Amniyon sıvısının azalması

Bebegin amniyotik sivisinin azalmasi durumunda taze sıkılmış havuc suyu icin arkadaşlar sabah aksam 1 er bardak.hemen cogaliyo.tıpta caresi yok ne yazikki.olgun armutta ise yariyor
Ben içtim bir işe yaramadı sanki çünkü hep suyum geldi genetik problem olduğundan mı bilemiyorum ama bende işe yaramadı

Ben içtim bir işe yaramadı sanki çünkü hep suyum geldi genetik problem olduğundan mı bilemiyorum ama bende işe yaramadı
ne kadar sure ictin canım. Olgun armutta ise yariyor.havuc suyu alternatif tıp. Ama olgun armutu bazi doktorlar öneriyor. Havuc suyu da ise yariyor ama

ne kadar sure ictin canım. Olgun armutta ise yariyor.havuc suyu alternatif tıp. Ama olgun armutu bazi doktorlar öneriyor. Havuc suyu da ise yariyor ama
Ben 1ay kadar sabah ve akşam günde 2defa içtim fakat suyum akmaya devam etti bebeğim 27+2güne kadar susuz yaşadı neticesi ise malûm ama armut kullanmadım

merhabalar bende 18/1 hamileyim bugunku kontrolde amnıyotık sıvın az dedı dr haftaya tekrar gel bakalım bu arada 3lt su iç dedi böyle bir durumla karsılasan oldumu suyunuz arttımı

merhabalar bende 18/1 hamileyim bugunku kontrolde amnıyotık sıvın az dedı dr haftaya tekrar gel bakalım bu arada 3lt su iç dedi böyle bir durumla karsılasan oldumu suyunuz arttımı
Ben de 20 haftalıkken suyun biraz az dedi drum,tehlike sınırında değil ama daha çok su iç dedi. İki hafta boyunca her sabah aç karınla iki havuç,bir yeşil elmanın suyunu sıkıp içtim,ayrıca daha çok su içmeye çalıştım ve 22haftalıkken kontrolde suyun düzeldiğiini söyledi.Havuç suyu siz de deneebilirsiniz.Bu arada stres,yorgunluk da etkiliyor,o yüzden stresten uzak durun,bol bol dinlenin :KK66:

Ben de 20 haftalıkken suyun biraz az dedi drum,tehlike sınırında değil ama daha çok su iç dedi. İki hafta boyunca her sabah aç karınla iki havuç,bir yeşil elmanın suyunu sıkıp içtim,ayrıca daha çok su içmeye çalıştım ve 22haftalıkken kontrolde suyun düzeldiğiini söyledi.Havuç suyu siz de deneebilirsiniz.Bu arada stres,yorgunluk da etkiliyor,o yüzden stresten uzak durun,bol bol dinlenin :KK66:

Bugün dayanamayıp akşam başka dr gittim acıbademe ordaki dr gayet iyi olduğunu ben bu bebek için suyun az diyemem dedi gelişimi 1 hafta önde kalbi böbrekleri iyi dedi sıvı azlığında bebekte gerilik olur seninki önde gidiyor dedi içimi rahatlattı çok şükür sıvı tüketimini arttır haftaya yine bakarız dedi ama herşwy gayrt yolunda gidiyor dedi teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ama dediklerinizide yapıcam stresim yok ama yorgunluk derseniz çalışıyorum malum iş ev yemek çocuk eş derken dinlendiğim söylenemez

Yaa kizlar nolur yardim edin,su elimdn dusmuo havuc suyu iciorum.32+4hamileym gecen hafta bi dr alicakti suyun az aldrmadim ordan acibademde bi perinatologa gttim o dha gder dedi.bgn hafif kanamam bsladi dr 34u devirelim dedi.Herse guzel gderkn biranda herse dondu napabilirm surekli yatiorum ani bebek olumnden soz ediolar,ayrintilida herse yolundaydi napicaimi kime inanacaimi sasirdm

Bazı Dr lar su içmenin bir fatdası olmadığını söylüyorlar fakat su içmeklede alakalı birden çoğalmasada mutlaka çoğalır günde sadece su miktarını 3lt altına indirmeyin böyle bir durumda suyu oturarak için mutlaka ve dedikleri gibi havuç suyuda etkili onun haricinde genetik bir bozukluksada yapacak birşey yok napsanız çoğalmaz ama normal durumlarda faydasını görürsünüz

Benim ilk bebekte anlasilmadi amniyon sıvısı birden azaldı bebeğim doğdu sadece 1 gün yaşadı ikinci gebelikte sıkı takip yapıldı 20.haftada amniyin sıvısı yine artmadı bu sefer bobreklerde n suphejejildi sma yine bulunamadı bebeğim doğdu bir hafta küvezde ksldi idrarini yapamadı otopsi yapildi bisry çıkmadı ben artık genetik olduğunu düşünüp Dr Dr gezdim 2011den buyana sonra Rabbim ankarada volkan baltaci yi çıkardı bir ay da yurt dışında tahlillere bakilip tek gen hastalığı olduğunu öğrendik tüp bebek pgt yöntemi yaptırdık şimdi hamileyim inşallah ju sefer saglikla hayirla kucagimiza alırız

Hally merhaba çok eski bir mesajına ulaştım bebeklerle ilgili yaşadığın hamilelikte yaşayacağımız sorunlar sanırım benzior sırf senin yazılarından sonra üye oldum bana destek olup yaşadıklarını paylaşabilir misin her bireyin sürece tepkisi farklıdır biliyorum ama şuan bebek sahibi olmak imkansız gibi geliyor ama sanırım sen kavuşmuşsun umudumu arttırdın, dogustan tek bobregım var tup bebek denedım bebegımın 10 haftasında kalbı durdur kromozom fazlalıgı cıktı bınde bır gorulurmus ve rastgele dek gelırmıs genetık problem degıl dedıler surecte yoruldugu ıcın bobregımı kontrol ettık ve polikistik böbrek hastası oldugumu ogrendım tum bobregım kıst kaplı ve damarları genıslemıs buyumus kocaman olmus suan takıpteyım ama bebege bu hastalıgın gecme ıhtımalı yuzde 50 ımıs . okuduklarımdan sonra bebegıme bu hastalıgın gecme ve onda da bobre kıstlerı sonucu sorun olma bobrek ıslev bozuklugu ve bu amnıyon sıvısı azalma korkusu olustu. unutmadıgına emınım ama acısını tekrar hatırlattıgım ıcın uzulerek aynı durumu yasadıgın ıcın pgt yapılmıs anladıgım kadarıyla ama sonra sende de hamılelıkte bobrek buyumesı mı oldu . bana bıraz destek olurmusun cok tesekkur ederım.

Merhaba bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alabildiniz mi ? Benim de ucuz aynı durumu yaşıyoruz

ben de 28 haftadayım ve sıvı azalması tespit edildi.dün kontrole gittim artış var dedi doktor.bol bol su içmek ve dua etmek gerek,başka bişey yapamıyoruz.
su içmenizi tavsiye ederim ben çok çok içiyorum,günde 3 lt.den az içmeyin.
9.30 haftalık hamileyim bende dün doktora gittim ve suyunun az olduğunu söyledi coraspin + oksapar iğne kan sulandırıcı kullanıyorum 3 hafta sonra gel dedi gerekirse oksapar i günde ikiye çıkarırız dedi bol su içmemi söyledi kimseye belli etmemeye çalışıyorum ama çok korkuyorum dünden beri bol su almaya başladım kızlar siz de de oldu mu böyle bir şey dualarınıza ihtiyacım var 😐

X