Ankarada doğum için şehir hastanesi

tgcomr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2023
5
3
Arkadaşlar merhaba 37 haftalık hamileyim ve ilk gebeligim öncellikle gerçekten çok korkuyorum doğumdan düşünüp düşünüp ağlıyorum öyle soyliyim aslında özel hastanede doğum yapmak istiyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı malesef Bilkent şehir hastanesinde takipliyim Bilkent şehir hastanesinde doğum yapan varmı normal doğum olucak benimki tecrübelerinizi yazar mısınız

Sakin ol. Ben 11 haftalık hamileyken idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim ve kana enfeksiyon geçmişti. İşte o zaman belimde bobreklerimden dolayı hissettiğim ağrı, dogum sancisindan kat kat fazlaydı. Sen bağırıp, çağırırsan işleri zorlastirirsin . Doktoru ve ebeyi dinleyip , uygulamaya çalış. Hayırlı doğumun, evladın olsun , sağlıkla büyüsün. Birde lanolinli göğüs kremi alıp şimdiden sürmeye başla bence ilk zamanlar göğüs ucu yarası fena oluyor

Sakin ol. Ben 11 haftalık hamileyken idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim ve kana enfeksiyon geçmişti. İşte o zaman belimde bobreklerimden dolayı hissettiğim ağrı, dogum sancisindan kat kat fazlaydı. Sen bağırıp, çağırırsan işleri zorlastirirsin . Doktoru ve ebeyi dinleyip , uygulamaya çalış. Hayırlı doğumun, evladın olsun , sağlıkla büyüsün. Birde lanolinli göğüs kremi alıp şimdiden sürmeye başla bence ilk zamanlar göğüs ucu yarası fena oluyor
Tavsiyen için çok teşekkür ederim göğüs ucu kremine başladım evet 🥰 devlet hastanesine gidip kötü deneyim yaşayanları duydukça cokk daha korkuyorum bilmiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun ❤️❤️❤️

Tavsiyen için çok teşekkür ederim göğüs ucu kremine başladım evet 🥰 devlet hastanesine gidip kötü deneyim yaşayanları duydukça cokk daha korkuyorum bilmiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun ❤️❤️
Cnm ben özelde, üstelik gece olduğu için kendi doktoruna ekstra ödeme yaparak dogum yaptım. Ancak Dr son dkda kistur koştur geldi ve ben canımla cebelkesirken o eve geri dönüp oğlunun ve kendisinin çişini yaptığını bu yüzden de geciktigini kıkır kıkır anlatıyordu. Üstelikte anestezi alerjisi olduğumu bildiği halde iç dış birsuru dikiş attı bana. Eminim ki dogumumu ebem yaptirsaydi ki hep dua ederim hatice ebeye , dikişsiz mis gibi bir dogum olurdu.keske Dr umu özel olarak cagirmasaydim diye hala kafama vururum. İstanbul'daki şehir hastanesi gibiyse gebe eğitimleri vs yapılıyordu tesadüfen görmüştüm.bazi özel hastanelerde böyle bir hizmet yok , mesela benim dogum yaptığım hastanede. Cocugumu devlet hastanesine de özele de götürüyorum. Devlet hastanesinde inanılmaz güzel ilgilenen birsuru doktor var ve artık özele gitmek çoğu zaman bana gereksiz geliyor. Eski devlet hastanelerinde korka korka drun odasına girer muayene olurduk. Şimdi devlet hastaneleri genel olarak hem çok konforlu , hem doktorları çok ilgili ve sevecen. Tabi heryer aynı olmayabiliyor. Bunu kontrollerde takip edip , gözlemlemek lazım.

Cnm ben özelde, üstelik gece olduğu için kendi doktoruna ekstra ödeme yaparak dogum yaptım. Ancak Dr son dkda kistur koştur geldi ve ben canımla cebelkesirken o eve geri dönüp oğlunun ve kendisinin çişini yaptığını bu yüzden de geciktigini kıkır kıkır anlatıyordu. Üstelikte anestezi alerjisi olduğumu bildiği halde iç dış birsuru dikiş attı bana. Eminim ki dogumumu ebem yaptirsaydi ki hep dua ederim hatice ebeye , dikişsiz mis gibi bir dogum olurdu.keske Dr umu özel olarak cagirmasaydim diye hala kafama vururum. İstanbul'daki şehir hastanesi gibiyse gebe eğitimleri vs yapılıyordu tesadüfen görmüştüm.bazi özel hastanelerde böyle bir hizmet yok , mesela benim dogum yaptığım hastanede. Cocugumu devlet hastanesine de özele de götürüyorum. Devlet hastanesinde inanılmaz güzel ilgilenen birsuru doktor var ve artık özele gitmek çoğu zaman bana gereksiz geliyor. Eski devlet hastanelerinde korka korka drun odasına girer muayene olurduk. Şimdi devlet hastaneleri genel olarak hem çok konforlu , hem doktorları çok ilgili ve sevecen. Tabi heryer aynı olmayabiliyor. Bunu kontrollerde takip edip , gözlemlemek lazı

Doğru sozluyosunuz şuanki develt hastaneleri eskisi gibi değil çoğu özelden daha da güzel Bilkent şehir hastanesi de güzel bir hastane temiz doktorların çoğuda çok iyiymiş öyle duydum ama benim korkum hem ilk doğum hem kendi korkularım ya kötü bı doktora denk gelirsem diye düşünüp duruyorum Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın 🥰❤️

Doğru sozluyosunuz şuanki develt hastaneleri eskisi gibi değil çoğu özelden daha da güzel Bilkent şehir hastanesi de güzel bir hastane temiz doktorların çoğuda çok iyiymiş öyle duydum ama benim korkum hem ilk doğum hem kendi korkularım ya kötü bı doktora denk gelirsem diye düşünüp duruyorum Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın 🥰❤️
Özelde de aynı ihtimal kesinlikle var. Üstelik özelde işin içine para koparmak giriyor

Benim devletteki tek çekinmem drun erkek olabilme ihtimalidi. Hiç erkek dra muayene de olmadım. Çekingen bir insanım malesef.keske kendimi yenebilsem🙏 erkek drlar daha iyi , daha anlayışlı ve işinin ciddiyetinde oluyorlar genellikle

Benim devletteki tek çekinmem drun erkek olabilme ihtimalidi. Hiç erkek dra muayene de olmadım. Çekingen bir insanım malesef.keske kendimi yenebilsem🙏 erkek drlar daha iyi , daha anlayışlı ve işinin ciddiyetinde oluyorlar genellikle
Kontrol için gittiğim doktorum erkek gerçekten erkek doktorlar işlerinde daha başarılı daha anlayışlı o yandan cekinmiyorum açıkçası sadece korkumu yenemiyorum malesef 🥺

Kontrol için gittiğim doktorum erkek gerçekten erkek doktorlar işlerinde daha başarılı daha anlayışlı o yandan cekinmiyorum açıkçası sadece korkumu yenemiyorum malesef 🥺
Doğal bir süreç. Kendini sürece bırak. Anı yaşayacaksın ve geçecek. Çokta korkulacak birsey değil. Doktoruna, ebene uyumlu ol. Ağrın dolayısıyla gergin olma , onlarda olumlu ve anlayışlı yaklaşır sana

X