Altus kurutma makinesi kullananlar acil bakar mı 😔

Carpediem4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
2.915
2.607
32
Hanimlar merhaba uzun zamandir çeker eder fobisinden kaynaklı alamadigim kurutmayi sonunda aldim . arkadas tavsiyesi üzerine altus yb 91 modelini aldim 9 kglik bir makine bugun kullandim 5 6 parca esyamiz küçülmüş pamuklu dolap kurulugu secmistim cok da guzel kuruttu ama esiminkiler nanay oldu

Şu programda çekme yapmiyor diyebileceginiz bir program varmi ? Biri bbana şu işi bir öğretse .. Yoksa giyecek eşya kkalmayacak bizdee Komşularrr yetişiiinnn 🤪

Hanimlar merhaba uzun zamandir çeker eder fobisinden kaynaklı alamadigim kurutmayi sonunda aldim . arkadas tavsiyesi üzerine altus yb 91 modelini aldim 9 kglik bir makine bugun kullandim 5 6 parca esyamiz küçülmüş pamuklu dolap kurulugu secmistim cok da guzel kuruttu ama esiminkiler nanay oldu

Şu programda çekme yapmiyor diyebileceginiz bir program varmi ? Biri bbana şu işi bir öğretse .. Yoksa giyecek eşya kkalmayacak bizdee Komşularrr yetişiiinnn 🤪

Ben arçelik kullanıyorum. Dolap kuruluğunda çekme yapmıyor🫠
Ama yün, ipek gibi şeyleri kurutmaya atmıyorum tabi.
Sizinki niye öyle oldu acaba🤔 bir kumaş oranlarına bakın isterseniz ne çekmiş ne çekmemiş vardır illa bir sebebi 🤷🏻‍♀️ Güle güle güzel günlerde kullanın inşallah🌸

Ben arçelik kullanıyorum. Dolap kuruluğunda çekme yapmıyor🫠
Ama yün, ipek gibi şeyleri kurutmaya atmıyorum tabi.
Sizinki niye öyle oldu acaba🤔 bir kumaş oranlarına bakın isterseniz ne çekmiş ne çekmemiş vardır illa bir sebebi 🤷🏻‍♀️ Güle güle güzel günlerde kullanın inşallah🌸
Çok sagolun bir makinede 5 6 parca kiyaafet fire vermesi korkunç ya insan içine birsey atmaya korkacak nerede hata yaptım acaba bilemiyorum yada markadan kaynakli mi ? Aslinda arcelik alacaktm arkadasimin israriyla altus aldim ama pisman oldum

Çok sagolun bir makinede 5 6 parca kiyaafet fire vermesi korkunç ya insan içine birsey atmaya korkacak nerede hata yaptım acaba bilemiyorum yada markadan kaynakli mi ? Aslinda arcelik alacaktm arkadasimin israriyla altus aldim ama pisman oldum
Hayırlısı olsun, olur ilk başta fire öğrenirsin. Ama şöyle söyleyim nerden baksan 15 senedir bizim evimizde var, babamlarda vardı evlendim bende de var... eşim ben çalışıyoruz kıyafetler deforme olma ihtimali olan kıyafetler ama ben şu ana kadar sorun yaşamadım. Yorgana kadar kurutuyorum. Ama işte yıkanmayacak ibaresi olan kıyafet vs mi vardı acep misal astarlı ceket yün gibi onları çektirebilir:KK70: üşendiğimden ben her şeyimi atıyorum yani sorun olmuyor😅😅 mont yıkadım özellikle şişme montlar çok güzel kurutur.. battaniye yorgan... yastık henüz denemedim ama mitil kılıflar kurutur bir de ütülü gibi çıkarıyor. Çok nadir ütü yaparım🤷🏻‍♀️

Hayırlısı olsun, olur ilk başta fire öğrenirsin. Ama şöyle söyleyim nerden baksan 15 senedir bizim evimizde var, babamlarda vardı evlendim bende de var... eşim ben çalışıyoruz kıyafetler deforme olma ihtimali olan kıyafetler ama ben şu ana kadar sorun yaşamadım. Yorgana kadar kurutuyorum. Ama işte yıkanmayacak ibaresi olan kıyafet vs mi vardı acep misal astarlı ceket yün gibi onları çektirebilir:KK70: üşendiğimden ben her şeyimi atıyorum yani sorun olmuyor😅😅 mont yıkadım özellikle şişme montlar çok güzel kurutur.. battaniye yorgan... yastık henüz denemedim ama mitil kılıflar kurutur bir de ütülü gibi çıkarıyor. Çok nadir ütü yaparım🤷🏻‍♀️
Ayy bir özendim şuan yok yahu çeken eşimin tişortleri ve benim bir tane yuzde yuz pamuk basit bir sveatimdi birde esimin evde giydigi pijama alti yamulmus resmen tivbe estagfurullah adam benim seylerimi atma diye böğürmeye başladı git kendininkilerde dene tecrübeni edin diyor 🤣🤣

Gelen servis ekibi sadece kurulum yapar, verdikleri bilgi de genelde yanlış olur :)
Model koduyla yetkili servisten bilgi almak en iyisi.
Evet o şekilde yaptm bende daha net bilgi aldım bugun 2 makine kuruttum hafif nemli cikardi ama hic cekme olmadi diger soylenilen programida deneyecegim ufakligin kiyafetlerini denemedim daha onlar cekmez insallah diye dua ediyorum 😊

Arçeliğin hangi modelini kullanıyorsunuz acaba.ben de bu ara kurutma makinesi arayışındayım çevremde kullananların hepsi yıkama&kurutma sadece kurutma önerisi arıyorum

Arçeliğin hangi modelini kullanıyorsunuz acaba.ben de bu ara kurutma makinesi arayışındayım çevremde kullananların hepsi yıkama&kurutma sadece kurutma önerisi arıyorum
Bu makineyi kullanmakda tecrube istiyormus bir kere sorun yasadim ilk denememde bende birdaha sorun yasamadim mis gibi kurutuyor altus da cok cok memnun kaldim havluyla carsaf atmamak veya carsafla kiyafet atmamak vs etkiliyormus durumu ve dogru program secmek gerekiyorms .. ilk tecrubeden sonra calistirmaya korkmustum ama benim hatammis

Bu makineyi kullanmakda tecrube istiyormus bir kere sorun yasadim ilk denememde bende birdaha sorun yasamadim mis gibi kurutuyor altus da cok cok memnun kaldim havluyla carsaf atmamak veya carsafla kiyafet atmamak vs etkiliyormus durumu ve dogru program secmek gerekiyorms .. ilk tecrubeden sonra calistirmaya korkmustum ama benim hatammis
Altusun hangi modeli acaba bütçeme en uyhun seçenek o gibi görünüyor.şimdi de nereye koyacağım derdine düştüm sıcaklık verip nem yapıyormış küçük odaya koyamam zaten çamaşır kuruturken nem oluyor rutubet sorunu yaşıyorum diye kurutma makinesi almak istemiştim.çamaşır makinemin üstünde dolap var şimdilik balkonuma koyacağım gibi duruyor

Altusun hangi modeli acaba bütçeme en uyhun seçenek o gibi görünüyor.şimdi de nereye koyacağım derdine düştüm sıcaklık verip nem yapıyormış küçük odaya koyamam zaten çamaşır kuruturken nem oluyor rutubet sorunu yaşıyorum diye kurutma makinesi almak istemiştim.çamaşır makinemin üstünde dolap var şimdilik balkonuma koyacağım gibi duruyor
Altus yb91 9 kg olan model bendeki benimde dolap vardi makinanin ustunde aynali ve mermer tezgah vardi bu sebeple hep ertrlemistim makina uzerine koyamayacagm diye bizde dolabi yana kaydirdik tezgahin altini tahta cakip saglamlastirdik mermere ufak bir de delik acip gidere bagladik su hortumunu ugrasmamak icin suyunu dokmekle koyduk mermerin uzerine zaten hafif 36 kgmis makine fikir olsun derseniz resimde yollayabilirim cok memnun kaldim 20 bindi fiyati 16 13 en son 10 a dustu kaptim direk internetten aldim cok memnunum oyle bir nem yapmadi bende ama ısı veriyor ciddi rahatsiz etmeyecek seviyede

Altus yb91 9 kg olan model bendeki benimde dolap vardi makinanin ustunde aynali ve mermer tezgah vardi bu sebeple hep ertrlemistim.. yana kaydirdik dolabi tezgahin altini tahta cakip saglamlastirdik mermere ufak bir de delik acip gidere bagladik su hortumunu koyduk mermerin uzerine zaten hafif 36 kgmis makine fikir olsun derseniz resimde yollayabilirim cok memnun kaldim 20 bindi fiyati 16 13 en son 10 a dustu kaptim direk internetten aldim cok memnunum
Yanıt için Çok teşekkür ederim.dün akşam altus almak için çıkıp siemens aldık,bütçeyi biraz zorlamış olduk inşallah memnun kalırım.altus alıyordum ne olduysa satıcıyla konuşurken bir anda eve geldiğimizde kendimizi siemens almış bulduk :) msjınızı dün görmüş olsam direk altusu alırdım çünkü çok araştırmıştım. yarı yarıya fiyat farkı vardı arada.nasıl oldu da basiretim bağlandı bayide bilmiyorum.altustan dört tane sattım hep şikayet aldm diyince eşim siemense yöneldi.ben karar verince kolay dönmem aslında ama. nasipte bu varmış diye avutuyorum kendimi umarım memnun kalırım da aradaki fiyat farkını unuturum:) bizim de dolap var makinenin üstünde onu bi rafını kestirip kısaltıp yana kaydırıp çamaşır makinesinin üstüne kurduracağım.

Konu eskimiş farketmedim kusura bakma güncel sandım. Peki nasıl düzeldi
Estagfurullah.. Ben kalın ince diye ayirmamistim atarken kışlık kiyafetlerle esimin yazlik tisortlerini attim makinede sensör olduğu için kalinlari kurrutucam derken inceler o sebeple cekmis birde programi degistirdim kot veya sentetik programini kullniyorum genelde birdaaha ilk denemem disinda hic sorun yasamadim

Mesela duş havlulariyla ince carsaf atmak sorun yasatabilir kalini kurutucam derken ince seylerin cekme durumu olabiliyor ve dogru programi secmekde cok onemliymis böyle ince nüansları varmış kullandıkca çözüyor insan 😊

X