Allah rızası için yardım idrar yolu enfeksiyonu

Mihrisaah

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2010
1.795
2.362
Arkadaslar telefondan yazıyorum yanlışlarım olursa afolla asıl sorun gelirsek kardeşim 17 yasinda geçen ay sanci nedeniyle doktora götürduk böbrek taşı çıktı guvendigimiz bir doktor götürdük üstelik. Neyse doktorumuz kanaldan girip taş kırma işlemi yapacağını ama çıkmazsa stent takılacak dedi ameliyati 1 saate yakın sürdü çok başarılı geçtiğini ama taşı cikaramadigini bu yüzden stent taktigini dile getirdi. Herşey bundan sonra başladi 3 hafta sonra stent çıkardi bizi eve gönderdi birgün sürmedi titreme mide bulantısı şikayetiyle defalarca yanına gitti bu süreçte 7 kilo verdi 1 hafta içerisinde üstelik. Artık doktora güvenimiz kalmadığı için başka doktora götürduk böbrekte sismesinin olduğunu ve enfeksiyon olduğu için intaniyeye sevk etti 1 hafta sonra iyileşti taburcu oldu bu arada bir antibiyotige direnc gelişi . 22 gün sonra mide bulantısı tekrar başladı idrarda enfeksiyon var ve bobreklerinde hala şişme mevcut eski doktorunuza bunun sebebini sormak için gittiğimizde geçmezse tekrar kanalına bakalım kendisinde bir sorun olmadığını neden böyle olduğunu kendi de alamadığını soyledi kafayı yiyeceğiz bu durumda olan var mı acaba ?

çok spesifik bi konu yani daha önce yaşayan birini bulabileceğinizi sanmam ama bi doktora daha gidin bence. üniversite hastanelerini vs deneyin. ilk doktorun bi hatası olabilir mi ki acaba?

geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun, şişme olayını bilmiyorum da taşları artık kesme biçme olmadan dalgayla kırıyorlarmış, eşiminkini öyle kırmışlardı geçen sene

Doktorunuz özel hastanede mi? Üniversite ya da eğitim araştırma hastanalerini öneririm. Birkaç doktorun birlikte değerlendirmesi gereken ciddi bir durum olabilir. Bence durduğunuz hata.

Özel hastaneye götürduk ama sonrasında güvenmeyince devlette goturdum ben en iyisi yarın üniversite hastanesine gotureyim bu kadar normalde beklemezdik iyileşmisti tekrar başladı.

Geçmiş olsun .

Yarın ilk işiniz üniversite ya da araştırma hastanesinden , mümkünse bu hast. Proflardan randevu almak olsun .

Taş kanalda olduğu için mi çıkaramadı dr .

Eğer öyle ise ercp denilen bir yöntemle kanaldaki taşı çıkarmışlardı benden .

geçmiş olsun. hangi ilde olduğunuzu bilmiyorum ama mümkünse İstanbul yada Ankara daki tanınmış proflardan randevu alın. randevu almadan önce de netteki değerlendirmeleri okuyun.

ablattığınız olayı bende yaşadım . Ama taşı kırdırmak yerine her zaman ameliyatla alınmasını savunurum . O kırılan taşın dökülmesi ayrı bi süreç ve cinnet geçirten Ağrı'lar. Enfeksiyon olması o kadar işlemden sonra normal . Stent çekilmiş idrar yollarındaki ödeme bağlı olarak böbrek yeteri kadar sıvıyı rahatça boşaltmıyor bu da şişmeye sebep oluyor . Böbrek şişliğim ameliyattan 3ay sonra geçti . Her gün bol limonlu ılık su tüketsin kardeşiniz . Gerçekten o limon benim kurtarıcım oldu .

Geçmiş olsun .

Yarın ilk işiniz üniversite ya da araştırma hastanesinden , mümkünse bu hast. Proflardan randevu almak olsun .

Taş kanalda olduğu için mi çıkaramadı dr .

Eğer öyle ise ercp denilen bir yöntemle kanaldaki taşı çıkarmışlardı benden .
Teşekkür ederim üniversite hastanesine ben çoktan götürmüştüm ama orada çalışan arkadaşım sadece 1 doktoru tavsiye etti onada özel muayene ol dedi doktor yıllık izinde olduğu için özel daha önce de sürekli kontrollerini yapan doktora götürduk 2 ayda o kadar yıprandik ki sormayın.bu arada çok teşekkür ederim.

ablattığınız olayı bende yaşadım . Ama taşı kırdırmak yerine her zaman ameliyatla alınmasını savunurum . O kırılan taşın dökülmesi ayrı bi süreç ve cinnet geçirten Ağrı'lar. Enfeksiyon olması o kadar işlemden sonra normal . Stent çekilmiş idrar yollarındaki ödeme bağlı olarak böbrek yeteri kadar sıvıyı rahatça boşaltmıyor bu da şişmeye sebep oluyor . Böbrek şişliğim ameliyattan 3ay sonra geçti . Her gün bol limonlu ılık su tüketsin kardeşiniz . Gerçekten o limon benim kurtarıcım oldu .
Allah razı olsun öncelikle bu böbrek tasindan çok çektik biz ama ilk defa bu kadar uzun sürdü iyilesmesi sürekli enfeksiyon ama kültür alinmasinda üreme falan çıkmıyor yarın doçent bir doktor var birde ına goturecem malatya da üroloji profosörü bulamıyoruz olmadı artık başka ile goturecem.

Arkadaslar telefondan yazıyorum yanlışlarım olursa afolla asıl sorun gelirsek kardeşim 17 yasinda geçen ay sanci nedeniyle doktora götürduk böbrek taşı çıktı guvendigimiz bir doktor götürdük üstelik. Neyse doktorumuz kanaldan girip taş kırma işlemi yapacağını ama çıkmazsa stent takılacak dedi ameliyati 1 saate yakın sürdü çok başarılı geçtiğini ama taşı cikaramadigini bu yüzden stent taktigini dile getirdi. Herşey bundan sonra başladi 3 hafta sonra stent çıkardi bizi eve gönderdi birgün sürmedi titreme mide bulantısı şikayetiyle defalarca yanına gitti bu süreçte 7 kilo verdi 1 hafta içerisinde üstelik. Artık doktora güvenimiz kalmadığı için başka doktora götürduk böbrekte sismesinin olduğunu ve enfeksiyon olduğu için intaniyeye sevk etti 1 hafta sonra iyileşti taburcu oldu bu arada bir antibiyotige direnc gelişi . 22 gün sonra mide bulantısı tekrar başladı idrarda enfeksiyon var ve bobreklerinde hala şişme mevcut eski doktorunuza bunun sebebini sormak için gittiğimizde geçmezse tekrar kanalına bakalım kendisinde bir sorun olmadığını neden böyle olduğunu kendi de alamadığını soyledi kafayı yiyeceğiz bu durumda olan var mı acaba ?

Bende agri ile gittim 8 mm tek bir tas varmis. Idrar torbasi girisine inip inerken bobrek mesane arasi kanali buyutmus, sonra orayi tikadigi icin tek bobregim buyumus ve bobrek kanallari doluydu.

Kanaldan girip taşı kirdi cikardi ve 3 hafta stentle gezdim. Sonra stent çıktı ve benim hic bir seyim kalmadi. Yavaş yavas bobregim kuculdu. Saglikli fakat eski boyutuna gelmez artik dediler.

Simdi sizde durmayin ve baska doktora gidin. Ya kalan taslar dusmeye calisiyor ya da baska bir yerinde alakasiz bir sorun var.

Bende agri ile gittim 8 mm tek bir tas varmis. Idrar torbasi girisine inip inerken bobrek mesane arasi kanali buyutmus, sonra orayi tikadigi icin tek bobregim buyumus ve bobrek kanallari doluydu.

Kanaldan girip taşı kirdi cikardi ve 3 hafta stentle gezdim. Sonra stent çıktı ve benim hic bir seyim kalmadi. Yavaş yavas bobregim kuculdu. Saglikli fakat eski boyutuna gelmez artik dediler.

Simdi sizde durmayin ve baska doktora gidin. Ya kalan taslar dusmeye calisiyor ya da baska bir yerinde alakasiz bir sorun var.
Zaten 8 yaşında bir daha oldu ayni doktor ve sizin anlattığınız gibi sorunsuz 2 gün normale döndü bunda çok çekti ve cok korktu biz başka doktora götürduk devlette tavsiye edilerek bir doktora oda tomografi çekti bobrekle alakali birsry yok düzelir dedi düzelmedi yarın doçentte goturecem çok teşekkür ederim yorumunuz için.

X