Ankara Tıp Fakültesinde Doğum yapan varmı?

ozkangul3012

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
201
-15
24
Merhaba herkese. Ben 34 haftalık hamileyim. normalde tıp fakültesine gidiyordum 20. Haftaya kadar ancak sonra sürekli stajyer doktorlar görmekten memnun olmadığım için hastane değiştirdim. Ve Ankara mamakta ki Mamak devlet Hastanesi’ne gitmeye başladım. Çokta iyi bir doktor buldum orada. Ancak bugün kontrole gittiğimde orada bir doğum ebesi ile görüsup doğum hanesini filan gördüm maalesef içime sinmeyen seyler oldu. Birde görüş saati yok dediler bırakın yakınları baba bile 5 dakika gorebiliyormus. Bu durum benim hoşuma gitmedi. Özel hastane konforu beklemiyorum ancak devlet hastanesi' de olsa bir görüş saati olmalıdır. Şimdi sorum şu ben bu hastanede takipli olmaya devam etsem ancak tıp fakultesinde doğum yapmak istesem bu saatten sonra kabul ederler mi? Yeniden tıp fakültesine randevu alıp diğer hastaneyi bırakmam mi gerekiyor yada? Yaklaşık 6 haftam kaldı. Ve takipli olmadan doğum yapamazsın diyenler oldu bilgisi olan var mi? Burasi sırf doğum üzerine daha iyi diyorlar memnun olan doğum yapan varsa lütfen bilgilendirsin. Sırf bu yuzden memnun olduğum doktoru bırakıp doğum ve görüş açısından daha iyi diye bu hastaneye ona göre geri döneceğim.
Ayrıca tıp fakültesinde ücretini ödemek şartıyla özel oda da veriliyormuş diye duydum bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum 🙏🏻🙏🏻

Ben orada doğum yaptım ama neredeyse 5 yıl önce şimdi nasıldır bilmiyorum. İçerde tek kişilik sancı odaları vsar. Sancı çekerken yalnızsın yanına kimseyi almıyorlar. Ama sen dışarı çıkabiliyorsun. Özel oda tutmuştuk doğumdan sonra annem kardeşlerim eşim durabilmişlerdi kalabilmişlerdi kimse karışmadı.Bebekte benimle beraber odaya çıktı ve hep yanımızdaydı. Doğumdaki ilgiden memnundum. Ama 19.haftaya kadar gidip takipli hasta olman gerekiyordu doğumu orada yapabilmek için.
Yine de sancı çekerken tek olmak iyi değil ama devleti düşününce büyük konfordu tek kişilik odalar

Ben orada doğum yaptım ama neredeyse 5 yıl önce şimdi nasıldır bilmiyorum. İçerde tek kişilik sancı odaları vsar. Sancı çekerken yalnızsın yanına kimseyi almıyorlar. Ama sen dışarı çıkabiliyorsun. Özel oda tutmuştuk doğumdan sonra annem kardeşlerim eşim durabilmişlerdi kalabilmişlerdi kimse karışmadı.Bebekte benimle beraber odaya çıktı ve hep yanımızdaydı. Doğumdaki ilgiden memnundum. Ama 19.haftaya kadar gidip takipli hasta olman gerekiyordu doğumu orada yapabilmek için.
Yine de sancı çekerken tek olmak iyi değil ama devleti düşününce büyük konfordu tek kişilik odalar
19. Haftaya kadar değil sanırım şimdi çünkü ben dediğim gibi yurt dışından geldim 20. Haftada oraya başladım ama çok uzun sürmeden başka hastaneye gitmeye başladım şimdi nasıl olur bilemiyorum o yüzden

19. Haftaya kadar değil sanırım şimdi çünkü ben dediğim gibi yurt dışından geldim 20. Haftada oraya başladım ama çok uzun sürmeden başka hastaneye gitmeye başladım şimdi nasıl olur bilemiyorum o yüzden
Merhaba ne yaptınız acaba tekrar cebeci tıpa gittiniz mi? Bana da orayı önerdiler ama bilemiyorum çok emın olamadım

X