Amniyosentez Yaptiranlar Lütfen Yardim

Cnm Nifty de sadece down degil baska genetik sorunlarda cikiyor bence amniyosentez cok tehlikeli ikisinin dogruluk oraninin arasinda bir fark neredeyse yok.
Ayrica ben senin bebeginde bir problem oldugunu sanmiyorum turklerin ense kalinligi fazlaymis ve 2li 3lu testler bizim irkimiza uygun degilmis.
Sen tabi rahatlamak icin bir test yaptirt ama amniyosentez icin gercek bir uzman lazim

29 yaşında 17 haftalık hamileyim bende, bebeğimin ense kalınlığı 3.6 ölçüldü bir ay önce Cvs yapıldı,bir aydır hayatım allak bullak oldu düşünmediğim bir an yok on günde çıkan ilk sonuçta trizomi 21 gözlenmistir yazıyordu günler geçmiyor sanki,belirsizlik,ne çıkacağını bilmemek çok kötü bir ay oldu bakalım çıkar bugün yarın sonuçlarım inşallah temiz çıkar,benim gibi bu durumda olan herkese dua ediyorum.Sonucu paylaşacağım burda

Cvs sonucumu bugün aldım ve trizomi 21 yani down sendromu tespit edilmiştir yıkıldım resmen,Allah kimseye yaşatmasın böyle bişey hepimizin de gönlüne göre versin inşallah

hayırlısı olur inş. sonuçların iyi çıkar inş. Üçlü testimde 1:8 risk çıktı. Bende 13 nisanda yaptırdım amniyosentez. 2 ila 4 hafta arasında sonuçları çıkar dediler. Bir haftası bitti. Bekliyorum sabırsızlıkla.

merhaba sizde trizmo 18 riskimi çıkmıştı?

Cvs sonucumu bugün aldım ve trizomi 21 yani down sendromu tespit edilmiştir yıkıldım resmen,Allah kimseye yaşatmasın böyle bişey hepimizin de gönlüne göre versin inşallah

trizomi 21 konusunda yanılma çok oluyomuş sanırım araştırmışsınızdır zaten eminim bizdede trizomi 18 var ne olacağımız belli değil gerçekten çok zor rabbim kimseye yaşatmasın

Tabiki çok araştırdık sonuçlarımiz bile çıktı doğruladı trizomi 21 ı maalesef,hiç aklıma gelmezdi böyle birseyin başıma gelebileceği ama oluyormuş

Arkadaşlar merhaba üçlü testimde estriol (e3) 1.54
Afp-53.03
Beta hcg üçlü test 18077 doktora gösteremedim henüz normal mi sonucun

benım ıkılı test sonucum 98/1 çıkmıştı... şimdi sana amnıyosentezı anlatayım; amnıyosentez senın vucudunda çıkan değerde 76 kadın da bır down sendromu rıskı olabıleceğini araştıran testın doğru olup olmadığını kanıtlayacaktır. ama senın çocuğun down sendromlu demek değildir bu olabılecek ıhtımal çıkmış 3 lu testının sonucuna guvenebılırmısın hayır o testte yanlış olabılır. ama doğruda olabılır. 500/1 çıkan kadın bıle down sendromu bebek dunyaya getırebılır. çunku 500 de 1 olsada oda bı ıhtımaldır sadece olası bıraz zor ama ıhtımaldır... ben çok araştırdım arkadasım amnıyosentezede gırdım sonucumuda aldım sonucumda hiçbir problem çıkmadı.. en çok korktuğum amnıyosentezden sonra ya bebeğim düşerse? dıye korkuyordum allahtan onu da atlattım.. şımdıkı aklım olsa amnıyoseneteze gırermıydım? HAYIR asla girmezdım bu benım fıkrım çunku ıkılı uçlu tarama testlerı de yanılıyor yanılan bışeye ben neden ınanayımkı eşim olmasa yaptırmazdım asla... ama sen içinde şüphe kalacaksa yaptır bakalım ama emınım sonucun herkesınkı gibi ıyı çıkacak....

Bugün amniyosentez yaptırdım dinleniyorum sonuçları beklicem artık
Biraz ayrıntılı yazabilir misiniz prosedür nasıl geçti? Benim de 2 gün sonra olucak İn şa Allah, çok tedirginim, çok korkuyorum, iki gece uyku uyuyamıyorum :KK43:
İn şa Allah temiz çıkar sizin sonuçlarınız 🙏
Kaç güne cevabı çıkıyor acaba?

Mesajınızı yeni gördüm yaptırmış olmalısınız artık. İlk ön sonuç 10 gün sonra sonraki sınuç 25 gün sonra çıksr dediler

Mesajınızı yeni gördüm yaptırmış olmalısınız artık. İlk ön sonuç 10 gün sonra sonraki sınuç 25 gün sonra çıksr dediler
Merhaba. Bilgi için çok teşekkür ederim. Cuma günü bütün tahlillerimi aldılar. Bugün sabah yatışımı yaptılar ve sıvıyı sabah 10:30 gibi aldılar. 14:30 kadar yatıyordum hastanede, sonra taburcu ettiler. Şimdi evde dinleniyorum. Sonuçlar 5 gün sonra ve bir ay sonra gelecek İn şa Allah. 5 gün sonra tahmini. Bizim sonuçlar Kurban bayramına denk geldiği için biraz daha uzar :KK43:

Merhaba. Bilgi için çok teşekkür ederim. Cuma günü bütün tahlillerimi aldılar. Bugün sabah yatışımı yaptılar ve sıvıyı sabah 10:30 gibi aldılar. 14:30 kadar yatıyordum hastanede, sonra taburcu ettiler. Şimdi evde dinleniyorum. Sonuçlar 5 gün sonra ve bir ay sonra gelecek İn şa Allah. 5 gün sonra tahmini. Bizim sonuçlar Kurban bayramına denk geldiği için biraz daha uzar :KK43:
Ben bugün ön sonuçlarımı aldım çok şükür temiz geldi diğer sonuçları hala beklemekteyim inşallah hepimizin bebeği sağlıklıdır

Ben bugün ön sonuçlarımı aldım çok şükür temiz geldi diğer sonuçları hala beklemekteyim inşallah hepimizin bebeği ok
Ben bugün ön sonuçlarımı aldım çok şükür temiz geldi diğer sonuçları hala beklemekteyim inşallah hepimizin bebeği sağlıklıdır

Merhaba. Çok sevindim! Çok şükür 🙏 İn şa Allah sonrakiler de iyi çıkar.
Ben sıvıyı pazartesi verdim (27 temmuz) ve çarşamba gece(29 temmuz) e-nabız sistemden ön sonuçlar çıkmıştı. Sonuç : NORMAL yazılıyor. Doktora ancak bayramlardan sonra gide bileceğiz. Ön cevap 3-5 güne çıkıyor dediler, ama çok hızlı çıktı. İn şa Allah son rapor da iyi çıkar 🙏

Eklentiler

• IMG_5610.jpg
    IMG_5610.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 661
selam diğer sonucunuz kaç günde çıktı nasıl çikti yazmamışsınız .. bende aynı durumdayım da ... ön sonuç temiz çıktı diğerini bekliyorum ... hayırlı haberler almışsınızdır inşallah

selam diğer sonucunuz kaç günde çıktı nasıl çikti yazmamışsınız .. bende aynı durumdayım da ... ön sonuç temiz çıktı diğerini bekliyorum ... hayırlı haberler almışsınızdır inşallah .. doğumada az kalmış sızın hayırlısıyla sağlıklı kucağınıza alırsınız inşallah....

Mrb sizinle suanda ayni seyleri yaşıyorum 12 haftalik gebeyim ense kalinligi 5.8 cikti amniyosentez yapildi. Bebeginizi saglikli bir sekilde kucaginiza aldiniz mi surec nasil gecti ne olur beni bilgilendirin

X