Ankara'daki katliam gibi kazayla ilgili iki korkunç iddia gündeme geldi

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
1.590
1.070
http://www.bugun.com.tr/gundem/ankaradaki-katliam-gibi-kazayla-ilgili-1856607.html

Feci kaza dün Ankara Cebeci’deki Dikimevi Cemal Gürsel Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Elektrik Gaz Otobüs (EGO) Genel Müdürlüğü’ne bağlı belediye otobüsü ile bir otomobil çarpıştı.

Hafif maddi hasarlı kazada otobüs ve otomobil yolu tıkadı. Arkadan hızla gelen başka bir EGO otobüsünün sürücüsü E.A. kaza yapan araçlara çarpmamak için direksiyonu kırdı. Bu sırada kontrolden çıktı.

ÖNÜNE ÇIKANI BİÇTİ

Kaldırıma çıkan EGO otobüsü, önüne çıkanı ezip geçti. Kaldırım kenarında park halindeki 8 araca çarptı. Daha sonra Ankaray İstasyonu yakınında bulunan otobüs durağına daldı. Durakta bekleyen onlarca yayayı altına aldıktan sonra 100 metre sürüklendi. En sonunda bir ağaca çarparak durabildi.
CESETLER ETRAFA SAÇILDI

Facia sonrası olay yeri tam bir savaş alanına döndü. Hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri etrafa saçıldı. İlk belirlemelere göre 10 kişi otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti. Otobüsün altından çıkarılan cenazeler morga kaldırıldı. 15 kişi de yaralandı. Çevre hastanelere kaldırılan yaralılardan ikisi daha kurtarılamadı. Böylece ölü sayısı 12’ye yükseldi. Diğer 13 yaralının tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Ölenlerin kimliklerini belirlemek için çalışma başlatıldı.

"AĞSINDA SİGARA VARDI"

Faciaya şahit olanların anlattıkları şoke etti. Caddede dükkânı bulunan Oktay Acay, “Otobüs daha önce kaza yapıp duran araçların arkasında durmadı. Şoför sinirlenerek aniden sağa kırdı. 100 metre aralıkta ne varsa altına alıp sürükledi. Cesetler aracın altından resmen sökülerek çıkarıldı. Araç bomboştu ve gördüğüm kadarıyla şoförün ağzında sigara vardı. Aracı durdurmak için çabalıyordu ama başaramıyordu” ifade-lerini kullandı.

SABIKASI KABARIK

Ankara'da ulaşım hizmetleri veren Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Elektrik Gaz Otobüs (EGO) Genel Müdürlüğü otobüslerinin sabıkası oldukça kabarık çıktı. EGO otobüslerinin 15 ayda karıştığı kazalarda 7 kişi öldü, 87 kişi de yaralandı.

SİNİRLENİP GAZA BASTI İDDİASI

Yaralı kurtulan sürücü E.A. gözaltına alındı. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, E.A’nın sağlık sorununun bulunmadığını aktardı. Kılıçlar, “Kalp krizi gibi bir şeyi de yok. İlk ifadesi, ‘Otobüs benim kontrolümden çıktı' yönünde” diye konuştu. Bir emniyet yetkilisi de aracın fren boşalmasından değil, şoförün sinirlenerek gaza basması nedeniyle meydana geldiğini belirtti.

KAZADA ÖLENLERİN İSİMLERİ...

Katliam gibi kazada ölen 12 kişinin isimleri şöyle: Hilal Ülgen (35), İsmet Ataş (62), Selkin Çengel (35), Mustafa Erol (68), Günten Ünal (85), Ethem Koçak, Emine Türkmen, Asım Derya, Naime Turgut, Ali Değirmencioğlu, Hayati Özden (69) ve Fatma Demir (57)...

Ben bi kac kere bindim su otobuslere resmen ucuyorlar, akbilleri bile düzgün degil. Kacinci yuzyildan kalma. Yaziklar olsun eger boyle bir sey varsa! Adam hapislerde surunur umarim!! .

Ölenlere de Allahtan rahmet kalanlara sabir diliyorum. Off ani gelen ölüm çok zor..

Evimin 5 dk otesinde olmus duyunca sok oldum olenlere bas sagligi yaralilara scil sifalar..
Dusununce sabah evinden cik ailenle esinle coluk cocukla vedalas ekmek parasi icin yola cik facia seni bulsun sen onu..

X