Alınan hediyeyi eleştirmek

Ben bu konuşmayı bilmiyorum. O laf gayet eleştirmek amaçlı söylenmiş. Eski nişanlım ona harfli kol düğmesi aldım diye ala ala bunu mu aldın demişti 😃 o gün için bozulmuştum ama.. bizim ilişkimizi bitiren bir bardaktaki damlalardan biri de budur diye düşünüyorum.

Ben bu konuşmayı bilmiyorum. O laf gayet eleştirmek amaçlı söylenmiş. Eski nişanlım ona harfli kol düğmesi aldım diye ala ala bunu mu aldın demişti 😃 o gün için bozulmuştum ama.. bizim ilişkimizi bitiren bir bardaktaki damlalardan biri de budur diye düşünüyorum.

Zaten öyledir insan dolar dolar küçücük şeyler sebep olur sonra sana gelip bunun yüzünden mi diye utanmadan sorarlar

Arkadaşlar merhaba. Nişanlımın ailesiyle aynı şehirde yaşamıyoruz. Yaşadıkları şehirde bir işimiz vardı ailecek aniden oraya gitme durumu çıktı ve gittiğimizde nişanlımın ailesini de ziyaret edelim ayıp olmasın diye düşündük. Aniden gelişen bir durum olduğu için elimiz boş gitmek istemedik bizim kendi el emeği olarak yaptığımız ahşap duvar anahtar askılıklarımız var ondan götürdük. Ama nasıl olduysa ya arabada yada orada hafif bir yeri kırılmış biz bunu görmedik ve bilmiyordum. Bugün nişanlım durduk yere getirdiğiniz hediye kırıkmış dedi bende olabilir bunda yolda kırılmıştır dedim ve hediyenin böyle eleştirilmesinin ayıp olduğunu onlarında bugüne kadar getirdikleri hediyelerin dört dörtlük olmadığını ama benim dile getirmediğimi söyledim. Ben kötü niyetle demiyorum sadece söyledim ailem içinde sorun yok dedi bende sorun yoksa bunu sen bana gelip neden söylüyorsun dediğimde benim büyüttüğümü söyledi ve söylediği yada yaptığı normalmiş gibi hiç pişmanlık gibi bir duygu yaşadığını da sanmıyorum bana suçlu yada kafamda kurmuşum gibi muamele yaptı. En çok zoruma giden nokta bugüne kadar bana aldıkları veya yaptıkları mükemmel olmasa dahi kötü yorum yapmayıp nezaketli davrandım ve onunda böyle bir insan olduğunu düşündüm hadi ailesi ona böyle bir durumu söylese bile onun aniden gelişti gelmeleri yine düşünüp getirmişler diyip konuyu kapatması gerekirken bana bunu yapması çok zoruma gitti. Bu basit bişey olup ben mi çok ince düşünüyorum yoksa bu yapılan ayıp mı sizlerinde fikrini almak istedim
Ne uzatasınız varmış ya

Bunu inanın bende anlamıyorum. 6 yıllık evliyim. Eşimin annesi ve bir ablası var aşırı severler eşimi bu yüzden de bana her zaman iyi davranırlar, konuşacakları kelimeleri bile seçerler. Saygı çerçevesinde olduğumuz için hiç bir sorun yaşamadık. Evladını ve kardeşini çok seven insan eşiyle iyi geçinmeli ki onu kaybetmesin ben hep bu düşüncedeyim. Erkekler bizler kadar yaradılış gereği hassas değiller malesef.
Herkes birbirini sevsin saygı göstersin sınırlarını bilsin tabi ne güzel olur olması gereken de budur da, kayınvalidem yada görümcem benle iyi geçinmezse niye evlatlarını kardeşlerini kaybediyorlar? Ben kayınvalidemle görümcemle iyi geçinmezsem de kocamı mı kaybedecem?

O "getirdiginiz hediyeyi begenmediler" dememis ki, kirilmis oldugunun haberini vermis. Ustune alinma. Ben senin yerinde olsam tüh ya yazik olmus diye dusunurdum, kirilmis olmasina ben basta uzulurdum yani ve tekrardan ayni hediyeyi gotururdum. Kaza sonucta.

Arkadaşlar merhaba. Nişanlımın ailesiyle aynı şehirde yaşamıyoruz. Yaşadıkları şehirde bir işimiz vardı ailecek aniden oraya gitme durumu çıktı ve gittiğimizde nişanlımın ailesini de ziyaret edelim ayıp olmasın diye düşündük. Aniden gelişen bir durum olduğu için elimiz boş gitmek istemedik bizim kendi el emeği olarak yaptığımız ahşap duvar anahtar askılıklarımız var ondan götürdük. Ama nasıl olduysa ya arabada yada orada hafif bir yeri kırılmış biz bunu görmedik ve bilmiyordum. Bugün nişanlım durduk yere getirdiğiniz hediye kırıkmış dedi bende olabilir bunda yolda kırılmıştır dedim ve hediyenin böyle eleştirilmesinin ayıp olduğunu onlarında bugüne kadar getirdikleri hediyelerin dört dörtlük olmadığını ama benim dile getirmediğimi söyledim. Ben kötü niyetle demiyorum sadece söyledim ailem içinde sorun yok dedi bende sorun yoksa bunu sen bana gelip neden söylüyorsun dediğimde benim büyüttüğümü söyledi ve söylediği yada yaptığı normalmiş gibi hiç pişmanlık gibi bir duygu yaşadığını da sanmıyorum bana suçlu yada kafamda kurmuşum gibi muamele yaptı. En çok zoruma giden nokta bugüne kadar bana aldıkları veya yaptıkları mükemmel olmasa dahi kötü yorum yapmayıp nezaketli davrandım ve onunda böyle bir insan olduğunu düşündüm hadi ailesi ona böyle bir durumu söylese bile onun aniden gelişti gelmeleri yine düşünüp getirmişler diyip konuyu kapatması gerekirken bana bunu yapması çok zoruma gitti. Bu basit bişey olup ben mi çok ince düşünüyorum yoksa bu yapılan ayıp mı sizlerinde fikrini almak istedim
Şimdi şöyle.kalitesiz hediye kadar insanı sinirlendiren ve değersiz hissettiren başka birşey daha yok.ama hediye kalitesiz değil sadece getirirken kırılmışsa yaptığı çok ayıp.ama kalitesizlikten çabuk kırıldıysa haklı bence.hee karşı tarafın size aldığı hediyeler de yeterince kaliteli olmayıp, siz buna ses çıkartmadıysanız o zaman haksız.

Artık siz bir aile olacaksınız. Annenize bir hediye alsanız ve kırık çıksa anneniz bunu size söylese konuyu bu raddeye mi getirirsiniz. Begenmedik dememisler ki , sadece kırık oldugunun haberini vermişler. Ben bazı insanları çözemiyorum, öküz altında buzağı arıyorlar. Hayat bu kadarını kafayı takmak için uzun degil. O güzel aklınızı, ilişkinizi bunlar için yormayın.

Arkadaşlardan birisi nokta atışı tespit yapmış gerçekten kendi lafı olduğunu ben de düşünmüyorum . Ama bunlar ilişkiyi zedeleyen şeyler. Ben 3.5 senelik evliliğimi bitireli 2 ay oldu . İnanın bana bu tür şeylerle başladı benim iyi niyetimin zedelenmesi. Ailemin yaptığı her şeye bir şey bulup eleştirdiler , ailemi ve beni küçümsediler . Evlendim 1 ay sonra konuşmaya başladı babası kına mekanı sana uygun değildi diye . Üzülmüştüm . Kocaman adamsın , bu genç kız gelmiş senin ailenden olmuş , derdin neydi gönlümü kırdın ? Aşağıladın . Hiç bir şey diyemedim. Her türlü ezdiler , ezdirdi . Size tavsiyem konuşun . Yani sorun bunu neden söylediğini . Kimin ağzıyla konuşuyor, ya da kendi düşünceleri mi ? ( sanmıyorum ama ) Nişan süreci evliliğin sinyallerini verir çünkü .

Hediye kırıkmış dedi sonra garip bir şekilde hediye getirmeyi sen mi düşündün dedi bende ben düşünsem yada annem babam düşünse ne farkeder söyleme amacını açıkla dediğimde konuyu değiştirdi
Ayıp etmiş o zaman. Başta ben de önemsemedim ama söyledikleri bana da tuhaf geldi.

Herkes birbirini sevsin saygı göstersin sınırlarını bilsin tabi ne güzel olur olması gereken de budur da, kayınvalidem yada görümcem benle iyi geçinmezse niye evlatlarını kardeşlerini kaybediyorlar? Ben kayınvalidemle görümcemle iyi geçinmezsem de kocamı mı kaybedecem?
Evlendikten sonra kendi çekirdek ailesini kuruyor insan ve önceliği eşi oluyor. Şurada okuduğumuz konuları görüyorsunuz kayınvalide ile görümce ile yaşanan tüm sorunlar eş ile ilişkiye de ister istemez yansıyor. Sürekli kendi ailesinden yana sorunlar çıktığını gördüğü zaman huzuru kaçtığı için ailesinden uzaklaşır.Evladının mutluluğunu ve huzurunu isteyen biraz çenesini tutmalı. Hersey de denge önemli bizim içinde geçerli.

Getirdiğiniz hediye kırıkmış cümlesi nisanliniza ait değil annesinin ağzından konuşuyor gibi, erkekler bu tarz şeylere kadınlar kadar dikkat edip önem vermez muhtemelen annesi laf etti. Tabi bunu size söylemesi öküzlük.
Çok doğru erkeklee böyle bişeyi düşünüp dile getirmeyi akıl edecek kurnazlıkta değiller. Kadın aklının kurnazlığı bu. Nası demiştir ay bi Hediye getirdiler o da kırık dökülk insan bunu getirir mi hic vs. Oğlan da senin ağzını yoklamak istemis bilerek mi kırık dokuk sey getirdiniz diye. Ama bence sen biraz cabuk tepki veriyorsun bıraksaydın iyice didikleseydi mevzuyu.

Konudan çok bağımsız kendi deneyim ve gozlemlerime dayanarak birşey söylemek istiyorum el yapımı el emeği hediyeler her zaman risklidir. Begenilmeme ihtimali normal satın alınan hediyeden daha yüksektir . Şahsen ben de el emeği hediyeleri pek begenemiyorum nedense . Bundan sonra bir kg baklava alır goturursunuz yerlerse yerler yemezlerse yemezler .

Çok doğru erkeklee böyle bişeyi düşünüp dile getirmeyi akıl edecek kurnazlıkta değiller. Kadın aklının kurnazlığı bu. Nası demiştir ay bi Hediye getirdiler o da kırık dökülk insan bunu getirir mi hic vs. Oğlan da senin ağzını yoklamak istemis bilerek mi kırık dokuk sey getirdiniz diye. Ama bence sen biraz cabuk tepki veriyorsun bıraksaydın iyice didikleseydi mevzuyu.
Nasıl bir toylukta çocuk gibi söylemiş aklım almıyor. Çocuğu konuşturursun ya oraya gittiniz naptınız sana nasıl davrandı diye konu sahibinin nişanlısı tam o kıvamda azcık kurcalasa neler dökülecekti kimbilir😂

Nasıl bir toylukta çocuk gibi söylemiş aklım almıyor. Çocuğu konuşturursun ya oraya gittiniz naptınız sana nasıl davrandı diye konu sahibinin nişanlısı tam o kıvamda azcık kurcalasa neler dökülecekti kimbilir😂
Aynen ya azıcık politik olun kızlar :KK70:

Evlendikten sonra kendi çekirdek ailesini kuruyor insan ve önceliği eşi oluyor. Şurada okuduğumuz konuları görüyorsunuz kayınvalide ile görümce ile yaşanan tüm sorunlar eş ile ilişkiye de ister istemez yansıyor. Sürekli kendi ailesinden yana sorunlar çıktığını gördüğü zaman huzuru kaçtığı için ailesinden uzaklaşır.Evladının mutluluğunu ve huzurunu isteyen biraz çenesini tutmalı. Hersey de denge önemli bizim içinde geçerli.
Kimin aciliyeti varsa öncelik odur
Ben kayınvalidesiyle görümcesiyle yaşadığı sorunları eşine yansıtanları anlamıyorum, benim sorunum kayınvalideyle görümceyleyse çözebiliyorsam kendim çözerim çözemiyorsam sınırımı çekerim görüşmem, kocama ne? O niye anası bacısı benle anlaşamıyor diye onlardan uzaklaşsın? Yarın birgün biz boşansak bitti gitti adlarımızı unuturuz, anasının bacısnın yüzüne nasıl bakacak peki? Anasının hakkını nasıl ödeyecek peki? Ya karımla geçinin yada ben yokum hangi ahlaka vicdana vefaya sığıyor? Geçinemeyenler birbirinden uzaklaşsın. Eş anasıyla bacısıyla birlik olup karısını üzüyorsa problem zaten kayınvalide görümce değil direk koca, çözümü de belli
Kayınvalide baldız damattan hazetöediğinde anlaşamadığında kız anasından kardeşinden uzaklaşıyor mu? Ailesinden kopuyormu? Önceliğim kocam diyor mu?
Dediğiniz gibi olsaydı burada kayınvalideyle görümceyle eltiyle şu derdim var bu derdim var çok mutsuzum kocamı anasından kıskanıyorum kocamı ailesinden nasıl koparayım kocamın göbek bağı kesilmemiş kocam anacı konuları açılmazdı, kocalar analarından uzaklaşmış kadınlarda zafer kazanmış olurdu

X