Kekler - Pastalar Ananaslı Çiçek Kek-İçim Süt Sponsorluğunda

Kek için Malzemeler
Eki Görüntüle 3330221

1 su bardağı toz şeker
3 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Kek Tabanı için Malzemeler
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı esmer şeker
5 dilim ananas
Vişne
Kek için; yumurta ve şekeri iyice çırpın ardından sırasıyla sürekli çırparak sıvı yağ ve sütü ilave edin. Ayrı bir kapta tüm kuru malzemeleri eleyin. Ardından yumurtalı karışıma ekleyip spatula yardımı ile karıştırın.

Kek kalıbının tabanını tereyağı ile yağlayın üzerine esmer şeker serpin ve ananas dilimlerini yerleştirin. Üzerine kek hamurunu döküp 180 derece önceden ısıtılmış fırında 30 dakika pişirin.

Kek soğurunca ters çevirip servis edin.
Eki Görüntüle 3330223 Eki Görüntüle 3330224 Eki Görüntüle 3330225

Kekime kötü yorum yapmak ban sebebidir 😡
Ne yazarsanız yazın hiç umurumda değil daha da gelmem bu topiğe :KK53:
Eki Görüntüle 3330226 Eki Görüntüle 3330227 Eki Görüntüle 3330228
Ellerine sağlık canım 😘 Ananaslı kek bayağı iddialı :KK9: :KK9: Aslında meyvelerden dolayı tabanının böyle olduğunu belirtmek lazım. Yarışmalarda bol şans ve başarılar diliyorum. :dua::KK68:Pitircik kusura bakma sırayla gidiyordum telefonu elimden bırakıp döndüğümde unutup kaydirmişim. Bakmadigim daha çok kek var. :olamaz:

Ellerine sağlık canım 😘 Ananaslı kek bayağı iddialı :KK9: :KK9: Aslında meyvelerden dolayı tabanının böyle olduğunu belirtmek lazım. Yarışmalarda bol şans ve başarılar diliyorum. :dua::KK68:Pitircik kusura bakma sırayla gidiyordum telefonu elimden bırakıp döndüğümde unutup kaydirmişim. Bakmadigim daha çok kek var. :olamaz:

tolin tolin kk da ananaslı tarifler yapmak yasak.

ama bir oyum sanaaağ :KK36:
Galppppp💕💕💕💕

X