Alınan kararlardan pişman olma huyu

Merkur Retrosu

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2018
5.875
23.371
27
Derdini seveyim diyeceksiniz belki, ama bu dert bazen hayatımı bana zehir ediyor gerçekten.

Bir karar aldıysam aklım hep öteki seçeneklerde kalıyor, pişmanlık yaşıyorum. Özellikle bir şey satın aldığımda oluyor bu. Aklım hep diğer renklerde diğer modellerde beden seçeneklerinde falan kalıyor günlerce pişmanlık yaşayıp başımı ağrıtıyorum düşünmekten.

Mesela yemek takımı aldık yakın zamanda. O an hiç aklıma gelmedi sabit masa aldık. Aradan 1-2 gün geçti, “neden açılır masa almadık ya misafir gelirse bir şey olursa neden yanlış karar aldım” diyip kendimi suçlamaya başladım. Günlerdir buna taktım. Kafası rahat bir insan değilim asla. Başka başka konuları da çokça takıyorum bu sadece bir örnek.

İş hayatında da aldığım kararları takarım baya. Nasıl yenicem bu huyumu bilmiyorum.

Eşim böyleydi benim. Sevgiliyken alışverişe çıkardık ben elime 3-4 parça alıp benim tamam derdim denemezdim bile. Sıra ona gelirdi aman yarabbi bu kabinde ben tüm askılardan bi kucak eşya almışım denetiyorum ve asla karar veremiyordu. Bir iki laf soktum yalan değil 😅 Senin kadın halin hiç çekilmezmiş yaa bu aldığınla ölecek değilsin falan derdim. Şimdi mağazaya bile gitmez internet alışverişi yapar tıkır tıkır, bununla mı ölücem diyerek😅

Bende böyleyim beğenerek severek aldığım şeyden bile bir süre sonra acaba diğeri daha mı iyiydi diye aklım kalıyor. Maddi durumum yeterse bazen o ikisinide alıyorum mesela bir kıyafetse bu. Zor iş maalesef kolay vazgeçilen bir huy değil.

Derdini seveyim diyeceksiniz belki, ama bu dert bazen hayatımı bana zehir ediyor gerçekten.

Bir karar aldıysam aklım hep öteki seçeneklerde kalıyor, pişmanlık yaşıyorum. Özellikle bir şey satın aldığımda oluyor bu. Aklım hep diğer renklerde diğer modellerde beden seçeneklerinde falan kalıyor günlerce pişmanlık yaşayıp başımı ağrıtıyorum düşünmekten.

Mesela yemek takımı aldık yakın zamanda. O an hiç aklıma gelmedi sabit masa aldık. Aradan 1-2 gün geçti, “neden açılır masa almadık ya misafir gelirse bir şey olursa neden yanlış karar aldım” diyip kendimi suçlamaya başladım. Günlerdir buna taktım. Kafası rahat bir insan değilim asla. Başka başka konuları da çokça takıyorum bu sadece bir örnek.

İş hayatında da aldığım kararları takarım baya. Nasıl yenicem bu huyumu bilmiyorum.
Misafir gelmiyor artık boşver. :) kafana takıldığı an ohhh amannn iyi yaptım. Başka zaman da öyle yaparım de.

Aaaa benimki ikizler tespit doğru galiba😅
Sanki beni yazmışsınız ikizler etkili olabilir misiniz acaba ben öyleyim hep diğer secmediğimde gözüm kalır çözemedim bu huyumu🙄
Benimde eşim ikizler ordan biliyorum. Yani herşeyde dengesizdir 😅 mağazadan bişey alır eve gelir diğer rengini beğendim aslında der, hop bir gün sonra değişime gideriz. Bi yere gitmek ister hazırlanırız, hoop çıkıp ne yapıcaz evde oturalım aşkım der..
Bazen karşısında dona kalıyorum, kararsızlığına tepki veremiyorum. Beni nasıl beğendi, benimle evlenmeye nasıl karar kıldı acaba bilemiiiyiiiriiimm 😅😅

ben de böyleyim. dk başı karar değiştiriyorum. bir an okay olduğum fikre, bir saat sonra sinirleniyorum. kararsızım. bir sey alıyorum mesela, heyecanlanıyorum. eve geliyorum bi bakıyorum diyorum ben bunu neden aldım, ne alaka? Allahtan anlayışlı bir eşim var da huyumu biliyor 😂 o yüzden artık bir sey istediğimde 1-2 gün düsünüyorum alsam mı diye. eğer 2 gün sonunda hala aynı hevesle istiyorsam alıyorum 😂 genelde bir fikir atıyorum öne ‘şunu yapalım’ esim tamam hadi yapalım diyor sonra o gün gelince ‘istemiyorum ben’ diyorum 😂 arkadaslarımla buluşma ayarlıyorum sonra buluşma anı geldiğinde gitmek istemiyorum falan 😂 sebebini bilemiyorum bunun ama hep böyleydim. esim artık çözdüğü için bazı konularda geciştiriyor beni, ciddiye almıyor her söylediğimi 😂 sonradan isteğimin gececeğini biliyor cünkü 😂 bir de ben artık özellikle alışveriş konusunda insanların fikrini çok sormaya başladım. böylece onlar benim o an düsünemediğim seyleri düsünüp söyleyebiliyor. böylece daha mantıklı harcamalar yapıyorum

Benimde eşim ikizler ordan biliyorum. Yani herşeyde dengesizdir 😅 mağazadan bişey alır eve gelir diğer rengini beğendim aslında der, hop bir gün sonra değişime gideriz. Bi yere gitmek ister hazırlanırız, hoop çıkıp ne yapıcaz evde oturalım aşkım der..
Bazen karşısında dona kalıyorum, kararsızlığına tepki veremiyorum. Beni nasıl beğendi, benimle evlenmeye nasıl karar kıldı acaba bilemiiiyiiiriiimm 😅😅
Benim doğum haritam balık,ikizler kaynıyor bugün ak dediğime yarın kara diyebilirim hiç belli olmaz 😬 evlilik işine bende şaşırıyorum evlenirken çok emindim simdi düşünüyorum nasıl oldu diye hayatımda verdiğim hiçbir kararda emin olmamisimdir hep keşkelerim vardır çözemedim o yuzden bende😅

Benim doğum haritam balık,ikizler kaynıyor bugün ak dediğime yarın kara diyebilirim hiç belli olmaz 😬 evlilik işine bende şaşırıyorum evlenirken çok emindim simdi düşünüyorum nasıl oldu diye hayatımda verdiğim hiçbir kararda emin olmamisimdir hep keşkelerim vardır çözemedim o yuzden bende😅
Vallahi kafalarınız harika 😅 hakaret olarak algılamayın, ama gerçekten harika 😅 yani öyle dertlerim olmasını isterdim bende.. bu tişörtü neden aldım, bunu neden seçtim, diğeri daha mı güzeldi gibi 😅 nasip olur inş

Masa olayında haklısın ikileme girmekle ama diğerlerine bu kadar takılma huyun seni gerçekten yorar. Seçenekleri elerken sevdiğin renk olanı al mesela kıyafetlerde seni mutlu etmez mi bu bilemedim ki

Vallahi kafalarınız harika 😅 hakaret olarak algılamayın, ama gerçekten harika 😅 yani öyle dertlerim olmasını isterdim bende.. bu tişörtü neden aldım, bunu neden seçtim, diğeri daha mı güzeldi gibi 😅 nasip olur inş
Haha aman öyle demeyin fikir değiştirmek değil ama kararsız olmak zor. Hayatım o mu bu mu diye düşünmekle gecti kararli insanlar nasil karar veriyorlar hayret 😬

Haha aman öyle demeyin fikir değiştirmek değil ama kararsız olmak zor. Hayatım o mu bu mu diye düşünmekle gecti kararli insanlar nasil karar veriyorlar hayret 😬
Mesela ben çeyizimi bile nikahımdan 2 hafta önce aldım. 2 hafta öncesine kadar bi tanecik toka almadım. Ve herşeyimi 2 günde hallettim. Aldığım
1 şeyde, bir şeyde, BİRŞEYDE hajahaja bileee ay keşke almasaydım demedim.

Bende aynısıyım hiç sevmiyorum bu huyumu hiç kolay bişey beğenmem hatta bir keresinde dışarda kıyafet bulamadım kendime internette buldum aldım onu da severek giymedim o derece neyin kafası anlayamadım çok seçiciyim ben çok kolay bişey beğenmem o yüzden genelde bişey almam 😂 maliyetli işime de arada yarar kocam da bu huyumu çok sever

Mesela ben çeyizimi bile nikahımdan 2 hafta önce aldım. 2 hafta öncesine kadar bi tanecik toka almadım. Ve herşeyimi 2 günde hallettim. Aldığım
1 şeyde, bir şeyde, BİRŞEYDE hajahaja bileee ay keşke almasaydım demedim.
Benim eşimde sizin gibi bir karar alır 10 sene sonra bile fikri değişmez benim ertesi gün fikrim değişince şok oluyordu alıştı şimdi😆
Benimde aldığım kararlarda hiç pişman olmadığım,gözümün kalmadığı olmadı aasddf😅

aynı huy bende de var ama çözümü ne bilmiyorum😂 kararsızlık da var, alacağım şeye karar verene kadar başım ağrıyor. pahalı bir şey alırken sırtımın ortasından ter akıyor bir de 😂
geçen gün söz abiyemi aldım, çok da beğenerek aldım ama hala abiye bakıyorum niye bilmiyorum 🥲

X