Aile Planlaması Anestezisiz Kürtaj (Acill Yardım)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hangi şehrin hayat hastanesi Bursa'daki yapmıyoruz dedi de
Üç dört sene önce Bursa hayat hastanesinde yaptırmıştı. Ondan önce ciddi bir sorun olduğunu bilmedikleri için devlet hastanesine gitmişlerdi. Acil kürtaj demişler. Anestezisiz yapmışlar. Hayatının travmasını yaşamıştı kadın. Hala aklına geldiğinde afakanlar basar. 😵‍💫

Yaşadığınız manevi acıdan daha büyük bir acı değil tekrar söylüyorum vakumlu kürtajda anestezi almadan işlem yapılabilir verdikleri ilaç açılmayı sağlıyor işlemi kolaylaştırıyor gerisi sizin dayanımınıza kalmış.

Merhaba arkadaşlar 6 yıllık evliyim, 3 ve 2 yaşında iki küçük yavrum var. Prezervatifle korundugumuz ilişkide hamile kalmışım şoktayım vajinal kaşıntı şikayetiyle gittiğim doktorda imkansız dememe rağmen beta 18 çıktı. İki gün sonra 75 e yükseldi. Çocuklarım çok küçükler ikisi de planlı oldu ama peşpeşe iki çocuk büyütmek yeterince zordu. 3. Ye ne maddi ne manevi olarak asla hazır olmadığım için direk kürtaj istedim. Bursa'da kürtaj yapan tek devlet hastanesi şehir hastanesinde dediler bugün gittim hiç uyusturmadan alırız işine gelirse dediler. Ozellerden en az 1800 TL fiyat aldım. Bursa'da daha uygun yer bilen var mı çok korkuyorum yaşayacağım şeyden, yada Bursa çevresinde başka şehirlerde devlette uyusturarak kürtaj yapan hastane varmı bir bilen varsa nolur yardım edin çok zor durumdayım 😔
yapma etme emin ol rizkiyla gelecektir bebegin benimde 2cocugum olmasina ragmen 3.icin 4yildir mucadele verdim en son tup bebekle oldu derken 3gundur yasadigim yogun kanamadan kaybettim ve kurtaj oldum cok uzgunum 2tane.olmasina ragmen oda bir candi ve seninde mucize olmus kiyma o bebege kac kisi o bebegi hasretle bekliyor rabbim sana nasip etmis vardir bir.bildigi aldirma

Anestezisiz nasıl yapabilirler ya?
Yanlışlık olmasın?
Öyle bir şey varsa sağlık bakanlığına şikayet edin bence.
Çoğu devlet hastanesinde bu uygulama var maalesef. Hastanenin kendi kafasına göre yaptığı bir şey olduğunu sanmıyorum.

X