Anal fissür ve skleroterapi tedavisi!!

comeroglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2014
89
15
34
Bayanlar merhabalar,
yaklaşık 1 aydır anal fissür sıkıntısı yaşıyorum ve 4 gün önce doktora gittim fissür teşhisim maalesef doğru çıktı :KK43: şuan için ilaç ve merhemlerle tedavi etmeye çalışıyoruz ancak okuduğum yorumlardan öyle çok etkilendim ki iyileşememe durumuna karşılık ameliyet harici yöntemleri araştırmaya başladım bile.
1 alternatif yöntem botoks evet ama ardından gerçekten çok dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor tekrarlamaması için. 2. alternatif ise; skleroterapi yöntemi.
Ben bu yöntemi gene forumlarda dolaşırken öğrendim ancak bu arkadaşımız uzun bir süre önce yazmış yorumu ve bu kolay tedavi yönteminden sonra 5 sene boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadığını da belirtmiş. Şimdi ben kendisine ulaşmaya çalışıyorum sağlığı hala devam ediyor mu diye.
Sizin bu tedavi yöntemi ile ilgili bir bilginiz var mı? Lütfen cevap yazın...

Fissür yaşayanlara acil şifalar diliyorum :KK43:

Bayanlar merhabalar,
yaklaşık 1 aydır anal fissür sıkıntısı yaşıyorum ve 4 gün önce doktora gittim fissür teşhisim maalesef doğru çıktı :KK43: şuan için ilaç ve merhemlerle tedavi etmeye çalışıyoruz ancak okuduğum yorumlardan öyle çok etkilendim ki iyileşememe durumuna karşılık ameliyet harici yöntemleri araştırmaya başladım bile.
1 alternatif yöntem botoks evet ama ardından gerçekten çok dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor tekrarlamaması için. 2. alternatif ise; skleroterapi yöntemi.
Ben bu yöntemi gene forumlarda dolaşırken öğrendim ancak bu arkadaşımız uzun bir süre önce yazmış yorumu ve bu kolay tedavi yönteminden sonra 5 sene boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadığını da belirtmiş. Şimdi ben kendisine ulaşmaya çalışıyorum sağlığı hala devam ediyor mu diye.
Sizin bu tedavi yöntemi ile ilgili bir bilginiz var mı? Lütfen cevap yazın...

Fissür yaşayanlara acil şifalar diliyorum :KK43:

bal sürmeyi denedinmi hiç canım

valla benimki kullandığım bir ilacın sindirim sistemimi tamamen bozmasından dolayı kaynaklandı. bu rahatsızlık ve bal ilişkisi ile bir tecrübeniz var mı acaba? daha önce duyduğunuz bir bilgi mi bu?

evet sıkıntı çekiyordum belirli zamanlarda

bal önerisi geldi denedim çok iyi geldi

bir iki kişiye önerdim

onlarda memnun kalmış

acaba neden oluşuyor bu durumlar

allah allah bal olayına gerçekten çok şaşırdım, evet çok şifalı bir yiyecek ama nette şimdi tekrar araştırdım da hiçbir yorumla ya da yazıyla karşılaşmadım.
size peki anal fissür teşhisi konmuş muydu? kusura bakmayın yardımcı olmaya çalıştığınızı biliyorum ancak bende korkuyorum işte ya daha da kötü yaparsa diye :)

allah allah bal olayına gerçekten çok şaşırdım, evet çok şifalı bir yiyecek ama nette şimdi tekrar araştırdım da hiçbir yorumla ya da yazıyla karşılaşmadım.
size peki anal fissür teşhisi konmuş muydu? kusura bakmayın yardımcı olmaya çalıştığınızı biliyorum ancak bende korkuyorum işte ya daha da kötü yaparsa diye :)

canım hiçte kusura bakmam bende öyleyimdir çünkü
tek fikirle haraket etmem

tam ismini hatırlamıyorum çok oldu ilk olduğu zaman
baya sıkıntı çekmiştim
yani nedemek demiştim teşhiş olduğunda
çatlama demişti

sonra tesadüf yaşlı bir komşu boşver kızım
ilacı falan sen bal sür bak nasıl rahatlıcan dedi
denedim iyi geldi gerçekten

yararı olmadı diyelim, sence balın bir zararı olurmu
kuranda bile şifası geçer balın:KK5:

acaba neden oluşuyor bu durumlar

canım hiçte kusura bakmam bende öyleyimdir çünkü
tek fikirle haraket etmem

tam ismini hatırlamıyorum çok oldu ilk olduğu zaman
baya sıkıntı çekmiştim
yani nedemek demiştim teşhiş olduğunda
çatlama demişti

sonra tesadüf yaşlı bir komşu boşver kızım
ilacı falan sen bal sür bak nasıl rahatlıcan dedi
denedim iyi geldi gerçekten

yararı olmadı diyelim, sence balın bir zararı olurmu
kuranda bile şifası geçer balın:KK5:
dediğim gibi şifasına tabiki çok inanırım bende ama asidik bir özelliği yakar belki fala diye düşündüm :) benim gibiysen beni anlarsın işte sende :)
sanırım denicem bu önerini, yakın bir arkdaşım daha yaşıyor bu sorunu o da yeni doğum yaptı, eğer şifa bulursak çok dua edicez sana ve o yaşlı teyzeye :)

dediğim gibi şifasına tabiki çok inanırım bende ama asidik bir özelliği yakar belki fala diye düşündüm :) benim gibiysen beni anlarsın işte sende :)
sanırım denicem bu önerini, yakın bir arkdaşım daha yaşıyor bu sorunu o da yeni doğum yaptı, eğer şifa bulursak çok dua edicez sana ve o yaşlı teyzeye :)

kız bende çok huylanmıştım
bişi olur mu yakar mı diye

acık acık sürdüm
baktım bişi olmuyor sürdüm
sonra bir süre yüzükoyun uzandım :KK9:

kız bende çok huylanmıştım
bişi olur mu yakar mı diye

acık acık sürdüm
baktım bişi olmuyor sürdüm
sonra bir süre yüzükoyun uzandım :KK9:

selam :) dün gece fırsatım olupta deneyemedim ama bir noktayı da sormadığım geldi aklıma :) günde kaç kere uygulamam gerekir balı? doktorunda verdiği ilaçlara devam ettiğim için gün içinde onları kullanıyorum, günde 1 kez yeterli olur mu acaba?

selam :) dün gece fırsatım olupta deneyemedim ama bir noktayı da sormadığım geldi aklıma :) günde kaç kere uygulamam gerekir balı? doktorunda verdiği ilaçlara devam ettiğim için gün içinde onları kullanıyorum, günde 1 kez yeterli olur mu acaba?

ben bir kez yapmıştım

X