Anksiyete panik atak hamileli

gyulche

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2022
679
156
31
HErkeze merhaba buraya yazmayi sizlerle konusmak bana iyi geldigi icin tekrar yaziyorum yeniden hamile oldumu ogrendim ve korkuyorum ilk cocugumu kaybetim cunku benim korkum tekrarlamasi deil ataklarim olmasi onceki gebelimde de kotu oluyodum ama bana iyi gelmisti counlukla simdi bilmiyorum su anda hamile olup ataklar yasayan varmi bu arada ben Bulgaristanliyim artik yazasam iyi olur yalnis yazabilirim birkac kez uyari aldim kusura bakmayin benim gibi anne adaylarla dertlesmek istiyorum yazarsaniz sevinirim benim stresim bu aralar yuzume vuruyor onceleri yuzumde uyusmalar vardi simdi gerginlil hissi var oda cok stresli oldumda ilac icmiyorum onceki kaybimdan sonra toplam kesik kesik 20 gun toparlanmak icin ilac kulandim yine braktim tekrar hamile kalabilmek icin Allah tekrar nasip eti sukur

HErkeze merhaba buraya yazmayi sizlerle konusmak bana iyi geldigi icin tekrar yaziyorum yeniden hamile oldumu ogrendim ve korkuyorum ilk cocugumu kaybetim cunku benim korkum tekrarlamasi deil ataklarim olmasi onceki gebelimde de kotu oluyodum ama bana iyi gelmisti counlukla simdi bilmiyorum su anda hamile olup ataklar yasayan varmi bu arada ben Bulgaristanliyim artik yazasam iyi olur yalnis yazabilirim birkac kez uyari aldim kusura bakmayin benim gibi anne adaylarla dertlesmek istiyorum yazarsaniz sevinirim benim stresim bu aralar yuzume vuruyor onceleri yuzumde uyusmalar vardi simdi gerginlil hissi var oda cok stresli oldumda ilac icmiyorum onceki kaybimdan sonra toplam kesik kesik 20 gun toparlanmak icin ilac kulandim yine braktim tekrar hamile kalabilmek icin Allah tekrar nasip eti sukur
Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.hamilelik süreciniz sorunsuz ve sıkıntısız geçer umarım

ben panik atak geçiriyordum atlattım çok şükür. hamilelikte atak zor oluyor bence ilaçsız bir şekilde terapi alın doğru doktorla emin olun geçiyor. ama bildiğim kadarıyla bazı ilaçlar hamileliği etkilemiyor. bir yerde rastlamıştım isminide unuttum. bence bir araştırın ya da zorlanırsanız doktora gidip hangi ilaç alınabiliyormuş sorabilirsiniz yönlendirirler. ya da dediğim gibi terapi almalısınız. inşallah bebeğinizi sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız

ben panik atak geçiriyordum atlattım çok şükür. hamilelikte atak zor oluyor bence ilaçsız bir şekilde terapi alın doğru doktorla emin olun geçiyor. ama bildiğim kadarıyla bazı ilaçlar hamileliği etkilemiyor. bir yerde rastlamıştım isminide unuttum. bence bir araştırın ya da zorlanırsanız doktora gidip hangi ilaç alınabiliyormuş sorabilirsiniz yönlendirirler. ya da dediğim gibi terapi almalısınız. inşallah bebeğinizi sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız
Kismetse 3 aylik oldumda kulanmayi dusunuyorum cunku ilk hamilelimde kulanmadim ve 6 bucuk aylik bebeyimi kaybetim ikinciye hemileyim ve korkuyorum elimden gelse simdi.kulanicam fakat cocumu dusunuyorum Allah salikla kucaima almayi nasip eder insallah

merhaba,
bir önceki hamileliğinizde de yaşadınız mı,bazen fark etmeden yaşıyoruz farkına bile varmıyoruz içimize içliyor daha sonra bir yerden patlıyoruz buda atak geçirmemize sebep oluyor anne karnından atağa yakalanan bir çok insan var derinlere inince karşılıyoruz gibi gibi..

Evet yasadim ama bu sefer biraz daha cok korku var
Aslın da bu sefer ki biraz daha korkulu değil,diğerini yenemediğimiz için sizde kalan korku bu yenmelisiniz düşüncelerden kaçınmanız gerekiyor ya daha kötü olursam gibi düşüncelerden uzak durmalısınız yoksa çok farklı konumlara götürebiliyor

Ben iki hamileliğimde de ilaç kullandım. Doktor bana lustral vermişti. İki oğlum da sağlıklı. Atak geçiriyorsunuz doktora gidin çekinmeyin. Hamileliğe uygun ilaçlar var. Stres ve sıkıntı, hamileliğinizi olumsuz etkileyebilir.

Ben iki hamileliğimde de ilaç kullandım. Doktor bana lustral vermişti. İki oğlum da sağlıklı. Atak geçiriyorsunuz doktora gidin çekinmeyin. Hamileliğe uygun ilaçlar var. Stres ve sıkıntı, hamileliğinizi olumsuz etkileyebilir.
Ama ben daha birbucuk ayligim 3 ay olmayinca vermiyolar

ben de de çok ciddi öfke nöbetleri başladı çok şiddetli ağlamalarım kendime ve bebeğe zarar verme güdülerim oluyor keşke hamile olmasaydım diyorum sonra çok üzülüyorum eşimden nefret etmeye başladım 2 haftadır evleri ayırdık ama hiç görmek sesini duymak bile istemiyorum bir sigara yakıyorum sonra söndürüyorum iğne kullanıyorum arada onları kırıp çöpe atıyorum ertesi gün bir daha alıyorım evimden nefret ediyorum eskiden de sevmezdim ama en büyük kinim eşime

ben de de çok ciddi öfke nöbetleri başladı çok şiddetli ağlamalarım kendime ve bebeğe zarar verme güdülerim oluyor keşke hamile olmasaydım diyorum sonra çok üzülüyorum eşimden nefret etmeye başladım 2 haftadır evleri ayırdık ama hiç görmek sesini duymak bile istemiyorum bir sigara yakıyorum sonra söndürüyorum iğne kullanıyorum arada onları kırıp çöpe atıyorum ertesi gün bir daha alıyorım evimden nefret ediyorum eskiden de sevmezdim ama en büyük kinim eşime
Eşiniz bi şey mı yaptı

Eşiniz bi şey mı yaptı
eşim hiçbirsey yapmadı o aslında yok 0 iletişim 0 ilgi maddi ve manevi :KK43: bana verdiği bir bebek onun dışında hiçbisey düşünüyorum bulamıyorum bana yapmadığı hersey şimdi neden yapmadı diye düşünerek nefrete döndü 2 hafta sonra bugün bulusalım dısarda diye konusmustuk aradı saçma sapan biseyler söyledi yine 1 ay görüşmeyiz artık bebekten hariç zaten 4 ayda 3 kere olmamısızdır şansa tuttu

HErkeze merhaba buraya yazmayi sizlerle konusmak bana iyi geldigi icin tekrar yaziyorum yeniden hamile oldumu ogrendim ve korkuyorum ilk cocugumu kaybetim cunku benim korkum tekrarlamasi deil ataklarim olmasi onceki gebelimde de kotu oluyodum ama bana iyi gelmisti counlukla simdi bilmiyorum su anda hamile olup ataklar yasayan varmi bu arada ben Bulgaristanliyim artik yazasam iyi olur yalnis yazabilirim birkac kez uyari aldim kusura bakmayin benim gibi anne adaylarla dertlesmek istiyorum yazarsaniz sevinirim benim stresim bu aralar yuzume vuruyor onceleri yuzumde uyusmalar vardi simdi gerginlil hissi var oda cok stresli oldumda ilac icmiyorum onceki kaybimdan sonra toplam kesik kesik 20 gun toparlanmak icin ilac kulandim yine braktim tekrar hamile kalabilmek icin Allah tekrar nasip eti
Liseden beri anksiyete problemim var. Hep ilac tedavisindeyim. Hamilelik oncesi biraktim ilaclari. Hamilelikte de anksiyetem artti. Ilac kullanamayacagim icin tms(transkraniyel magnetik stimulasyon) tedavisi gördüm. Cok faydali oldu. Tavsiye ederim.

Liseden beri anksiyete problemim var. Hep ilac tedavisindeyim. Hamilelik oncesi biraktim ilaclari. Hamilelikte de anksiyetem artti. Ilac kullanamayacagim icin tms(transkraniyel magnetik stimulasyon) tedavisi gördüm. Cok faydali oldu. Tavsiye ederim.
Bu nasıl bir tedaviii

Bu nasıl bir tedaviii
Beyindeki sinir hucreleri elektromanyetik akim ile uyarılıyor. Zararsiz bir tedavi. Kafaniza bir baslik takiyorlar. Dusuk akimda acitmayan bir elektrik veriyorlar 20 dk sureyle 30ar saniye aralikla. Ben 7 seans aldim. Durumunuza gore doktor seans sayisini ve suresini belirliyor. Seanslar bittiginde inanilmaz rahatliyorsunuz

Beyindeki sinir hucreleri elektromanyetik akim ile uyarılıyor. Zararsiz bir tedavi. Kafaniza bir baslik takiyorlar. Dusuk akimda acitmayan bir elektrik veriyorlar 20 dk sureyle 30ar saniye aralikla. Ben 7 seans aldim. Durumunuza gore doktor seans sayisini ve suresini belirliyor. Seanslar bittiginde inanilmaz rahatliyorsunuz
Buna benzer tedavi oldum kisa bir sure sonra ataklarim daha sidetli bir sekilde geri dondu tabi aynisi deil ve maliyeti baya pahaliydi tam kac seans aldim hatirlamiyorum ama 14bin tl odedim ben bulgaristanliyim yani sizin para biriminizle bu para yapiyor

Ataklar nasıl geliyor ne zamanlar ne sıklıkla geliyor ? Mesela benim her gün sabah gözümü açar açmaz başlar dideral içmeSem kesilmez çarpıntı nefes darlığı ve titreme şeklinde... düşünce olarak ölüm hiç olmadı ama bu dönem aşırı aşırı aşırı düşünce takıntım var bir konuya saatlerce takılıyorum uyku uyuyamıyorum... binona çözüm bulamadım ... 7 aylık hamileyim

Bende 9 haftalik hamileyim ikinci gebelim ilkini ilerleyen aylarda kaybetim bunda korkudan ve dusunceden uyuyamiyorum daha cok yeni diye ilac icemiyorum ama icmeyede korkuyorum bende her gun atak geciriyorum carpinti uyusma ve durmayan dusunceler

X