası var.

X