Ameliyata karar veremeyenler için ameliyat sonrası süreci

Şu an ne durumda burunlariniz acaba🤔bende iki hafta önce oldum ameliyat merak içindeyim
3 gündür kısmen daha rahattım. Sanırım havadan dolayı yine bugün hafif bir ağrım var. Hani şu üzerine oturmuş birisi gibi bir tanımlama yapmış bir arkadaş. aynen öyle. Dudaklarım daha iyi. Çok kabuklanıyordu ağzım açık yatmaktan :KK43:
Yanaklarım dolgu yaptırmış gibi. Çirkinlikten ölücem !

3 gündür kısmen daha rahattım. Sanırım havadan dolayı yine bugün hafif bir ağrım var. Hani şu üzerine oturmuş birisi gibi bir tanımlama yapmış bir arkadaş. aynen öyle. Dudaklarım daha iyi. Çok kabuklanıyordu ağzım açık yatmaktan :KK43:
Yanaklarım dolgu yaptırmış gibi. Çirkinlikten ölücem !
Resim gönderirmisiniz özelden rica etsem

Arkadaşlar nacizane tavsiyemdir ameliyat sonrası mümkün olan en kısa sürede günlük yaşantınıza dönün. Ben ilk 2 ayı evde geçirdim ve kafayı yiyecektim. Zaman geçmiyordu, burnumun önünden rüzgar geçse saatlerce kafama takıyordum bir şey oldu mu diye. Şimdi bi bakıyorum 5. Ay bitmiş en son ne zaman burnumu inceledim hatırlamıyorum bile. Hepsi geçiyor, siz burnunuza alışıyorsunuz. Akışına bırakın, yaşadığınız şeylerin geçici olduğunu bilin :)

Benim de bu ay 2. ay doldu. Bu iki ayda neler neler yaşadım. Tamamen evdeydim yani bu iki ay içinde birinci ay kontroller dışında ikinci ay sanırım bir veya iki kere dışarı çıkmışımdır o da evime üç dk mesafede bir cafeye. Konuyu açan arkadaşın beşinci ayı bitmiş ilk aylar kafayı yiyecektim yazmış kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. Bu iki ayda googlelamadığın hiç bir şey kalmamıştır heralde kendi kendime teşhisler koydum. Ben normalde konuşkan biriyim ama saatlerce kafama taktığım için saatlerce tek kelime etmediğim zamanlar oldu. Ben aşırı mükemmeliyetçi (ki bu aşırı yorucu sadece insanın kendine zarar veren bir şey) ve aşırı pimpirikli biri olduğum için sürçleri zor geçiriyorum. Bu süreçte başka bir doktora bile gittim. Kendisi hiç bir sorun olmadığını ameliyatımında çok güzel olduğunu bile söyledi. Bu ameliyatı cidden herşeyi çok kafaya takan çok inceleyen en ince ayrıntısına kadar bakanlar on kere düşünüp öyle karar versinler. Şu iki ayda yaşadığım en iyi zaman ameliyat olduğum gün ve o gece hastanede kaldığım gündü en rahat ettiğim zamanlardı. Ameliyatı olmak kolay iyileşme süreci zorlu cidden bana göre tabi. Ayrıca yüz kemiğinin iyileşme süreci vs. ve burunun gözle, yüz kemiğiyle, nefes almakla vs. bir sürü ilişkisi düşünüldüğünde cidden basit bir ameliyat değil. Şu anda tek dileğim altıncı ayı görebilmek sağlıklarla iyi bir şekilde bu süreci geçirebilmek. Umarım herkes istediği buruna kavuşur bir an önce.

Arkadaşlar nacizane tavsiyemdir ameliyat sonrası mümkün olan en kısa sürede günlük yaşantınıza dönün. Ben ilk 2 ayı evde geçirdim ve kafayı yiyecektim. Zaman geçmiyordu, burnumun önünden rüzgar geçse saatlerce kafama takıyordum bir şey oldu mu diye. Şimdi bi bakıyorum 5. Ay bitmiş en son ne zaman burnumu inceledim hatırlamıyorum bile. Hepsi geçiyor, siz burnunuza alışıyorsunuz. Akışına bırakın, yaşadığınız şeylerin geçici olduğunu bilin :)
Nasıl burnunuz şimdi resim atarmisiniz özelden

Merhaba,
Benim şu an 3 hafta oldu ve dediğiniz gibi hiç te kolay bir süreç değilmiş. Bırakın burnu yanaklara ve çeneme kadar ağrım var. Ağrı kesici asla tam geçirmiyor.
Bazı gnler kısmen daha rahat. Yzümde halen ödem var. Burnum bazen yarım açılıyor bazen kapalı. Kitap okumak zor. Zira gözlerimi oynatırken arkadan sanki kasılıyor.
Estetik için çekilecek dert değil.
Ağrının ne zaman geçeceğini bilmiyorum çünkü doktorum ağrımın olmaması gerektiğini söylüyor. 2-3 gün daha dayanıcam. Sonra KKB doktoruna gitmeyi planlıyorum. Benim gibi başka biti var mu bilmem. Ama burada yazanlar çok şanslıymış. Kimsenin ağrısı olmamış 1-2 kişi hariç.
Merhaba ağrılarınız ne zaman geçti acaba ben de ameliyat oldum 17.günüm ve ağrılarım çok vsr ağrı kesici tam geçirmiyor korkuyorum düzelmezse diye

Merhaba ağrılarınız ne zaman geçti acaba ben de ameliyat oldum 17.günüm ve ağrılarım çok vsr ağrı kesici tam geçirmiyor korkuyorum düzelmezse diye
Endişelenmeyin, ben 29. günümdeyim yeni yeni ağrılarım geçti. Aslında ağrı değil hafif burun sızlaması göze ve dişlerime vuruyordu, son 2-3 gündür rahatım. Doktorunuza danıştınız mı?

Endişelenmeyin, ben 29. günümdeyim yeni yeni ağrılarım geçti. Aslında ağrı değil hafif burun sızlaması göze ve dişlerime vuruyordu, son 2-3 gündür rahatım. Doktorunuza danıştınız mı?
Danıştım geçici olduğunu söyledi. İçimi çok rahatlattınız çok teşekkür ederim. Benim normalde de başım çok ağrırdı ameliyatımın 18. Günü 3 gündür gözlerim yanıyor başım ağrıyor dişlerime vuruyor. Sabrederim yeter ki geçici bir durum olsun

Danıştım geçici olduğunu söyledi. İçimi çok rahatlattınız çok teşekkür ederim. Benim normalde de başım çok ağrırdı ameliyatımın 18. Günü 3 gündür gözlerim yanıyor başım ağrıyor dişlerime vuruyor. Sabrederim yeter ki geçici bir durum olsun
Rica ederim, geçici bir durum içiniz rahat olsun. Ağrı kesicilerle geçirmeye çalışın, çok geçmiş olsun. :)

X