Ameliyat sonrası hormonlu spiral takılacak zararlı mı acaba?

peraares

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2016
1.516
3.622
Selamlar daha önce açtığım konuya kimse yazmadı özet geçeyim.. sulu kanama sorunum var uzun süredir. İlk bebeğimi kaybettiğimde kürtaj sonrası başladı. Rahim içi yapışıklık var denildi histeroskopi oldum, sonrasında biraz düzeldi gibi. Sonra bir kürtaj, bir gebelik oldu. Doğumdan beri yine bütün kanamalar bu şekilde.. normal kırmızı kan gelmedi hiç. Bu durumu kimseden duymadım diyebilirim. Daha önce gittiğim tüp bebek doktoru ve doğum doktorum da bu konuda bir yorumda bulunmadı.
Şimdi yeni bir doktora gittim doğum sonrası kontrole de gidememiştim 10 ay geçti.. sezaryen dikişi iyileşirken cep yapmış oraya kan ve sıvı birikiyor dedi. Bu daha önceden duyduğum bir şeydi zaten, istmosel. Başıma gelmeyen bir bu kalmıştı..
Tam olarak açıklayıcı konuşmadı.. bu sorun daha önce de vardı dedim işte bilinmeyen durumlar olabiliyor falan dedi...
Açıklanamayan kanamalar için hormonlu spiral öneriyoruz dedi. Hpv ve smear sonucları çıkınca histeroskopi yapalım, aynı esnada spiral takarız dedi. Sorunun kaynağını bulamadan geçici çözüm yaratıyoruz gibi geldi bana 😐
Bu tarz sorunlar yaşayan bilgisi olan var mı acaba?

Son düzenleme:
X