allahin belasiii

başlatmasın tribinden...
ukalaya bak hele ona ne senin evine gelip gidenden...

Kizlar kardesimin bas belasi bi kiz arkadsi var kiz 17 kardesim 19 yasinda ramazan bayraminda ailem bana gelecek ben antalyada onlar izmirde ustelik daha birbucuk aylik evleyim kayinvaldemlerde gelcek cumbur cemaat guzel bi bayram gecircektik bi haftadir sevincimden uyuyamadim ama bugun kardesim aradi abla sevgilim gorumcenin gelmesini istemiyo diye gorumcemde 17 yasinda kardesime karsi bi ilgisi vardi daha oncede cikmislardi diyim ki 3 4 sene once cocuklardi yani simdi neyse kiz bunlarin ayni ortamda bulunmasini istemiyo ama akraba olduk mecbur bir araya geliyolar kimseyi abisini evimden kovamam kardesimede anlattim ve sonuc kardesim beni reddetti demedigibi birakmadi hungur hungur agladim sevgilisiylede kavga ettin kiz bana beni sorgulamak senin haddin degil dedi ama o benim evime gelcek misafire karsiyo kufur etmemk icin kendimi zor tutuyorum nisandada sorun yapti ceyizim giderkende yok efendim gorumcem niye geliyomus abisini dugunune gelmeseydi ozamn okadar sinirliyimki izmire gidip kavga edesim geliyo

Kardeşinizin sevgilisi nereden biliyor görümcenle çıktığını?
Hem neden izin verdiniz 3-4 sene önce dediğiniz 14-15 yaşlar oluyor nasıl yanlış olduğunu anlatmadınız?
Kız biraz densizmiş ama çok ta haksız değil bütün hata kardeşiniz de arada ki dengeyi kuramamış.
19 yaşın da küçük de değil yani şimdi den böyleyse evlendiğin de vay halinize:26:

Senin kardeş naptı merak ettim :KK1:

sonuc olarak kardeşim beni sildigini söyledi ve bayram günü evime gelmiycekmiş sabaha kadar birazdaha sakinleştim eger o bi kız yüzünden bana bunu yasatıyosa yalvarmadan bende bakmıycam yüzüne takmıycamda artık

Kardeşinizin sevgilisi nereden biliyor görümcenle çıktığını?
Hem neden izin verdiniz 3-4 sene önce dediğiniz 14-15 yaşlar oluyor nasıl yanlış olduğunu anlatmadınız?
Kız biraz densizmiş ama çok ta haksız değil bütün hata kardeşiniz de arada ki dengeyi kuramamış.
19 yaşın da küçük de değil yani şimdi den böyleyse evlendiğin de vay halinize:26:

ahh ahh arkadasım benim haberim yoktu bile sonradan söylediler zaten öyle uzun süreli bi cıkma felanda değildi

şimdi kardeşinizin ve o kızın buna alışması gerek. çünkü sizler artık akraba olmuşsunuz.
o kızla kardeşin çok yerde karşılaşacak.
önünüzde uzun bir ömür var. bunu nereye kadar durdurabilir ki insan.
o yüzden geçici karşılaşmama istekleri ve gereksiz kaç göçler bu durumun olmasını engellemeyecek. sadece o an durduracak ama....sadece o an. bunun kaçışı yok.
bu sebeple o kızın buna alışması gerek. ve bu durumu kabullenmesi.

Son düzenleme:
Bak sen haspama.. O ne özgüven o diyesim geldi. :KK37: Deseydin ya benim evime gelecek olan kişiye karışmak senin haddin değil hem kız eşimin kardeşi sen kim oluyorsun diye :KK47:

Kizlar kardesimin bas belasi bi kiz arkadsi var kiz 17 kardesim 19 yasinda ramazan bayraminda ailem bana gelecek ben antalyada onlar izmirde ustelik daha birbucuk aylik evleyim kayinvaldemlerde gelcek cumbur cemaat guzel bi bayram gecircektik bi haftadir sevincimden uyuyamadim ama bugun kardesim aradi abla sevgilim gorumcenin gelmesini istemiyo diye gorumcemde 17 yasinda kardesime karsi bi ilgisi vardi daha oncede cikmislardi diyim ki 3 4 sene once cocuklardi yani simdi neyse kiz bunlarin ayni ortamda bulunmasini istemiyo ama akraba olduk mecbur bir araya geliyolar kimseyi abisini evimden kovamam kardesimede anlattim ve sonuc kardesim beni reddetti demedigibi birakmadi hungur hungur agladim sevgilisiylede kavga ettin kiz bana beni sorgulamak senin haddin degil dedi ama o benim evime gelcek misafire karsiyo kufur etmemk icin kendimi zor tutuyorum nisandada sorun yapti ceyizim giderkende yok efendim gorumcem niye geliyomus abisini dugunune gelmeseydi ozamn okadar sinirliyimki izmire gidip kavga edesim geliyo

Hısım akraba arasındaki ilişkiler bu yüzden çok zararlı. Kardeşinizin ve sevgilisinin yaşları bu kadar küçük olmasaydı, evlenme çağında nişanlı insanlar olsalardı ve kız bu tepkiyi verseydi ne yapacaktınız? Ya da şöyle söyleyeyim, sizin eşinizin sizden önce eniştesinin kız kardeşiyle ilişkisi olsaydı görüşmeye devam etmelerine izin verir miydiniz? Elbette ben kız haklı demiyorum, konuşmalarında terbiyesizlik yapmış. Ama olaylara biraz onun tarafından da yaklaşın bence.

Son düzenleme:
Cidden Allahin belasiymis.. sacindan tutup dovesim geldi haspam ya.. Size de Allah sabir versin canim

Vay anasını be. Şu kız gibi hiç olamadım ya la.:cugara smilesi::KK14:

Bende fettan , anasının gözü olmak istiyorum. Bana neeeeee:KK36::KK37:

Şu bacaksıza bak ablayla kardesi birbirine düşürmüş. Ama bu haddi veren kardeşiniz.

bir bucuk aydır hepsi gözümde tütüyo cocukluk resimlerimizi duvara asmısım şimdi kardeşimden gördüğüm muameleye bakın cok zoruma gidiyo cokk:KK14:

Pessss :KK53: 17 yaşındaki erkek kardeşinin sevgilisinin yaptığı işlere bak sen maşallah :KK19: he de geç ciddiye alınabilecek yaş değil bana kalırsa düşüncesizlik yapıyor o 17 yaşındaki arkadaş :KK20:

Terbiyesiz.

Kardeşim var benim de, biraz daha büyüyünce bana böyle diyecek dediği lafı burnundan getiririm onun. :KK20:

Kardeşinize de o sevgilisine de sert konuşacaksınız ki böyle bir şeyi demeye bile cesaret edemeyecekler.:KK47:

Kardeşinize deyin gelmezsen gelme, o kızdan ayrılırsan bir gün bana dediklerin için sakın özür de dileme diye.:KK19:

Kardeşinizde bir vicdan azabı oluşur o zaman, o da sevgilisini paylar bir güzel.

Ortada resmi bir şey yokken bir kız arkadaşın bu kadar aile içine sokulması nasıl bir şeydir
İkisi de çocuk ve herkes onların dingilinde oynamış, hata sizin ve ailenizin
19 yaş, 17 yaş nedir ya daha okul çocuğu ikiside
Anne ve babanızın bazı konularda tedbir alması lazım
Kız belli ki aile terbiyesi almamış, konuşturan da hata
Cahillik, gençlik ayrı bir şeyde kardeşinizin de terbiyesizlikte kızdan aşağı kalır yanı yok
Ablasını silermiş, pehhh
Hep diyorum bunlara bu selahiyeti verende kabahat

Ortada resmi bir şey yokken bir kız arkadaşın bu kadar aile içine sokulması nasıl bir şeydir
İkisi de çocuk ve herkes onların dingilinde oynamış, hata sizin ve ailenizin
19 yaş, 17 yaş nedir ya daha okul çocuğu ikiside
Anne ve babanızın bazı konularda tedbir alması lazım
Kız belli ki aile terbiyesi almamış, konuşturan da hata
Cahillik, gençlik ayrı bir şeyde kardeşinizin de terbiyesizlikte kızdan aşağı kalır yanı yok
Ablasını silermiş, pehhh
Hep diyorum bunlara bu selahiyeti verende kabahat[/QUO

biz üstüne düştük en büyük destekcileri ben oldum ama herkes cıkarına geldıgı gibi davranıyor dün aldıgım sokla sert duramadım ama bugun daha iyiym sizlerinde destegiyle bende tavrımı koydum isteyen gelir kapım acık bi kıç solucanı yüzündende 6 yıldır beni sevip sayan gelini değil kızı gibi gören insanları kıramam
:KK47:

benim evim kuzum
kimin geleceğini sanamı sorucam
dış kapının mandalı olan sensin
dur bi bakalım
gelinlikle eşikten mi atladın
:KK53:
oooo
kardeşimin her takıldığı kıza söz hakkı verseydik
işimiz vardı
:KK45::KK45::KK45:

kardeşinede
gelmezsen gelme oğlum
diyerek çek restini
:KK34::KK34::KK34:

kız kıskanç olduğu kadar da beyin eksikliği yaşıyor sanırım...

ya hu sevgilisine sen gitme dese kıskanç diyeceğim..
ama sevgilisi gitsin görümceniz gelmesin mantığı da neyin nesi :44:

görümcenize karışmak yerine sevgilisine sen gitme deseymiş yaa..
hoş onu da dememeli tabi de...

böylesi hem kıskanç hem salak yapmış kızı .

sizin evin misafirine karışmak ne haddine... :KK19:

Ya bu kızlardaki ne cesaret valla ben olsam gıkım çıkmaz
millet erkek arkadaşını geçtim erkek arkadaşının ailesine neler yaptırıyor ya da yaptırmaya çalışıyor :KK53::KK53:

simdiki neslin gencleri cok fena aman Allahim.. :KK53:
sok geciriyorum boyle okurken.. Bizim zamanimizda asla boyle degildi.
bizlerde ar ve utanma vardi.. hey gidi yillar heyyy...

benim evim kuzum
kimin geleceğini sanamı sorucam
dış kapının mandalı olan sensin
dur bi bakalım
gelinlikle eşikten mi atladın
:KK53:
oooo
kardeşimin her takıldığı kıza söz hakkı verseydik
işimiz vardı
:KK45::KK45::KK45:

kardeşinede
gelmezsen gelme oğlum
diyerek çek restini
:KK34::KK34::KK34:

Boyle Erkek kardeslere rest cekmek gerekiyor zaten. Bir sevgilisi yuzunden ablasini kirmak.. Hanimi yuzunden ablasinin kalbini kirmak..
Yaziklar olsun ne diyeyim.. Bende gelinim benimde gorumcelerim var birgun kocama demedim "ablalarin soyledir boyledir,onlarin kavgali olmasini hic istemedim. (bana hic deger vermedikleri halde)Tam tersi konussunlar gorussunler diye ne araciliklar yaptim, ama kiymetim var mi yok.. o ayri.. Allah bilsin.. hos gorumcelerde buz nevale oldugu icin erkek kardeslerine uzaklar,ilgisizler benim yapacagim birsey yok..

Ama boyle bir kiz icin, hanimi icin oz ailesinin kalbini paramparca eden erkekler cok, zavallilar aciyorum boylelerine!!!
Alsin sevgilisinin tursusunu kursun gelmiyorsa da gelmesin.. hic pesine dusme!
daha simdiden boyle yapiyorsa evlendikten sonra siz kardesinizi unutun..

Son düzenleme:
X