Antibiyotik ile geçmeyen sistit (idrar yolu enfeksiyonu) acil yardım!!!!

Tuvalet alaturka ama illa sıçrıyordur bardak mantıklı geldi peki bi fayda gördünüz mü azaldı mı sıklığı?
cok şükür diyeyim uzun zamandır olmuyor. bende resmen kan isedigimi bilirim. idrar tahlili vermiştim idrar kabı sanki kan vermiş gibi kipkirmiziydi. laborant sok olmuştu 😪ay ne acı ne nefret bir olay. idrar var zorla yapiosun acı agri can revan. allahim dermansız dert vermesin. kağıt bardağı mutlaka kullanın. yolculuklarda vs asla sıkıntı yaşanmıyor bu suretle

cok şükür diyeyim uzun zamandır olmuyor. bende resmen kan isedigimi bilirim. idrar tahlili vermiştim idrar kabı sanki kan vermiş gibi kipkirmiziydi. laborant sok olmuştu 😪ay ne acı ne nefret bir olay. idrar var zorla yapiosun acı agri can revan. allahim dermansız dert vermesin. kağıt bardağı mutlaka kullanın. yolculuklarda vs asla sıkıntı yaşanmıyor bu suretle
Çok teşekkür ederim tavsiye için :) benim kan gelmiyor hafif bi sızı hissediyorum mesanemde ve idrar yaparken hafif yanma yapıyor bu kadar bu belirtiler çıkar çıkmaz gidiyorum test veriyorum ve bakteri 20’lerde çıkıyor 20’ye gelene kadar bir belirti hissetmiyorum. Hissettiğim ilk belirti bazen kasıkta batma bazen sadece çok hafif sızı ve idrar yaparken hafif yanma. Tek sorunum ya antibiyotik ile geçmiyor antibiyotik bitince hemen tekrar oluyor veya antibiyotik iyileştiriyor ama kısa süre sonra tekrar enfekte oluyor

Niola yağı diye bir yağ var onu iç çamaşırınıza 3-4 damla damlatın Allah'ın izniyle geçer
Ben belirti vermeyen cinsinden de idrar yolu enfeksiyonu oldum. Allah onu kimseye yaşatmasın karın zarını, tüpümü maf etti, rahim ve bağırsakta yakışıklıklar vs vs.
Belirti verip anlaman cok iyi.

Belirti veren cinsini de geciremedim. Hatta ilkinde kan olarak yaptım idrarımı bordo gibiydi rengi geçti, bi süre sonra tekrar oldum balayi felan derken tekrarladı ve geçmedi.
Doktor ilaçlar vs.
Bir hap verdi oda bazik asitimi düzensizleştirdi idrar çıkış yerinde ilaçı içtikten sonra aman allahım acı desem degil ağrı desem değil cok kötüydü.

Cipro + purinol + c vitamini + bol su yanlız purinolü iki büyük boyunu içtim bitirdim.
İyice temizlenmesi için.

Wclerden geçiyor maalesef hijyen spreyi kullan gene de v wc ye oturma…
Az önce duş alıp nioli yağı kullandım ne zamana etki gösterir nioli?

İşte cipro beni iyileştirmedi doktora dedim cipro iyileştirmedi tekrar onu yazdı doğal olarak tekrar iyileşmedi şimdi boğaz enfeksiyonum var onun için antibiyotik kullanıyorum doktor idrar yoluna da iyi gelir dedi. Cipro o kadar işe yaramadı ki idrar yolu için onu kullanırken bakteriyel boğaz enfeksiyonu oldum antibiyotik kullanırken nasıl başka bi bakteriyel enfeksiyon olabilirim düşünün o kadar etkisi yokmuş. Şu an cafeks içiyorum boğaz ve idrar yolu için çünkü boğaz enfeksiyonu patlak verince idrar yolu da hemen fırsattan istifade diyip geri döndü. :KK43:

Reçetesiz hap. Eczaneden direkt alabiliyorsunuz ama aynı anda mutlaka maydanoz suyu da için.
Yurtdışında birkaç kişinin ölümüne sebep olduğu için bu ilaç yasaklandı
İkinci sınıf bir antibiyotik kabul ediliyor artık eskisi gibi değil reçetesiz eczaneden alınamıyor
Doktor kişiye uygun görmeden kullanmak da çok tehlikeli, ağır ve riskleri olan bir ilaç
Keşke tavsiye etmeseniz, bu ilaç yüzünden komaya giren insanlar var ölen insanlar var, size iyi gelmesi zarar vermemesi ne hoş ama ya biri sizin tavsiyenizle kullanır ve hayatını kaybederse?

Az önce duş alıp nioli yağı kullandım ne zamana etki gösterir nioli?

İşte cipro beni iyileştirmedi doktora dedim cipro iyileştirmedi tekrar onu yazdı doğal olarak tekrar iyileşmedi şimdi boğaz enfeksiyonum var onun için antibiyotik kullanıyorum doktor idrar yoluna da iyi gelir dedi. Cipro o kadar işe yaramadı ki idrar yolu için onu kullanırken bakteriyel boğaz enfeksiyonu oldum antibiyotik kullanırken nasıl başka bi bakteriyel enfeksiyon olabilirim düşünün o kadar etkisi yokmuş. Şu an cafeks içiyorum boğaz ve idrar yolu için çünkü boğaz enfeksiyonu patlak verince idrar yolu da hemen fırsattan istifade diyip geri döndü. :KK43:
Bilemiyorum.
Siz doktorda değiştirebilirsiniz.
Çünkü idrar yolu enfeksiyonunun ilerlemesi, devam etmesi iyi değildir.

Hemen işe yaramadı 1 hafta kullanmam gerekiyordu aslında.
Sonradan işe yaradığını söyleyebilirim ama doktorun umursamaz davranmış olabileceğini düşünmek biraz canımı sıktı.
Bu doktorla değil düzenle ilgili sistemle ilgili
Avrupa da yasaklanan ilaç Amerika da kullanılır, bunlar olan şeyler
Doktorlar tek tek hangi ülke hangi ilacı yasaklamış diye bilemez bunlar normal
Sıkıntı şaibeli bir ilacı gebe kadına verme durumu, bu benim şahsi fikrim doktor değilim
Siz gönlünüzü ferah tutun içtiğiniz su miktarını arttırın keyfinize bakın

İdrar yolu enfeksiyonu oldum doktor cipro verdi ilaç bittikten 1 hafta sonra geri geldi doktora dedim ki cipro işe yaramadı buna rağmen yine aynısını verdi ve doğal olarak tekrar işe yaramadı. Antibiyotik bittikten 2 gün sonra geri geldi üstelik boğaz enfeksiyonu ve burun tıkanıklığı ile. Randevu aldım idrar kültürü vermek için yarına ama hem alt hem üst enfekte olunca ağrıdan dayanamadım ve acile gittim acilde boğaz enfeksiyonum için cefaks verdi idrar yolu enfeksiyonuna da iyi gelir dedi. Yarın enfeksiyon bölümüne randevum var ama boğaz enfeksiyonuna dayanamadığım için ve sesimi bile kaybettiğim için antibiyotik almak zorunda kaldım kültür için 3 gün antibiyotik kullanmayın deniliyordu ama böyle olmuş oldu. Bu idrar yolu enfeksiyonu antibiyotiğe dirençli olabilir mi? Bir de iş yerinde çok pis hijyen olmayan umumi tuvalet var temizlenmiyor da mecbur kullanıyorum oradan tekrar tekrar enfekte oluyor olabilir mi ? Yarın randevum var ama yine de önceden sormak istedim belki yaşayan vardır ya da bilgisi olan vardır diye kendi deneyimlerinizi de paylaşabilirsiniz teşekkürler :KK43:
Güncelleme: kültür temiz çıktı usg de böbrek mesane her şey normal. Bakteri ciproya dirençliymiş başka antibiyotik verdi ve geçti. Yeni evlilerde olur normal belli bi süre sonra tekrar sıklığı da azalır dedi.

X