Amin Maalouf

Çoğu kitabını okudum. Çok sevdiğimz bir yazardır. Kitapları edebi bir dille yazılmış, mistizmi de içinde barındıran tarih kitapları gibi. İnsan gerçekten okurken lezzeti hissediyor. Doğu'nun limanları kitabını şiddetle tavsiye ederim.

Çoğu kitabını okudum. Çok sevdiğimz bir yazardır. Kitapları edebi bir dille yazılmış, mistizmi de içinde barındıran tarih kitapları gibi. İnsan gerçekten okurken lezzeti hissediyor. Doğu'nun limanları kitabını şiddetle tavsiye ederim.
Doğu'nun Limanları'nı ben de çok severim ama Ömer Hayyam'ı çok sevdiğim için Semerkant'ın yeri ayrıdır benim için. :)
En son Ölümcül Kimlikler kitabını okumuştum. Çok şey öğrenmiştim o kitaptan.

Tarihi açıdan çok objektif olduğunu düşünmüyorum. Kurgu ve dili güzel kendisinin.
Semerkant ve Yüzüncü Ad'ı okudum bende. İkisi de güzeldi. Yüzüncü Ad daha bir sürükleyici yalnız.
Afrikalı Leo ve Doğunun Limanları da merak ettiğim eserlerinden.

afrikalı leo'yu bitirmek üzereyim şu an.biraz ağır gitmesine rağmen anlatımı güzeldi,içine alıyo insanı..ancak bu,kitapta geçen bazı şeylerin beni rahatsız ettiği gerçeğini değiştirmiyo maalesef.bence tarafsız olmak adına bazı yerlerde doğu kültürüne haksızlık etmiş.özellikle osmanlıyla ilgili yerler hoşuma gitmedi..
yazar olarak başarılı.semerkant'ı da listeme ekledimyerimseniben
Kesinlikle objektif değil .

Semerkand ve Doğunun Limanları kitaplarını okudum çok güzeldi
Afrikalı Leoyu okumak istiyorum

X