Ameliyat sonras Burun ii temizlik

açık amelıyat olanların ıcerde dıkısı var sanırım o nedenle benım doktorumda bışe yapma dedı,kapandı dıyınce sadece badem yagı damlat dedı..sabredıcem artık doktor temızler..ne olur ne olmaz :KK1:

evet canım içerdede dikişlerim var ama ben o tarafları hafifçe temizledim yinede :) umarım bişi olmamıştır ama napıyım öle tıkalıda duramam ki ben :KK1: buarada bende badem yağını burda okuyunca doktoruma sordum biz önermiyoruz sadece deniz suyu spreyini kullan dedi bende o yüzden kullanmadım :)

ben ameliyatın 6. gününde fln burnumu temizlerken bi tane ameliyat ipi geldi birazda canım yandı..bişey olur mu acaba deneyimlerinden bilen war mı

geçmiş olsun canım :) benimde bugün 11. günüm dün burnumu temizlerken benimde ip çıktı ama sanırım korkulcak bişi yok burun içinde eriyen dikiş kullanıyo ve iyileşince kopuyo diye biliyorum :KK34: ama canın yandıysa bi doktorunu ara sor istersen onun verceği cevap seni daha çok rahatlatır :KK34:

en fazla kulak çöpüyle kurcalayabilirsin zaten parmagının girebilecigini sanmıyorum ameliyattan sonra:)

arkadaslar benım amelıyat olalı 11.günüm hıcbıse kullanmadım nefesım gayet ıyı.hatta dün aksam kendım burun ıcındekı kabukların coğunuda topladım yavas yavaş dahada acıldı nefesım yanlıs sol tarafımın ıcınde dıkıs var ondan otarafı cok kurcalamadım.ıp asılıyo kurcaladıkca:)

bepanten en ıyısı kesınlıkle,burun ıcıme suruyoırum 15 dk bekletıp sonra kulak çöpu kullanıyorum çok rahatlıyorum..sonrada su cekıp sumkuuryorum,yavuz bey demıştı,yapınca çok rahatladım

Arkadaşlar 10 . günüm ve hala nefes alamıyorum, temizliğini yapıyorum, her hangi bir şey çıkmıyor lakin burnumun iç kısmı şiş, pipetle aralıyorum nefes geliyor , çekince yine tıkalı.

Ağzım açık uyumaktan sabahları dilim uyuşmuş kalkıyorum:KK43:

bekleyip göreceğiz :)

benim 22. günüm oldu artık ıstedığım gibi temızleyebılıorum nefesımdede bı sorun yok.bısede kullanmadım hıc kabukları kendım aldım pamuk cubuguyla okadarr

ya arkadaşlar birtek ben miyim acaba kuruyan akan şeyleri cımbızla temizleyen.kimse kullanmamış.çok kolay geliyor bana öyle.birde tel.ışığıyla bakıp temizliyorum göre göre.çok rahat oluyor.

burnumuzun içine atılan kendiliğinden eriyen dikişler ne kadar sürede eriyo acaba ya 12.günümburnumun sol tarafında kabuk gibi dikiş bi birşey ver acıyo kabuk oldugunu bılsem koparıp alacamda ya dikişse

burnumuzun içine atılan kendiliğinden eriyen dikişler ne kadar sürede eriyo acaba ya 12.günümburnumun sol tarafında kabuk gibi dikiş bi birşey ver acıyo kabuk oldugunu bılsem koparıp alacamda ya dikişse

dıkıs kabukla bırlıkte oluyo zaten benımde soltarafımda dıkısımvar ondan orayı cok temızlemedım kabukları hele hıc koparmadım sağda bıse yok orayı gayet ıyı temızledım zaten sağ tarafımın sısı soldan daha cok ınmıs.solda dıkıs oldugundan daha gec ıyılesııo koparma bırazdaha beklı benımde 25 günüm sımdı sımdı kabuklarını alıyorum

hepınıze gecmış olsun. amelıyata karar vermek ayrı dert, karar verınce doktora karar vermek ayrı dert, amelıyat ayrı dert, amelıyat sonrası ayrı dert,en son mılletın tepkısı de ayrı dert gibi gorunuyor...ben amelıyata karar verdım sanırım ama doktora karar veremedım hala,ankarada düşünüyorum,buraya yazan veya burayı okuyan amelıyat olmuş kişiler ankarada hangı doktora oldu acaba ve bu doktorların amelıyat sonrası ilgisi nasıldı...tesekkurler.

Ben burnumdan estetik değil ama onun gibi bir ameliyat geçirdim (kemik, et, sinüzit beraber alındı) hergün tuzlu su sıkıyordum burnuma, ayrıca denizde dalmamı tavsiye etti (denizin tuzlu suyu ve mineralleri için) kısa sürede açıldı ve bir sorun kalmadı.

X