Anaokulu öğretmenine sormak istediklerinizi sorun kızlar ? 🤲☺️

Teşekkür ederim 🙏🏻 Alışma süresi 15 gün filan diyorlar ortalama ama bu her çocukta farklılık gösterir tabii. Peki sizce yarım gün mü yoksa tam gün mü göndermeliyiz? Tüm gününü kreşte geçirmek için yaşı uygun mu?
Bizim düzenimiz sabah 7.30’da kalkış
8.30 gibi sofradan kalkma
11.00 gibi atıştırmalık
12.30 gibi uyku (1 saat)
14.30 gibi öğlen yemeği
18.00 gibi akşam yemeği
21.30 gibi uyku
Yatana kadar atıştrmalık bi şeyler ve gün içinde bol su. Bu saatler maksimum yarım saat değişiklik gösteriyor. Genelde rutinimiz bu.

Tüm güne geçersek Kreşte bu düzen bozulup başka bir düzene geçecek. Mesela onların uyku saati 1-3 arasıymış. Benim oğlan bıraksam öğlen uyur. Ben kaldırıyorum 1 saat dolunca. Burada da kaldırmazlarsa uyur da uyur ve gece uykusu geçe kalır gibi gibi. Fazla mı abartıyorum acaba? Gereksiz mi düşünüyorum? 😂
Orası o kadar sistematik ilerliyor ki endişelerinizin hiçbirine gerek yok 😊 bence tam gün gitmeli çünkü yarım günde genelde sabah sporu yapılıyor öğlen Türkçe yada sanat etkinliği yapıyor öğleden sonra oyun tekerleme vs oluyor arkadaşlarıyla birlikte girip arkadaşlarıyla birlikte çıkarsa eğer kreşten daha adapte olur ama ilk 15 gün zorlar illaki ağlar yani farklı alana adapte olmak için çok normal ama

Orası o kadar sistematik ilerliyor ki endişelerinizin hiçbirine gerek yok 😊 bence tam gün gitmeli çünkü yarım günde genelde sabah sporu yapılıyor öğlen Türkçe yada sanat etkinliği yapıyor öğleden sonra oyun tekerleme vs oluyor arkadaşlarıyla birlikte girip arkadaşlarıyla birlikte çıkarsa eğer kreşten daha adapte olur ama ilk 15 gün zorlar illaki ağlar yani farklı alana adapte olmak için çok normal ama
Anladım, teşekkür ederim 🙏🏻

Bence düzenli gitmesi çok önemli çocuğun , bence gitmeli. Neden diye sorarsanız çocuklar evde ister istemez telefon televizyon tablete ve yalnızlığa maruz kalıyorlar yani yaşıtları olmuyor , bu sefer saldırganlık öfke kontrolü basit uyaran eksikliği , otizm başlangıcına kadar gidiyor durum.. ben sizin yeriniz de olsam gönderirdim.
Devlet özel sizin tercihiniz ama birebir ilgi olsun herseyiyle detaylı ilgilenilsin istiyorsanız bence özele göndermelisiniz çünkü devlette çok fazla çocuk oluyor ilgi haliyle çok bölünüyor özelde böyle durum söz konusu değil
Aynen aşırı hırçın ve çok sıkılıyor evde zaten o sebeple göndermek istiyorum bende. Bide kardeşi oldu onun baskısı da biraz olumsuz etkiledi. Deprem bölgesindeyiz o biraz olumsuz etkiledi . Baya bozuldu dhaa akilli düzgün bir çocuktu bu etkenler biraz bozdu. Gitse iyi gelir belki diyorum. Seviyorda arkadaşı olmasını bakalım inşallah belki yaza özele bir yere yollarınz

Aynen aşırı hırçın ve çok sıkılıyor evde zaten o sebeple göndermek istiyorum bende. Bide kardeşi oldu onun baskısı da biraz olumsuz etkiledi. Deprem bölgesindeyiz o biraz olumsuz etkiledi . Baya bozuldu dhaa akilli düzgün bir çocuktu bu etkenler biraz bozdu. Gitse iyi gelir belki diyorum. Seviyorda arkadaşı olmasını bakalım inşallah belki yaza özele bir yere yollarınz
Kafası dağılır bence göndermeniz uygundur

Merhabalar bir yaşındaki bebeğin kreşe gitmesi mi yoksa bakıcının bakması mi daha iyi olur. Bakıcı komşu vs gibi guvenilir ama eğitimsiz gibi varsayabiliriz.

X