Takilmamaya çalışıyorum ,ama ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Merhaba kızlar herkese iyi pazarlar.Ben 2 seneye yakın bir firmada sekreterlik yapıyorum.Burda birinden hoşlandım o da olmayacağını söyledi bu işlere pek sıcak bakmadığını anlattı. Ben de saygı duydum uzak durdum ama işle ilgili çok işim düşmese de düştüğü zamanlar böyle küstah soruma kafa sallayarak cevap veren birini gördüm. Ben de bu tavrın yanlış karşında herseyden önce bir bayanım bunu yapma dedim hoş değil.Kustah alayci bir sekilde ben yanlis yaptığımı düşünmüyorum dedi.Neyse sustum sesimi çıkarmadım. Sonra altı ay boyunca falan neredeyse hiç işim düşmedi konuşmadım.Kargosu gelince masasına bırakırdım o kadar. Bu arada onun konumu yükseldi uretim planlama bölümüne geçti.
Neyse kılavuz basımı için özel yazıcı modelleri var bununla ilgili mail attı bana ve satın almadaki diğer ablaya .Linkini attığı firmalarla konuştum yüksek fiyat verdiler ne kadar bsacaksınız ona göre başka uygun fiyatlı model öneririz falan dedi.
Ben de tam yanına gidip bunu söyleyecektim ee biliyoruz zaten fiyatlarının yüksek olduğunu fiyat teklifi göndersin surat pancar gibi yüzüme bakmıyor kafa sallıyor tam karşıya doğru.
O an o kadar ağrıma gitti ki ben uzak durmuşum isimdeyim sana bir zararım yok bu saçma sapan hareketler artık gına getirdiği için iş çıkışında konuşmak istedim. Vaktin varsa konuşmak istiyorum o da ne konuşacağız var misin ik ya beraber gidelim diye tehdit etti.
Ben de dedim dikkat ettiysen senim olduğun ortama girmemeye çalışıyorum sana bir zararım yok tek kelime konuşmuyorum işle ilgili kaç ay sonra birsey söyleyeceğim tavırların sanki karşında biri yokmuş gibi.Bundan sonra işle ilgili dahi olsa bile senle muhattap dahi olmak istemiyorum. Ben hata yaptım keşke sana acilmasaydim hayatta herkes hata yapar ben de yaptım dedim.Dinledi sesini çıkarmadı uc dört dakika ya sürdü ya sürmedi bitti mi dedi konuşman bitti dedim.
Ertesi günü oldu insan kaynaklarına şikayet etmiş beni çağırdılar ik daki kadın senin tek hatan iş dışında konuşman bir sıkıntın sorunun varsa gel bize şöyle biz bakarız .Ben de ona tavırlarından aşırı derecede rahatsız olduğumu söyledim. ĶKadın da 5 yıldır onunla burda çalıştığı için yapısını biliyor.Bu çocuk hani sınıfta bir kötü yaramaz çocuk vardır ya o misal.
Geldiğimizden beri değişik biri.Gergin dengesiz ukaladir çok bilmişlik taslar diye hakkında sonradan duyduklarım bunlardı.
Kadın da bana sen kimseyi terbiye edemezsin kısacası o da böyle biri demeye getirdi. Senden çok memnunuz bir derdin olursa bizim yanımıza gel dedi.Neyse aradan iki üç hafta geçmedi. Bu küstah insanın suratına bile bakmayan adam gitti cümle şu sanki yaptıkları normal beni hiç şikayet etmemiş bu kötü şey hiç yaşanmamış gibi huvese senden bir şey rica edebilir miyim diye cümleye baslamalar.
Ben de kısa net birazdan hallederim gibi cümle kurdum teşekkürler dedi cevap vermedim.
Huvese projeksiyon cihazı servise gitmediyse onu alabilir miyim yapmacık sahte hareketler.
Konumu yükseldiği için ik büyük ihtimalle onu da uyardı tavırları konusunda yoksa altı yedi ay önce neden insan gibi cevap bile vermiyordun.
Uretim Müdürümüz ismi alya olsun planlamada onun yardımcısı ismi cem olsun cem Alya hanım bugün gelecek mi o da bilmiyorum istersen bu aliye sor dedi ben de gerek yok cem dedim kalsın.
Samimiyetisiz sahte bana kötülük yapmış şikayet etmiş birine o basit soruyu sormak hiç içimden bile gelmedi.
Neyse tekrardan böyle rica etmeler falan işle ilgili ben de kısa net cevaplar verdim.Bir iki haftadır kapıdan geçerken bakıp bakıp geçiyor bana.Bu cuma isyerinden arkadaşımla avm ye gidecektik masasına gittim kuruyemis alsana dedi bu sırada diğer arkadaşım da holden geçiyordu sana bakıp gülümsedi dedi kız da bana o şu an tikinmakla mesgul çıkın yaparsın dedi.Ben önüme döndüm teli eline alıp hemen masadan kafasını öne eğip bakmaya başladı.
Sen bana yapacağını yapmışsın beni boş yere şikayet etmissin 6 senedir çalışıyorum kimsenin benim hakkımda en ufak bir şikayeti bile olmamıştır anneme de söylemedim üzülmesin diye.Ondan sonra gerçekten hata yaptığını düşünüyorsan kusura bakma ben biraz böyle yukselirim sana ters davrandım ama en azından işle ilgili iki medeni insan gibi orta yolu bulabiliriz desen ardından bu hareketleri sergilesen derim hatasını anlamış.
Bu hata da değil bana göre bilinçli yapılmış birsey. Isyerindeki diğer kişilerle aram gayet iyi hepsi beni sever sagolsun .
Kısacası anlatabildim mi bilmiyorum durumumu cümlelerim eksik bölük porsuk olabilir şimdiden kusura bakmayın kızlar.
Ne yapabilirim bilmiyorum burdan ayrılmak diyorum maaşım 25 bin saatler dokuz bes haftasonu yok multineti var 40 dk evime yakın .
Ama böyle son bir iki hafta böyle bana bakıp bakıp durmasından çok rahatsızım bu samimiyetisiz tavırlarından.
Bana bir akıl verin kızlar ne yapmalıyım.

Eee sonuç? İşini yap işe git gel. Bakıyorsa da sana ne gülüyor geçiyorsa da sana ne ? Tabiki saygılı davranmak zorunda. Orası iş yeri.
Ayrıca senin herifle konuşmak istemelerini çok itici buldum. Herifin bir tarafını ağrı dağına çıkarmışsın. Uyarı çektikleri için iyi davranıyor gibi görünüyor. Umursamıyorum diyip tavırlarına bu kadar takılman irrite edici.

Sen bana yapacağını yapmışsın beni boş yere şikayet etmissin 6 senedir çalışıyorum kimsenin benim hakkımda en ufak bir şikayeti bile olmamıştır anneme de söylemedim üzülmesin diye.Ondan sonra gerçekten hata yaptığını düşünüyorsan kusura bakma ben biraz böyle yukselirim sana ters davrandım ama en azından işle ilgili iki medeni insan gibi orta yolu bulabiliriz desen ardından bu hareketleri sergilesen derim hatasını anlamış.

Çıkın yaparsın ne demek? Kimin annesi? Gerçekten hata yaptığını dusunuyorsan diye kim dedi

İş yerinde flört her zaman can sıkıcı sonuçlar getirebilir bakmayın ona iş dışında muhatap olmayın sizden hoşlanmıyor ben soyliyimde elinde fırsat varken açılırdı zamanında yorumumu sevmesenizde gerçek olduğunu zamanla anlarsınız hata yapmışsınız açılarak

sana bakıp gülümsedi dedi
Gülümseyince ne oluyor ki ben anlamadım, sizden hoşlanmaya başlamadı hareketlerinden bu anlamı çıkarmayın. İk uyarmış o da kendine çeki düzen vermiş.
O zaten normal değil diyen ik, ona da sizin için aynısını söylemiş olabilir çünkü adamı çok garip bir şekilde darlamışsınız. Siz de normal değilsiniz.
İki tane iletişim nedir bilmeyen insan var bu hikayede başka bir şey yok. Yapabiliyorsanız başka bir işe geçmek sizin daha çok hayrınıza olur.

İnsan kaynakları adamı kötülemiş ya şöyledir,böyledir diye. Aynısını adama,sizin hakkınızda yapmadığını nerden biliyorsunuz?
Adama konuşalım mı diyorsunuz direkt beraber gidelim mi ik a diyor. Büyük ihtimalle sizin konuştuğunuz şeyleri çarpıtacağınızı düşünüyor ya da çok bunalmış.
Eski konularınızı daha önce okuduğum için baştan sizin hatalı olduğunuzu düşünüyorum.
Eksik anlatıyorsunuz ya da yanlı

Canım. Kaçan her zaman kovalanır. Bu insan olmayan birini de düşünmemeni öneririm. Baktı siz geriye duruyorsunuz yarın kıymete binersiniz. Ki binmeye başlamışsınız. Ben böyle tipleri bilirim. Bu insanlar çok toksik. Yanında bile geçme. İyiki acildiginizda karşılık vermemiş hayvan herif.

İnsan kaynakları adamı kötülemiş ya şöyledir,böyledir diye. Aynısını adama,sizin hakkınızda yapmadığını nerden biliyorsunuz?
Adama konuşalım mı diyorsunuz direkt beraber gidelim mi ik a diyor. Büyük ihtimalle sizin konuştuğunuz şeyleri çarpıtacağınızı düşünüyor ya da çok bunalmış.
Eski konularınızı daha önce okuduğum için baştan sizin hatalı olduğunuzu düşünüyorum.
Eksik anlatıyorsunuz ya da yanlı
Taktığı şeyi elde etmeden bir ömür durmayan tiplerden. Allah maruz kalana sabır versin.

X