Altın iadesi nasıl oluyor

missesmer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2015
58
6
Merhaba geçen sene altın yüzük aldım nisan ayında 2023 nisan. 1800 tl idi. Ürünün taşları sürekli düşüyordu ve kusurlu ürün olduğunu iade alacaklarını söylediler. Ama iade bedeli 1800 tl olarak söylediler. Bugünki değeri 3-3,500 tl arası. Çok fazla kaybım var arada yüzüğü alıp satsamda aynı fiyattan alacaklar zaten. Bilgisi olan var mı süreç nasıl işliyor. Kurumsal bir firma değil herhangi bir kuyumcu bu arada

Merhaba geçen sene altın yüzük aldım nisan ayında 2023 nisan. 1800 tl idi. Ürünün taşları sürekli düşüyordu ve kusurlu ürün olduğunu iade alacaklarını söylediler. Ama iade bedeli 1800 tl olarak söylediler. Bugünki değeri 3-3,500 tl arası. Çok fazla kaybım var arada yüzüğü alıp satsamda aynı fiyattan alacaklar zaten. Bilgisi olan var mı süreç nasıl işliyor. Kurumsal bir firma değil herhangi bir kuyumcu bu arada
İade alırken belirledigi fiyat sattığı fiyatla aynı olması gerekir.altın iade etmedim,bozdururken birkaç kuyumcudan fiyat alarak işlem yaptım.
Yerinizde olsam başka kuyumculara gidip bpzdurmak istediğinizi söyleyip bedelini öğrenebilirsiniz,firma tarafından dolandırılmamış olursunuz

İade alırken belirledigi fiyat sattığı fiyatla aynı olması gerekir.altın iade etmedim,bozdururken birkaç kuyumcudan fiyat alarak işlem yaptım.
Yerinizde olsam başka kuyumculara gidip bpzdurmak istediğinizi söyleyip bedelini öğrenebilirsiniz,firma tarafından dolandırılmamış olursunuz
Tüketici hakem heyetine başvursamda sonuç aynı olur mu bilginiz var mı

İade olarak değilde bozdurmak için birkaç kuyumcuya daha götürün.
İşçilikli ürün olduğu için büyük ihtimalle yine 2 bin civarı fiyat verecek farklı kuyumcular. Bugünün satış fiyatıyla aslında iade alması gerekmiyor mu aradan 10 sene geçmiş olsa 1800 tl ekmek paras falan olacak çünkü 😬

Başka yerlerden fiyat alın,daha fazla veren varsa oraya bozdurun yada değişim oluyorsa değişim talep edin madem kusurlu ürün,aynı fiyattan alıyorlarsa değiştirsinler yenisiyle. Ama yaparlar mı bunu bilemedim altında. Bir teklif edin bakalım ne diyecekler?
Değişim demediler hiç sadece her taşı düştüğünde yine yenisini takarız ya da yerine iade parasıyla ürün değişimi yapabilirsiniz dediler. Ama dediğim gibi aradaki makas fazla ben ürün kusurlu hemde bana e bunların taşı düşer hep diyolar e baştan desene keriz miyim ben aldım bu ürünü taşı düşecekse sürekli

İşçilikli ürün olduğu için büyük ihtimalle yine 2 bin civarı fiyat verecek farklı kuyumcular. Bugünün satış fiyatıyla aslında iade alması gerekmiyor mu aradan 10 sene geçmiş olsa 1800 tl ekmek paras falan olacak çünkü 😬
Bu ulkede siz satici olsaniz bugunun satis fiyatiyla iade alir miydiniz :) saticiyi savunmuyorum yanlis anlasilmasin.

Bu arada urununuz kac gr? Yuzukler sadece gramaj uzerinden bozdurulur. Uzerindeki iscilige (tasli bolme) verdiginiz parayi unutun.

Aynı yenisini versinler madem

Geçenlerde kulaklığım bozuldu garanti kapsamında gönderdim tamir olmuyor para iadesi dediler o zaman 500 tl ye almıştım. şimdi 1500 tl olmuş ancak üretimi bitmiş kulaklığın iade edeceklerini söylediler 500 tl üzerinden dediler. zorla da olsa aynı markanın başka kulaklığı ile değişim yapılması konusunda ısrar kıyamet anlaşmaya vardım böyle bir şey yapabilirsiniz. Ya da bir kaç yerden fiyat alabilirsiniz.

Bu ulkede siz satici olsaniz bugunun satis fiyatiyla iade alir miydiniz :) saticiyi savunmuyorum yanlis anlasilmasin.

Bu arada urununuz kac gr? Yuzukler sadece gramaj uzerinden bozdurulur. Uzerindeki iscilige (tasli bolme) verdiginiz parayi unutun.
Kusurlu ürün satmış sonuçta 8-9 ayda düşmeyen taşı kalmadı .
14k 1,54 gr mış

Geçenlerde kulaklığım bozuldu garanti kapsamında gönderdim tamir olmuyor para iadesi dediler o zaman 500 tl ye almıştım. şimdi 1500 tl olmuş ancak üretimi bitmiş kulaklığın iade edeceklerini söylediler 500 tl üzerinden dediler. zorla da olsa aynı markanın başka kulaklığı ile değişim yapılması konusunda ısrar kıyamet anlaşmaya vardım böyle bir şey yapabilirsiniz. Ya da bir kaç yerden fiyat alabilirsiniz.
Hadi elektronik alet olur vs okey derim ama bu sonuçta altın. Değişim talep edeceğim ama yine düşecek taşları napacağımı şaşırdım

Size iade tutarini vermemisler direk hurda altin fiyati yani direk bozurma fiyatini soylemisler. Fakat sakin kabul etmeyin ayipli malin guncel satis fiyati ne ise onu vermeliler. Vermiyorlarsa direk birebir değişim isteyin
E ağzıylada taşları hep düşer dediler yenisini istesemde düşecek

Başka bir kuyumcuya taşlarını sabitlettirin. Zaten beğenip almışsın zarar etmeyin bu sebeple
Altın takılarda da kullanılan bi yapıştırıcı varmış ve sağlıklı olmuyormuş garantisi yokmuş ama pırlantalar farklı bir teknikle takılıyormuş. Küçük bir şehirdeyim altın tamiri yapan yer çoğu firmanın aynı 😔

X