Analık izni bitimi ücretsiz izin

sdezhl

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2022
298
442
34
Hanımlar merhaba özel sektörde çalışıyorum. 12 Eylül tarihi itibariyle doğum iznim bitiyor. İşe başlamayacağım, Ücretsiz izin kullanacağım. Fakat belirli süreli sözleşme ile çalıştığım için sözleşmem Aralık ayağında sona eriyor. Şimdi ben ücretsiz izin talebimi sözleşmemin sona erdiği tarihe göre mi yazmalıyım yoksa 6 aylık yasal hakkım olan süreyi göz önüne alarak mı yazmalıyım? Sgk vs bu konuda pek yardımcı olamadı. Belki burda böyle bi durum yaşamış olan vardır yani umarım 🤞

6 aylık yasal hakkın
Ama sözleşmeniz aralıkta bitiyorsa zaten Aralık sonrası için çalışmayacaksınız ki
Ücretsiz izin devreye girdiğinde o süreler erteleniyor mu ?
Onu kurumla konuşun bence

İşverenin konu hakkında hiç bilgisi yok. Daha düne kadar öyle bir hakkımın olmadığını iddia ediyordu haftalardır. Ancak ikna oldu

Aralık sonrasında devam etmeyecekseniz niye ücretsize ayrılıyorsunuz ki? Bir getirisi de yok
Sözleşme sona erdiğinde işsizlik maaşı almak istiyorum
Siz dolaylı olarak sözleşmenizi mi uzatmaya çalışıyorsunuz?
Öyle birşey oluyor mu bilmiyorum. Olmasını istemiyorum aslında gel derse bebeğim 8-9 aylık olacak. Gelmiyorsan da çık der

Sözleşme sona erdiğinde işsizlik maaşı almak istiyorum

Öyle birşey oluyor mu bilmiyorum. Olmasını istemiyorum aslında gel derse bebeğim 8-9 aylık olacak. Gelmiyorsan da çık der
Sizi çıkarmalarını talep etseniz kabul etmezler mi

Şuan çıkaracağı maddelerle işsizlik maaşı alamıyorum. İşsizlik alıp en azından bebeğimin bez parasını çıkarmak istiyorum. Sanırım sözleşme tarihine kadar izin almam daha mantıklı olacak

Sözleşmeniz tekrar yenilenmeyecekse eğer sürenin önemi yok zaten işten çıkarılmış olarak görüneceksiniz. Sözleşmeniz uzatılacaksa 6 aylık kullanın

Sözleşmeniz tekrar yenilenmeyecekse eğer sürenin önemi yok zaten işten çıkarılmış olarak görüneceksiniz. Sözleşmeniz uzatılacaksa 6 aylık kullanın
6 aylık kullansam ve onlar sözleşme zamanı yenilemeyip sona erse iş verene bir zorluk çıkmıyor dimi

6 aylık kullansam ve onlar sözleşme zamanı yenilemeyip sona erse iş verene bir zorluk çıkmıyor dimi

Sizi etkilemez ancak işveren tazminat ödeyerek çıkarabiliyor sanırım. Bunu sorun edecek bir yerse sözleşme bitiminden 1 gün öncesine ayarlayın. İşe dönüşün 1 gün sonra sözleşmenizin bitiyor olması tazminat hakkınızı ortadan kaldırır.

T
Sizi etkilemez ancak işveren tazminat ödeyerek çıkarabiliyor sanırım. Bunu sorun edecek bir yerse sözleşme bitiminden 1 gün öncesine ayarlayın. İşe dönüşün 1 gün sonra sözleşmenizin bitiyor olması tazminat hakkınızı ortadan kaldırır.
tazminatın peşinde değilim zaten6-7 ay önce devir meselesinden tazminat almıştık. Onlarda tazminat vermezler hoş bende istemem. Yarın gidip analık ücretsiz izin dilekçemi yazacağım. Derdim devamsızlık gösterip çıkarmamaları. Kurumda kurucu yok. Kızı var o ilgileniyor. Ama imza yetkisi yok. Umarım bir dalavere yapmazlar

X